Komentowana treść: Pegasos laptopem?
[#1] Re: Pegasos laptopem?
A co z Eclipsis (czy jak to się miało nazywać...)?

Czy użytkownicy są skazani już tylko na "zrób to sam"? ;)
[#2] Re: Pegasos laptopem?
Kolejne DIY (do it yourself), podobnie jak przebudowa A1200/A600 w laptopa.

Może powinni sprzedawać takie zestawy z napisem "dla małego majsterkowicza - przekształć komputer stacjonarny w laptopa"
[#3] Re: Pegasos laptopem?
Hm, ja tego nie nazwalbym laptopem. To raczej poldesktop. Laptop posiadalby zasilanie akumulatorowe, no i nie wazylby tyle ;). A tak poza tym ta blacha, poki nie jest pomalowana, wyglada - delikatnie mowiac - strasznie, choc efekt koncowy niezly :) Tylko uwazac trzeba, zeby nie podciac sobie zyl brzegiem komputera...
[#4] Re: Pegasos laptopem?

@mono, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3



W laptopie ekran nie byłby zamocowany na sztywno a za okranem

nie było by dalszego ciągu obudowy.

Mam niezły pomusł na laptop, ale to propozycja dla programistów

a nie majsterkowiczów. Od kiedy na jakiejś Makowej stronie

przeczytałem że jeden z Makowych linuxów można zainstalować na Pegazie II

z uporem maniaka twierdzę że MorphOSa powinno (po odpowiednich

przeróbkach) dać zainstalować na dowolnymm Maku.

Myślę że jeśli do tego dojdzie to liczba użytkowników MorphOSa

wzrośnie co najmniej dwukrotnie i będziemy mieli wreszcie

normalne laptopy a nie alpejskie kombinacje majsterkowiczów.





:(
[#5] Re: Pegasos laptopem?

@RadoslawF, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


W pecetach zdazalo sie ze za ekranem wystaje dalsza czesc komputera, przyklad to PC Convertible - ten pegazowy "laptop' pod wzgledem zaawansowania budowy przypomina tego pc sprzed lat (nie chodzi mi oczywiscie o osiagi).



Mnie najbardziej interesowal by uklad zasilacza widoczny na jednym ze zdjec, mala plytka bez wentylatorow.
[#6] Re: Pegasos laptopem?

@RadoslawF, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


A moze faktycznie MOSTeam "aby zemscic" sie na Genesi przepisalby MOS na maka?? Stoi cos na przeszkodzie?
[#7] Re: Pegasos laptopem?
Ale paskudne.
[#8] Re: Pegasos laptopem?

@tomek, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




Pewnie dokumentacja do tegoz Maca ;)
[#9] Re: Pegasos laptopem?

@RadoslawF, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4

Widzisz, cały problem polega na tym, że MOS odwołuje się bezpośrednio do hardware'u, a Linux i MacOSX poprzez OpenFirmware, dlatego nie ma większych problemów, aby odpalić Macowy Linux na Pegasosie.
[#10] Re: Pegasos laptopem?

@Marek Szyprowski, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Jestes pewien, ze tego kodu jest az tak wiele zeby przepisanie na Maca MOSa bylo bardzo pracochlonne? Przecierz dziala na dwoch diametralnie roznych konstrukcjach (Peg i Classic).
[#11] Re: Pegasos laptopem?
To nie laptop. To paskudztwo. Jak mozna taki fajny komputer tak szpecic. Nie lepiej wsadzc go w jakas super mala i cienka obudowe ATX i do tego podpiac sprytny monitorek LCD. Potem jeszcze tylko malusienka klawiaturka taka plaska i pez klawiatury numerycznej jak w laptopie (sa tez takie z touchpadem). A to JEST PASKUDNE!!!!
[#12] Re: Pegasos laptopem?
Wyglada jak z Apollo 13
[#13] Re: Pegasos laptopem?

@mcbarlo, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10

Zgadza się, że nie jest tego dużo. Nie zmienia to jednak faktu, że ciężko jest napisać taki kod dla zupełnie nieudokumentowanego sprzętu. Nie zapominajmy też, że modeli Maców jest dość dużo, a niektóre w bardzo dużym stopniu różnią się od siebie. Ktoś powie, że wszystko można napisać na podstawie kodu kernela Linuxa dla Maca - z tego co mi wiadomo, to wyciąganie specyfikacji hardware'u z kodu go obsługującego jest naprawdę trudnym zadaniem i w najlepszym przypadku zakończy się tak jak działanie WarpOSa na A1200 z BlizzPPC.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem