Komentowana treść: OS4Emu 1.4
[#1] Re: OS4Emu 1.4
wow, działa Vice- jak jeszcze zacznie działać Fpse to wogóle os40 bedzie niepotrzebny ;)
[#2] Re: OS4Emu 1.4
O a może ktoś porządny emulator classacta skrobnie? Taki CA, tylko bez

bugow...
[#3] Re: OS4Emu 1.4
I jeszcze cosik podobnego działającego natynie w Motylku jak Trance :D



ftp://de.aminet.net/pub/aminet/game/gag/AGAEmul10.lha

[#4] Re: OS4Emu 1.4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Ciekawe po co?
[#5] Re: OS4Emu 1.4
Ciekawe czy atari800 na wersji 1.4 emulatora "chodzi" tak jak na 1.3. Nadal na liscie jest "ok" a przeciez to nieprawda, bo emulator sie tylko odpala ale nie kuma atarowych ROMow wiec nic sie nie da na nim odpalic. Ja sie chyba nigdy nie doczekam poprawnie dzialajacego emulatora Atari XL/XE na platformach amigowych. :( Kazda ze znanych mi wersji na 68k, WarpOS, PowerUP, MorphOS ma inna wade. Nie wiem tylko jak dziala wersja dla AmigaOS4 i chyba sie nie dowiem poki nie kupie AmigiONE. :)
[#6] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Odpalilem demo Numen tym emulatorze, wiec chyba dziala
[#7] Re: OS4Emu 1.4

@mcbarlo, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


By odpalić np. demo Gift na Pegazie bez jakiś ceregieli z UAE ;)
[#8] Re: OS4Emu 1.4

@Norbert, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Na OS4Emu w wersji 1.4 czy 1.3? Ja niestety nie mam jak sprawdzic, bo mi Pegasos padl. :(
[#9] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Atari800 dzialalo na wersji 1.3 OS4Emu i dziala na najnowszej.



Komu dziala gorne menu w VICE? (niektore opcje dzialają)

Nie moge zmienic preferencji.



[#10] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Jak to Pegasos padl? Co sie stalo?
[#11] Re: OS4Emu 1.4

@Norbert, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


No fajnie. Jak moze za kilka miesiecy uruchomie Pegasosa (wtedy to juz zapewne juz z MOSem 1.6 albo 1.7) to sprawdze jeszcze raz (wtedy to juz zapewne z wersja 2.7 OS4Emu)Atari800.
[#12] Re: OS4Emu 1.4

@quaint, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Jak to Pegasos padl? Co sie stalo?



Ano takie to juz moje szczescie. :( Ktoregos dnia po powrocie z pracy zastalem go zwieszonego. Po reboocie juz nie wstal. Od tamtej pory potrafi sie bootowac tylko z CD. Jak podepne jakikolwiek HDD (na 100% sprawny, bo sprawdzany w Amidze) to sie zatrzymuje po pojawieniu sie napisu "Quark/OpenFirmware". Sprawdzalem rozne tasmy, podlaczalem zasilanie do dysku z innego sprzetu - ciagle to samo. Dziala bez problemu ale tylko wtedy gdy jest sam CD-ROM. Towarzyszacy mu dysk stuka, nie moze sie rozbujac. Wszyscy zgodnie rozkladaja rece. I trudno im sie dziwic. Objawy dziwne... :(



Szkoda, ze akurat teraz sie to stalo, bo wlasnie na swieta sobie sporo zaplanowalem. Przyjechal brat i mielismy cos tam robic. Chcialem pokazac cos co klepalem tyle czasu, mial mi pomoc w czyms. Bedzie w Polsce tylko do 9 stycznia wiec nie ma szans zeby maszyna zadzialala. No nic... przyjedzie znowu w maju. Moze do tego czasu mi naprawia Pegasosa. Tylko czy po tak dlugiej przerwie mi sie jeszcze bedzie chcialo tego dotykac to nie wiem. :)
[#13] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


Gwarancyjna naprawa nie zajmuje dużo czasu - mój P2 właśnie wrócił z naprawy i zajęło to dokładnie 15 dni wraz z wysyłką do Niemiec i spowrotem. Nie mam jednak najmniejszego pojęcia jak wyglądają naprawy pogwarancyjne.



Btw. sprawdzałeś może, czy po prostu 1wsza szyna IDE nie umarła?



podlaczalem zasilanie do dysku z innego sprzetu



Nie boisz się tak eksperymentować? :)
[#14] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


nie mam pegaza ale podobne objawy pojawiają się gdy chce podłączyć mój dysk Samsunga 80gb do pegaza - nie startuje z żadnego z podpiętych dysków (identyczne zachowanie było na 3 pegazach) a na ami i uae działa bez problemów. A jak podepniesz inny dysk i wystartujesz z cdrom to go widzi?
[#15] Re: OS4Emu 1.4

@rzookol, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Sprawdzalem 2 dyski - jeden Caviar 80Gb a drugi Caviar 850MB. Pierwszy chodzil z Pegazem 2 miesiace bez przerwy.
[#16] Re: OS4Emu 1.4

@Jacek Piszczek, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Gwarancyjna naprawa nie zajmuje dużo czasu



Troche mnie pocieszyles. :) Kiedys moj BlizzardPPC lezal w phase5 3 miesiace.



Btw. sprawdzałeś może, czy po prostu 1wsza szyna IDE nie umarła?



Na pierwszej jest CD-ROM, ktory dziala normalnie. Dysk podpinalem zarowno do pierwszej jak i do drugiej.



Nie boisz się tak eksperymentować?



Ale to nic wielkiego. :) Poprostu kabelek do zasilania napedow (ta tandetna biala wtyczka z trzeba dziurkami) wlozylem do dysku ze stojacej obok Amigi. WYgladalo tak jakby cos bylo nie tak z zasilaniem, bo drugi naped nie chcial sie rozkrecac. To chyba niczym nie grozi. :) Chyba... Zreszta teraz to mi juz wszystko jedno. I tak moge sobie pomarzyc o Pegazie. :(
[#17] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12

A patrzyłeś może, co pojawia się na serialowym debuglogu? Może coś
pozmieniałeś w ustawieniach partycji i MOS nie wie skąd ma się
zbootować?
[#18] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16




Przykro czytać, że spotkały cie takie problemy z nowym sprzętem. Widać taka jur dola pionierów. Pozdrów brata jak przyjedzie na swięta.
[#19] Re: OS4Emu 1.4

@Marek Szyprowski, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Jemu ("temu Misiu" hehe) sie tak zrobilo jak bylem w pracy. Jak zwykle byl wlaczony, bo cos sciagal. Jak wrocilem to juz byl "pokwaszony".
[#20] Re: OS4Emu 1.4

@coner, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Sprzet jest generalnie OK - zwlaszcza Pegasos 2. W koncu nawalaja nawet nowe Rolls Royce'y i Mercedesy. Pretensji nie mam (zwlaszcza, ze jest gwarancja) tylko takie lekkie zrezygnowanie czuje, bo sobie sporo zaplanowalem na te wolne dni, a tu taka kicha. :(



Caro przyjechal juz w czwartek. Oczywiscie pozdrowie - dzieki. :)
[#21] Re: OS4Emu 1.4

@Marek Szyprowski, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


A patrzyłeś może, co pojawia się na serialowym debuglogu?



Nie mam takiego kabla i nie umiem tego uzywac.



Tu nie chodzi, ze sie niei chce zabootowac. Powinien ruszyc z CD jak podepne dowolny dysk, bo jakos go musze spartcjonowac i formatowac. No i sie odpala z CD ale tylko wtedy gdy nie podlaczam oprocz niego HDD. A on dobrze wie z czego ma sie odpalic, bo mu wpisuje urzadzenie z jakiego ma startowac. Jak jest tylko CD to rusza i dziala bez problemow.
[#22] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Taki kabel kosztuje nie więcej niż 10 zł. Spinasz nim Pegaza np. z pecetem, odpalasz HyperTerminal, łączysz na COM1, 115200, 8N1 i już.
[#23] Re: OS4Emu 1.4

@Grzegorz Kraszewski, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22




Taki kabel nazywa sie NULLMODEM i mozesz podpiac go rowniez do Amigi. Odpalasz terminal, lączysz tak jak napisał Grzesiek i juz mozesz cieszyć sie mnóstwem nowych informacji "wyrzucanych" do okienka programu.

[#24] Re: OS4Emu 1.4

@Norbert, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Warto jednak aby ta Amiga, do której podłączasz kabel miała co najmniej 68030 na pokładzie i/lub kartę graficzną. Wiemy wszyscy jak nieładnie potrafi się zachowywać amigowy port szeregowy, gdy go się zmusi do pracy z szybkością 115200 bit/s.
[#25] Re: OS4Emu 1.4

@Grzegorz Kraszewski, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Akurat Mariusz na cos wiecej niz 030, wiec problemu nie bedzie.

A co do tego debuloga.

Czy wszystko co sie tam pokazuje, oczywiscie po uruchominiu sie juz systemu, jest ostrzezeniem, ze cos dziala nie tak jak trzeba?

Np. przy kazdym otwarciu okna w YAMie wyskakuje informacja na terminalu.

Czy to znaczy ze jest błąd w tym programie?





[#26] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


jakbys chcial jeszcze eksperymentowac to wyjmij wtyczke zasilania z plyty glownej i posciskaj wszystkie blaszki w niej (te ktore stykaja sie z pinami na plycie glownej). mi tez na poczatku dysk nie chcial startowac i pegaz sie nie uruchamial i cos takiego pomglo.
[#27] Re: OS4Emu 1.4

@quaint, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Wczoraj wyjalem zasilacz z peceta i wsadzilem go do pegasosa - sprzet zachowal sie tak samo. :(Potem jeszcze podlaczylem sam dysk twardy (a nawet dwa) bez CD - tez nie dzialal. Pegasos poprostu przestal obslugiwac dyski twarde. :)
[#28] Re: OS4Emu 1.4

@Grzegorz Kraszewski, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


W Amidze mam 060 z ppc603/160, BVisioni FastATA wiec nic czego daloby sie jeszcze dzisiaj uzywac. No ale do debugloga moze wystarczy. :) Poza tym mam jeszcze peceta. Tylko ze z tego co pamietam to Amiga ma chyba wtyczke seriala taka szeroka i potrzebny jest inny kabel, prawda? Jak kupie to taki z dwoma malymi wtyczkami wiec tylko z pecetem bede mogl polaczyc pegasosa.



------------



Przepraszam, ze zasmiecilem watek jakimis komentarzami zupelnie niezwiazanymi z tematem newsa - taka menda ze mnie. Ukazuje skruche i obiecuje poprawe. :)
[#29] Re: OS4Emu 1.4

@MDW, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


Pegasos poprostu przestal obslugiwac dyski twarde.
A tak się naśniewano z A1, że nie obsługuje flopa. ;)
[#30] Re: OS4Emu 1.4

@SirLEO, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


No cóż.. MorphOS do tej pory nie dorobił się sterownika do FDD... a w OS4 chyba już flopy działają...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem