Komentowana treść: Nowy TranspoClock
[#1] Re: Nowy TranspoClock
Jest jeszcze jedna nowinka w tej wersji. Niestety raczej nieprzyjemna i chyba przez nią wrócę do poprzesniej wersji. :( Datę i tak mam na ukrytej grórnej belce Ambienta, która pojawia się natychmiast po dojechaniu myszą do górnej krawędzi ekranu Ambienta.



Nie trzeba być wielkim ami-detektywem żeby wyśledzić, że to TranspoClock sobie tworzy podczas bootu w SYS:WBStartup ten tajniacki plik o nazwie " " (spacja) i z całkiem przezroczystą ikoną (żeby z Ambienta go nie było widać). Programik ten wywala przy każdym uruchamianiu sprzętu (całkiem gustowną zresztą) reklamę Distributed Net nawołującą do liczenia RC5 na wiadome konto. Żeby było jeszcze bardziej tajniacko to po naciśnięciu przycisku "Moo" programik się kasuje z WBStartup.



Ja rozumiem, że to jest program freeware, a darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby no ale takie reklamy na siłę kojarzą mi się z platformą Windows i mi się to nie podoba. :(



Najzabawniejsze jest to, że ja przecież całą dobę liczę na Pegasosie RC5 i namawiać mnie do tego nie trzeba. :) No ale oczywiście autor ma prawo umieścić w swoim programie wszystko co chce (pod warunkiem, że to nie jest wirus niszczący cudzą własność).
[#2] Re: Nowy TranspoClock

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


I tu z człą stanowczością zgodzę się przedmówcą, a pozatym jakoś nie

mogę się dopatrzyć polskiej wersji językowej strony autora. Jeśli się

mylę to bardzo przepraszam jeśli nie to wydaje mi się że nie ładnie

jest nie przyznawać się do języka swoich ojców
[#3] Re: Nowy TranspoClock

@Goramo, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


opss Niewiem czemu ale wydawało misię że autor tego softu jest

polakiem



[#4] Re: Nowy TranspoClock

@Goramo, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Jest Polakiem i to baaardzo zasłużonym Polakiem. Na pewno dużo bardziej zasłużonym niż 90% posłów w naszym sejmie. :)



A że nie ma polskojęzycznej strony to mi akurat nie przeszkadza. Chociaż ja "ani me ani be" po angielsku to na tego typu stronach sobie jakoś radzę. Tyle żeby zrozumieć 50% sensu zawartych tam tekstów to dużo nie trzeba. Jak ja zakumałem to każdy zakuma. :)
[#5] Re: Nowy TranspoClock

@MDW, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Jest Polakiem i to baaardzo zasłużonym Polakiem. Na pewno dużo bardziej zasłużonym niż 90% posłów w naszym sejmie. : )



Znaczy sie, ze JP teraz w jakies partii jest? ;)
[#6] Re: Nowy TranspoClock

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1

Wystarczy ikona dnetc.info w wbstartup i nie tworzy sie program
reklamujacy :) nie muszę mówić, że dnetc moze być np Mixer :))
[#7] Re: Nowy TranspoClock

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


a czy to mozliwe ze u mnie takie objawy nie wystepuja?
[#8] Re: Nowy TranspoClock

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


TranspoClock jako taki nie instaluje żadnych programów w WBStartupie.
[#9] Re: Nowy TranspoClock

@Goramo, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Polskiej strony nie ma z tak prostego powodu, że nie lubię tracić czasu na tworzenie dokumentacji i o ile do stworzenia jednej kopii w języku bądź co bądź uniwersalnym się jeszcze zmuszę, to do tłumaczenia tego na język ojczysty już nie.



Jeśli ktoś chciałby podjąć się przetłumaczenia dokumentacji i programu to proszę o kontakt.
[#10] Re: Nowy TranspoClock

@Jacek Piszczek, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Proponuję Ci również komentować po angielsku, tutaj. No bo przecież straszną stratą czasu musi dla Ciebie być to, że swoje komentarze musisz za każdym razem tłumaczyć na język polski...
[#11] Re: Nowy TranspoClock

@quaint, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7

Jeśli masz w wbstartupie dnetc.info - to mozliwe :)
[#12] Re: Nowy TranspoClock

@Kaczus, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


zgadza sie, mam:)
[#13] Re: Nowy TranspoClock

@Jacek Piszczek, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


TranspoClock jako taki nie instaluje żadnych programów w WBStartupie.



W takim razie to jakieś czary. Tylko, że czary te uaktywnia TranspoClock. Ja się tam niezbyt znam - rozważam tylko prosty związek przyczynowo-skutkowy. :) Jak w WBStartup jest TranspoClock to pliczek uruchamiający reklamę jest (przez chwilę - potem się kasuje), a jak nie to nie ma. Może reklamę uruchamia nie bezpośrednio TranspoClock tylko coś z czego on korzysta - nie wiem. Myślałem początkowo, że może to ta biblioteka, która jest w tej wersji dołączona do archiwum ale nie. Wywaliłem ją z SYS:Libs i PROGDIR: i reklamka się pojawiała.



No ale nieważne - da się to przeżyć. Tym bardziej, że wrzuciłem sobie do WBStartup dnetc. :) Już dawno miałem to zrobić, bo i tak za każdym razem po reboocie walę w ikonę krowy na paneliku. :)



Tak czy inaczej TranspoClock i tak jest najlepszym zegarkiem. Wygląda, działa, ma przypominajkę i wiem, że nie jest przyczyną zwisów, bo stworzył go ktoś kto amigowe systemy zna na wylot. :)
[#14] Re: Nowy TranspoClock

@Kaczus, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


nie muszę mówić, że dnetc moze być np Mixer



:D :D :D

Hehehehe - dobre. Kaczuś jak zwykle niezły cwaniak. :) Jakbym nie wrzucił dnet.info do WBStartup to pewnie bym zrobił tak jak radzisz. Dzięki za cwaną poradę. :)
[#15] Re: Nowy TranspoClock

@MDW, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


get9.library jest autorstwa Christiana i wyrzucenie jej usunie też requester - musisz jednak usunąć plik " " z wbstartup po usunięciu get9.library ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem