Komentowana treść: Ambient - udostępniono kody źródłowe
[#31] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@rzookol, post #30

W odpowiedzi na komentarz #30


Myslisz, ze Zapek naprawde zgodzilby sie na cos takiego? A poza inna sprawa - czy myslisz, ze MOSTeam chce z nim dalej wspolpracowac?
[#32] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@htn, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


Oczywiście ! . Podstawowa funcjonalność za darmo , dodatkowa płatna . Jedno jest pewne . Ambient jest już "publiczny" . Co się z nim dalej stanie to już inna sprawa . Ale jedno jest pewne . Nie zniknie .
[#33] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@marcik, post #31

W odpowiedzi na komentarz #31


ja nie wiem czy MosTeam chce wogóle współpracować więc tym bardziej nie wiem czy z Zapkiem chce ;) - taka podwójna niewiedza, z tego co czytałem to teraz "złym" jest Schmidt, nie mieszkam w Łodzi nie jadłem pizzy nie wiem dokładnie co się dzieje - w readme są podziękowania dla Stuntza więc raczej się nie nienawidzą.
[#34] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@ems, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


A za co ty mu dziękujesz? Czy wiesz kto może skompilować tego Ambienta? Z tego co wiem to tylko ludzie z MOST mają odpowiednie inkludy, a oni nie popierają tego wybryku.

Takie źródła, które nic nie dają dla użytkownika to można sobie jedynie o kant d... rozbić.

[#35] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@ems, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


LOL, skąd Ty sie urwałeś człowieku? ;)
[#36] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe
Czy ktokolwiek jest w stanie skompilować to co zostało nam nadne ?????

bo jesli faktycznie tylko ludzie z MosTeam potrafiąto to zrobić to nadal nic zwykli userzy jak ja nie maja z tego NIC
[#37] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe
Dziękuję , bo to jest pierwszy krok do upublicznienia całego Morphosa . Oczywiście że upublicznianie poszczególnych części niewiele daje . Ale jestem pewien , że jakaś reakcja pozostałych dev. musi nastąpić . Bo w tej chwili pat jest większy niż poprzednio .I w tym sensie mu dziękuje , bo jego decyzję odczytałem jako "prowokację" pod adresem innych dev. Dodatkowo jawi się teraz problem prawny jak pogodzić Ambienta z resztą systemu który jest komercyjny . I za to też mu dziękuję . :)
[#38] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@MinisterQ, post #35

W odpowiedzi na komentarz #35


Z linuxa :)A tam GPL to normalne . I jakoś się kręci ! :)Nie ma drugiego takiego systemu który by tak szybko się rozwijał . Duża w tym zasługa GPL i FSF . Czasami warto korzystac z dobrych , sprawdzonych wzorów .
[#39] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@ems, post #38

W odpowiedzi na komentarz #38


To tam skąd się urwałeś może są programiści i jest ich nawet wystarczająca ilość by jakiś soft dalej rozwijać. Tutaj nie. Tutaj, w tym środowisku GPL i takim kontekście (autor na "wyjściu" ze środowiska pozostawia źródła) może oznaczać jedynie śmierć oprogramowania.
[#40] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@grxmrx, post #39

W odpowiedzi na komentarz #39


Siąść i płakać ... Programistów, jak powszechnie widomo, klonuje się w dalekich krainach. Ale firma, która ma patenty, nie jest zainteresowana wspieraniem amigowego rynku, chyba, że uzbieramy 1M euro ... Oczywiście od sztuki ...
[#41] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe
A skąd wam się wzięło przekonanie, że GPL musi być darmowe

Poczytajcie dokładnie licencje, ona w duzym skrócie mówi że trzeba udostępniać kod źródłowy wraz z programem, a nabywca ma prawo kod zmieniać.

Ale nic nie broni brać kasy za sam program :D

A to że akurat większość oprogramowania open source jest za darmo to inna sprawa, wynika z zaszłości historycznych i paru innych spraw, nie mających tak do końca związku z samą licencją.
[#42] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@marcik, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


KAZDY program ktory uzywa tych bibliotek musi stac sie programem na GPL.




jeśli wykorzystuje ich kod. jeśli używa tylko gotowych bibliotek to nie musi. możesz sobie wypuszczać dalej closed-source i jedynie dodawac biblioteki gpl razem z sourcami.
[#43] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe
przeczytajcie to (mozecie to nawet dać jako newsa?) - gdzies w połowie strony:

http://www.amiga-news.de/de/news/comments/thread/AN-2005-01-00122-DE.html
[#44] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@rzookol, post #43

W odpowiedzi na komentarz #43




Moze zamiast kazac czytac, sam bys napisal w dwoch zdaniach o co chodzi. Nie kazdy kuma jezyk Goethe'go.

[#45] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Mufa, post #44

W odpowiedzi na komentarz #44


ja też nie kumam bo w szkole li tylko łacinę mieliśmy, ale tam w języku anglosasów list zamieszczony jest, pospólstwo i szlachta angielski znać, samemu dojść o co chodzi ;)
[#46] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@rzookol, post #45

W odpowiedzi na komentarz #45


chodzi o post nr 51 - odnośnik się zmienił ;)
[#47] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Valwit, post #42

W odpowiedzi na komentarz #42




Ano wlasnie musi. jezeli linkujesz z bilioteka GPL to program musi byc GPL.

[#48] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@grxmrx, post #39

W odpowiedzi na komentarz #39


No to odwróćmy sytuację.Mała grupa dev pracuje nad projektem . Szukają inwestora . Nie znajdują (bo mały rynek ). Brak pieniędzy . Co się stanie z projektem ? . Co się stanie z użytkownikami poprzednich wersji tego projektu? Co pozostanie ? Przedpłaty ? W historii Amigi było parę takich akcji typu : Zbieramy zamówienia i wpłaty , jak uzbieramy 100 to wyprodukujemy (opublikujemy )A jak nie to nie . Dzisiaj trzeba odpowiedzieć na pytanie czy znajdzie się inwestor gotowy włożyć w Morphosa 1 M$ ?

Jest jedna przewaga otwartego kodu : kod nie zniknie bo jest upubliczniony . To oczywiście nie daje gwarancji jego rozwoju. Muszą być chętni do jego tworzenia . Ile było w historii Amigi komercyjnych firm , które przed upadkiem postanowiły opublikować binarki do darmowego użytkowania ?
[#49] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe
Ja tam jestem ciekaw ile osób, które tak deklarowały płacenie za MOSa, wykorzysta tę ikonkę PayPal
[#50] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Softfailur, post #49

W odpowiedzi na komentarz #49


A po co komu płacić za coś czego nawet nie można skompilować? Płacić jakiemuś frajerowi za to, że wypuścił źródła, które nie zmieniają niczego dla użytkownika jeśli nie pogarszają w ogóle sprawy?
[#51] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Softfailur, post #49

W odpowiedzi na komentarz #49

Niewiele, bo wiele osób mieszka w tej części europy, której paypal nie
obsluguje...
[#52] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Mufa, post #44

W odpowiedzi na komentarz #44


Nie kazdy kuma jezyk Goethe'go




Sienkiewicza najwyraźniej też nie. Sprawdź sobie zasady używania apostrofu.
[#53] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Kaczus, post #51

W odpowiedzi na komentarz #51


Niewiele, bo wiele osób mieszka w tej części europy, której paypal nie obsluguje...





To już raczej wina współobywateli tych osób a nie paypala.
[#54] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@kiero, post #47

W odpowiedzi na komentarz #47


Fakt. Tyle że nic nie stoi na przeszkodzie żeby napisac maila z proscba o inny rodzaj licencji. Larum można grać dopiero jak koleś zacznie olewać maile albo oświadczy że tylko GPL.
[#55] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Valwit, post #53

W odpowiedzi na komentarz #53

he? Fakt, ze nie obsluguje krajow zza tzw bylej "zelaznej kurtyny" to
wina obywateli? Czyli jesli jakaś firma nie otwiera swojego
przedstawicielstwa w jakimś kraju, to wina jego mieszkańców?
[#56] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe
Fakt, ze nie obsluguje krajow zza tzw bylej "zelaznej kurtyny" to wina obywateli?




Fakt. Mylą mi się ciągle z inną firmą, która się wycofała z .pl po tym jak ludzie odwalali fraudy z lewymi numerami kart. PayPal należy do ebay więc się pewnie pojawi w Polsce razem z ebay.pl. Zappek sam sobie winny :)
[#57] Re: Ambient - udostępniono kody źródłowe

@Valwit, post #56

W odpowiedzi na komentarz #56


hehehe w sumie http://www.ebay.pl/ istnieje...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem