Komentowana treść: Recenzja ShowGirls
[#1] Re: Recenzja ShowGirls
Program jest fantastyczny. Bardzo lubie ten program :) Kolega pecetowiec powiedzial, skopiuj mi ten program
[#2] Re: Recenzja ShowGirls
No widzisz, a jak sprzedasz Pegasosa, to jak będziesz go używał?
[#3] Re: Recenzja ShowGirls
ShowGirls fajny, ale MOS to totalna katastrofa :P
[#4] Re: Recenzja ShowGirls

@Darek, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Odpowiedz mi na dwa pytania:

1. Ile czasu używałeś MorphOS-a do tej pory?

2. Dlaczego uważasz go za totalną katastrofę?
[#5] Re: Recenzja ShowGirls

@Grzegorz Kraszewski, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


MOS jest genialny, ale:

-nie obsluguje w 2d i 3d nowszych kart np Radeon,

-blednie identyfikuje karty voodoo5,

-czesto pojawiaja sie "przezroczyste" okna, nie odswieza-trzeba przejechac okienkiem poza obszar ambienta,

-nie potrafi drukowac ani pod usb, ani pod lpt,

-czesto zamraza system jesli jakis program hituje,

-jak hituje, to powstaja bledy w wyswietlaniu zhitowanego programu - sieczka na tym programie,

-nie obsluguje portu firewire,

-nie obsluguje portu dzoja,

-nie obsluguje portu spdif,

-standardowo mos nie posiada stosu tcp/ip!!! chociaz na stronie pegasos byla wzmianka o tym, (uwazam, ze klienci powinni zadac albo tego programu, albo obnizki ceny komputera lub zwrotu pieniedzy),

-kaya podczas odtwarzania dzwieku zamraza system,

-voyager blokuje kaye (jak ta odtwarza),

-program do PDFow nieprawidlowo odczytuje wiele dokumentow tego formatu,

-brak wielu innych obiecywanych na stronach pegasos programow, ewentualny dostep utrudniony, patrz forum na ppa lub forum pegasosa,

-mos nie posiada polskich liter i lokalizacji, albo chociaz polskiego guide.



Ogolnie to wielu uzytkownikow narzeka na mosa i Genesi, nie dziwie sie. Ludzie zajmujacy sie tym OSem lubia pokpic z garstki ludzi ?amigowcow?, przeciez oni wszystko kupia.



Jest tego wiecej, ale po co zniechecac do pegasosa i mosa. Niech Ci, ktorzy go (pegasosa i mosa) trwaja w tym, oni sa w transie, tylko ciekawe kiedy sie obudza...



[#6] Re: Recenzja ShowGirls

@Darek, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




PS nie chcialem nikogo urazic, to chlodne spojrzenie na mosa i pegasosa.
[#7] Re: Recenzja ShowGirls

@Darek, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


ROTFL. A reszcie życzę smacznego.

Jak jesteś jakimś nowym kolegą ze strony przeciwników MOSa, to zapewne Twoi koledzy Cie zaraz też zjedzą za wszczynanie zadymy. Ale mam nadzieję, że mądrzejsi nie będą się tu wciskali chcąc udowodnić to, czy coś innego.

A jeśli jesteś taki odważny, to wypisz nam tu czego nie ma w A1/AOS4. a co miało być lub powinno.



PS. Nie chciałem też oczywiście Ciebie urazić, to chłodne spojrzenie w Twoim kierunku.
[#8] Re: Recenzja ShowGirls

@Darek, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Nie odpowiedziałeś na pytanie 1. aczkolwiek z odpowiedzi na pytanie 2 widzę, że Twoja wiedza na temat MOS-a pochodzi wyłącznie ze starych newsów z portali. Te natomiast z zarzutów, które są słuszne, mogą być równie dobrze postawione konkurencyjnemu AmigaOS4.



-nie obsluguje w 2d i 3d nowszych kart np Radeon,



Jedyne karty Radeon jakie nie są obsługiwane w 2D to 95xx i 98xx. Wszystkie modele do 9200 włącznie są obsługiwane w 2D przez MOS-a 1.4. Co do 3D owszem, w MOS-ie 1.4 nie ma obsługi Radeonów. Jak wygląda sytuacja w AmigaOS4?



-blednie identyfikuje karty voodoo5,



Co nie prszeszkadza w ich poprawnym działaniu.



-czesto pojawiaja sie "przezroczyste" okna, nie odswieza-trzeba przejechac okienkiem poza obszar ambienta,



Pierwszy raz o tym słyszę, a używam MorphOS-a prawie rok codziennie po kilkanaście godzin.



-nie potrafi drukowac ani pod usb, ani pod lpt,



Zapraszam na pokaz drukowania przez LPT.



-czesto zamraza system jesli jakis program hituje,



Kwestia tylko jaki to program. Programy które hitują po prostu mają w sobie błędy i najlepiej ich nie używać.



-jak hituje, to powstaja bledy w wyswietlaniu zhitowanego programu - sieczka na tym programie,



Skoro dany program się zawiesił, przestał odświeżać swoje okienko to chyba logiczne?



-nie obsluguje portu firewire, nie obsluguje portu dzoja,

nie obsluguje portu spdif,




Prawda częściowa - nie obsługuje FireWire i SPDIF, tak samo zresztą jak system konkurencyjny. Port joysticka jest obsługiwany, choć powiedzieć należy, że w OS4 obsługa tego portu stoi na wyższym poziomie.



-standardowo mos nie posiada stosu tcp/ip!!! chociaz na stronie pegasos byla wzmianka o tym, (uwazam, ze klienci powinni zadac albo tego programu, albo obnizki ceny komputera lub zwrotu pieniedzy),



To prawda, że MOS 1.4 nie ma stosu TCP/IP. Ale skoro jest o tym mowa na stronie opisującej produkt, to na jakiej podstawie klienci mają żądać zwrotu pieniędzy? Przyjąłeś zasadę, że skoro fakty nie pasują do Twojego planu zgnębienia MOS-a, to tym gorzej dla faktów, daleko na tym nie zajedziesz...



-kaya podczas odtwarzania dzwieku zamraza system,



Tak, ten program jest po prostu źle napisany. Na szczęście to nie jedyny program do tego celu dla MOS-a.



-voyager blokuje kaye (jak ta odtwarza),



Ten błąd został z Voyagera usunięty pół roku temu. Gratuluję aktualnych informacji. Poza tym jest sposób na uniknięcie tego problemu, również znany od pół roku.



-program do PDFow nieprawidlowo odczytuje wiele dokumentow tego formatu,



Jeszcze się nie natknąłem na PDF-a którego bym tym programem nie odczytał (fakt, że mam nowszą jego wersję).



-brak wielu innych obiecywanych na stronach pegasos programow



Których brak? No i ilu obiecanych rzeczy brakuje u konkurencji i to nie tylko z programów a z elementów systemu operacyjnego.



-mos nie posiada polskich liter i lokalizacji, albo chociaz polskiego guide.



A to to jest zwyczajne kłamstwo. Zapraszam do obejrzenia u mnie.

[#9] Re: Recenzja ShowGirls

@Grzegorz Kraszewski, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Wiesz, niby to i prawda częściowo co piszesz, niemniej z punktu widzenia typowego użytkownika MOSa nie wygląda to tak dobrze.

AOne + OS4 ciągle nie stanowi jeszcze wystarczającej konkurencji dla MOSa (jak dla mnie), jeśli jednak OS4 dalej będzie się rozwijać jak teraz, to prędzej czy później sytuacja nie będzie wyglądać najlepiej.

Właściwie ktokolwiek z MOSteamu nie powinien się wypowiadać na ten temat, z racji tego iż ich używanie 1.4.2 przecież już od dawna nie dotyczy...
[#10] Re: Recenzja ShowGirls

@MinisterQ, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Dotyczy, dotyczy, wszystko co piszę jest testowane na 1.4.2...
[#11] Re: Recenzja ShowGirls

@Grzegorz Kraszewski, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Tak, ja wiem że Ty niejako "pozytywnie odstajesz" od reszty teamu, patrząc chociażby przez pryzmat Twoich datatypów które wypuściłeś dla MOSa1.4. Dlatego nie odniosłem się bezpośrednio do Ciebie, odpowiadając na Twój komentarz.
[#12] Re: Recenzja ShowGirls
ratatatatatata... tyle sie znacie!!! ;D

I'm fuckin' love it! ;)

[#13] Re: Recenzja ShowGirls

@El Amigos, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


"Uwielbiam" szpanerów używających języka, którego nie znają. Ale za to jakie to kul, stajlisz end glamur.
[#14] Re: Recenzja ShowGirls

@Fei, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


To co, mam Ci przetlumaczyc? Chcesz?

Angielski to akurat znam.

PS. Tych szpanerow to ja tez "uwielbiam".

[#15] Re: Recenzja ShowGirls
A prosciej: po prostu spodobal mi sie ten tekst w guide'ie (mimo iz showgirls nie uruchamia mi sie)
[#16] Re: Recenzja ShowGirls

@El Amigos, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


To co, mam Ci przetlumaczyc? Chcesz?


Nie ma takiej potrzeby.


Angielski to akurat znam.


Jeżeli znasz go tak jak to napisałeś to już może lepiej nie tłumacz nam i staraj ograniczyć się tylko do języka polskiego.
[#17] Re: Recenzja ShowGirls

@El Amigos, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


W instrukcji nie ma takiego tekstu, sprawdziłem. Jeśli się przy tym upierasz, twoja znajomość angielskiego jest żadna. Lub problem z oczami masz...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem