Komentowana treść: Napęd CD w A1200 desktop
[#1] Re: Napęd CD w A1200 desktop
super !!! gratuluje autorowi pomyslu i wykonania. poza tym BARDZO fajne fotki :)

pozdrawiam
[#2] Re: Napęd CD w A1200 desktop

@luk, post #1

Niedawno ktos sprzedawal na allegro kilkanascie albo nawet kilkadziesiat napedow CDROM(chyba nawet TEAC) do notebookow RAZEM z PRZEJSCIOWKA !, rowniez cena byla bardzo atrakcyjna nie pamietam dokladnie ale 50-80zl
[#3] Re: Napęd CD w A1200 desktop
Może Widzieliście, może nie: oto jedna z moich Ami, włożyłem w nią:



-HDD 3,5''

-wyświetlacz LCD - był 4x40, niestety sfajczył się i jest 2x40 i brzydkie wykończenie :(

-2 MB CHIP RAM

-była sieciówka na PCMCIA ale chwilowo wyszła



LCD Gallery

lub

Easy mod DE

lub

CaseMOD DE



I jak?

W planach zimna katoda w środku, gruntowne malowanie, dysk bez badów i być może właśnie CD-ROM...
[#4] Re: Napęd CD w A1200 desktop
Faktycznie fajnie to wyszło. Co ważne (przynajmniej na zdjęciach) wygląda to całkiem estetycznie.
[#5] Re: Napęd CD w A1200 desktop


Jezusicku... ja w towerce nie mialem takiego porzadku... ;)
[#6] Re: Napęd CD w A1200 desktop
Allleeeee faaaajne!!!

Ja chcę to mieć.

AAAchhh... ochhhhh...

[#7] Re: Napęd CD w A1200 desktop
To rozwiazanie znacznie uatrakcyjnia Amige w obudowie desktop Gratuluje koncepcji i ladnego wykonania
[#8] Re: Napęd CD w A1200 desktop
Ja w sprawie technicznej - przy niektórych zdjęciach IBrowse twierdzi że dane obrazka są uszkodzone.
[#9] Re: Napęd CD w A1200 desktop
Ogolnie jestem przeciwko samodzielnym, nieodwracalnym (w mniejszym lub wiekszym stopniu) modyfikacjom orginalnego sprzetu, ale autor tego dzielka naprawde zrobil to bardzo profesjonalnie:) Rozwiazanie bardzo mi sie podoba... Czy moze autor cos napisac jeszcze o tym interfejsie do podlaczania dysku zzewnatrz? :)

Ogolnie gratuluje pomyslu i wykonania, pozdrawiam! :)
[#10] Re: Napęd CD w A1200 desktop
ja tez to mam :D przejściówka mini-IDE -> 50pin 2,5" (zasilanie leci w kabelku sygnałowym), bez FAST-ATA ale wszystko działa i pięknie wygląda. Napęd Teac 224E :P :P :P



ftp://klebark.one.pl/pub/a_ariel/AmigaInside.jpg



[#11] Re: Napęd CD w A1200 desktop

@uran, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Przecież to żadna modyfikacja sprzęru. ;) Co najwyżej obudowy. To już prędzej do modyfikacji zalicza się dołożenie karty turbo, no i zdecydowanie FasAty!

Pomyślcie, bierzecie taką Amige, do kumpla pececiarza, zakładając, że nie wie o Waszym napędzie, a nagle mówicie mu, że sobie od niego nagracie te filmy na DVD i wyciągacie czystą płytkę. Oczywiście, gość nie ma nagrywarki DVD u siebie. To by był piękny widok... PS. Zasilacz raczej też trzeba mieć mocny (zawsze można dorobić przejściówki do zasilacza w pc kumpla).
[#12] Re: Napęd CD w A1200 desktop

@SirLEO, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




To zadna filozofia wlozyc naped CD do Ami w wiezy... wtedy to nie jest modyfikacja sprzetu :) Ale zrobienie tego patentu w orginalnej obudowie wymaga majsterkowania: nie tylko dziura w obudowie, ale sanki, przelotki, kabelki itd :) Dlatego mysle, ze jest to modyfikacja sprzetu i to znaczna w tym przypadku:) Inaczej: producent A1200 tego nie przewidzial :P (a szkoda)



Zaczynam myslec nad kupieniem sobie orginalnej A1200 i jej wlasnorecznej modyfikacji :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem