Komentowana treść: UAE dla Playstation2
[#1] Re: UAE dla Playstation2
No i fajnie. Zamiast plyt dla CD32 bedzie sie robic plyty dla PSX2 z amigowymi grami. Moze i amigowe firmy cos na tym zyskaja jezeli emulacja jest odpowiednio szybka.
[#2] Re: UAE dla Playstation2
calkiem fajnie - jak jeszcze se pogram w amigowe gry na grajstacji to juz bedzie odjazd
[#3] Re: UAE dla Playstation2
- AMiGA RULEZ -
[#4] Re: UAE dla Playstation2
Jak kumplowi powiem, że będzie mógł zagrać w Galagę u siebie na PSX2, to chyba zwariuje ze szczęścia :)
[#5] Re: UAE dla Playstation2


wreszcie ludzie wreszcie !!! swos na 29" tv :)
[#6] Re: UAE dla Playstation2

@jimiche, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


No normalnie jakby wszystkie zwykłe, sprzętowe amigi, które się do tego 100x lepiej nadają wyparowały...;)
[#7] Re: UAE dla Playstation2

@jimiche, post #5

PS2 i emulacja? Nie liczcie na zbyt wiele, bo nawet mniej skomplikowane od Amigi spzęty, typu SNES czy Atari800, nie doczekały się DOBREGO emulatora na tę platformę. Jeżeli ktoś poważnie myśli nad graniem w gry z Amigi w komfortowych warunkach (przy czym zakładam że PC i A500 nie spełniają do końca warunku "komfortowy" :) to gorąco polecam zainteresować się... konsolą Xbox i rewelacyjnym emulatorem WinUAE-X! Wbrew nazwie nie korzysta on z Windows ;) i uruchamia się w ciągu 2 sekund od włączenia konsoli. Obsługa emulatora jest wyjątkowo wygodna, a funkcjonalność wręcz porażająca :) Jest np. możliwość gry przez internet plus wszystkie bajery znane z wersji PC z "emulacją" odgłosów stacji dysków włącznie. Tak też może wyglądać zabawa z amigową klasyką - TV 29'', kino domowe, pad w dłoni (przejściówka na klasycznego joya też możliwa)... Z innych ciekawych funkcji, która bardzo mi się spodobała, wymienić mogę możliwość "zgrywania" przebiegu gry do pliku (ale nie pliku Video!) i późniejszy "playback" przebiegu rozgrywki. Jeżeli zaś w konsoli posiadamy odpowiednio pojemny dysk to problemem nie jest np. trzymanie nań wszystkich wydanych gier czy demek - odpada wtedy konieczność korzystania z płytek. Nie wiedziałam, że kiedyś to przyznam, ale Microsoftowi udało się nieświadomie stworzyć najlepszą "grową" Amigę w historii :)



Jeżeli ktoś z czytelników PPA byłby zainteresowany rozwinięciem tematu, to z chęcią się wypowiem - mogę nawet sporządzić artykulik ilustrowany fotografiami - dla niedowiarków ;)
[#8] Re: UAE dla Playstation2

@galu, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7




O bardzo prosze. Napewno radakcja zgodzi sie umiescic artykul na PPA. Czekamy.

[#9] Re: UAE dla Playstation2

@galu, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


no to stary dawaj dawaj tu opis... a co do oryginalnych amig 500 i 1200 to sa ale niestety jak sie gra w swos'a to newralgicznym punktem staja sie leciwe joy'e ktore nie wytrzymuja tych wszystkich wygibasow :) i poprstu pekaja, pal licho mikrostyk ale jak peknie ci obudowa albo raczka od joy to jest dopiero tragiedia. niestety umnie w koszecinie niema juz sprawnych joy'ow do amig i c64 poniewaz wszystkie te ktore jeszcze ktos tam chomikowal zmarly smiercia tragiczna w moim domu... juz pare razy wspominalem dlaczego uzywamy winuae i odpowiednich padow do pc... a pozatym uae to taki program do retrospekcji bo nagle sie okazuje ze ludzie w wieku od 22-30 lat zamiast dyskutowac o jakis powaznych rzeczach podczas spotkania umnie w domu ... jada swos'a,worms dc czy innego cannon fodera i raduja sie jak male dzieci :D
[#10] Re: UAE dla Playstation2

@galu, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani takim artykułem.
[#11] Re: UAE dla Playstation2
W takim razie deklaruję się, że do końca przyszłego tygodnia prześlę redakcji PPA gotowy artykuł. Jeżeli macie (kieruję to do wszystkich zainteresowanych!) jakieś konkretne pytania/życzenia to proszę o informacje.



Pozdrawiam.
[#12] Re: UAE dla Playstation2

@galu, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


PS2 i emulacja? Nie liczcie na zbyt wiele, bo nawet mniej skomplikowane od Amigi spzęty, typu SNES czy Atari800, nie doczekały się DOBREGO emulatora na tę platformę.


Po czym wnosisz? Próbowałeś któregoś, czy tylko czytałeś?

Przyznam się, że nie próbowałem, ale rozmawiałem z goścmi którzy bawili się tym i tamtym i mieli bardzo pozytywne odczucia.

Szczerze mówiąc, to po UAE na PS2 cudów się nie spodziewam, i na razie to pewnie ciekawostka (jak zresztą autor pisze), ale postaram się zassać, obadać i opisać na łamach PPA.



PS. Jeśli chodzi o SNESa, to PS2 ma swój port SNES9x, a to jest chyba dobry emulator :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem