Komentowana treść: Amiga Inc. wiecznie żywa
[#61] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@Mufa, post #59

W odpowiedzi na komentarz #59


No, tak, Mufa nie byłby sobą, gdyby coś o "sfrustrowanych mosowcach" nie napisał. A przecież sytuacja stała się symetryczna, Genesi nie wspiera finansowo MOS-a, Amiga Inc. nie wspiera finansowo OS4. Ale co ciekawe Mufa wyjaśnił nam czym właściwie zajmuje się Amiga Inc. Wiele wysiłku w to nie wkładają, praktycznie nic ich to nie kosztuje a dodatkowo jeszcze zarabiają na każdej sztuce. Nic dodać nic ująć, kasa za nic, a możnaby ją np. przeznaczyć na pisanie komercyjnego oprogramowania. Sprawa dalszego rozwoju OS4 jest - tu się z Mufą zgodzę - oczywista, bo rozwija go Hyperion a nie Amiga Inc. Pytanie tylko co z następnymi wersjami i ewentualnym nowym sprzętem. AHT też chciało Amiga OS na swoje STB i co, Garry Hare pokazał im figę (w postaci zaporowej ceny). A co do tańczenia kankana to na grobie MOS-a też już, po oświadczeniu Genesi, tańczono tylko, że "niestety życie później pokazało, że się jednak pospieszyli".
[#62] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@Grzegorz Kraszewski, post #61

W odpowiedzi na komentarz #61


Co z AHT? Na stronie AHT mamy teraz dwie ulotki w PDFach (z CEBITu?) - a w ulotkach obok Pingwina tkwi Czarna Kotka. Poświęcono jej również znaczną część tekstu ... [jak za kilka lat AmigaAnywhere wyjdzie na AROSa, to będzie złośliwość historii ...]
[#63] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@wali7, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60


3 średnie krajowe to jakieś 6 tysiaków... a jakiej płycie mówisz?
[#64] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@stOOsh, post #63

W odpowiedzi na komentarz #63


miałem na mayśli pensję netto. za odprowadzany podatek trudno

cokolwiek kupić...
[#65] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@Grzegorz Kraszewski, post #61

W odpowiedzi na komentarz #61


AHT też chciało Amiga OS na swoje STB i co, Garry Hare pokazał im figę (w postaci zaporowej ceny).


I nie zapominajmy jeszcze o elboksowym mitycznym Sharku, którego może spotkać podobny los...
[#66] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@wali7, post #64

W odpowiedzi na komentarz #64


ale można 1% przekazać na harcerzy ;)
[#67] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@mailman, post #65

W odpowiedzi na komentarz #65


O to to - Sharka tam (amiga.com) nie ma. A kiedyś był - no to teraz wiemy, skąd się wziął smok ...
[#68] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa
Podziwiam Wasza cieprpliwosc Panowe... Jakas nagrode bym przyznalgdybym mial pieniadze.
[#69] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@Mufa, post #59

W odpowiedzi na komentarz #59




Moze czas popatrzec na siebie, moze ty jetes sfrustrowany i niepewien jutra. Ty nasz "prawdziwy amigowcu" z naklejka.

Jak zwykle wszystko jest cudownie nawet jak sie wali.

Ja wiedzialem ze to wszystko tak latwo sie nie oderwie od Ainc... i jak chlopaki updaty platne czyz nie?
[#70] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa
Wiecie co? Wszystko to zaczyna mnie wqr... Ale, po prawdzie, są też pozytywne strony tej nieciekawej, i zbyt długo twającej sytuacji...
[#71] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa
Jak zwykle wszystko jest cudownie nawet jak sie wali.

Ja wiedzialem ze to wszystko tak latwo sie nie oderwie od Ainc.




Tylko powiedz mi co sie wali ?

Jest news o zmianie nazwy z KMOS na Amiga Inc, i to nawet dobra wiadomosc, bo stara nazwa (szegolnie ostatnie trzy litery) jakos zle mi sie kojarzy.

Dalej juz nic nowego, czyli Ci sami ludzie co poprzednio. Dla przypomnienia to oni popisali umowe z Hyperionem i Eyetechem, a pozniej dobrze z nimi wspolpracowali, no przynajmniej nie przeszkadzali w rozwoju.

Dalej pisza ze ich glownym celem jest AmigaDE, i to rowniez zadna nowosc, wiemy o tym dobrze od pieciu lat. Jednak powtorze to co powyzej, pomimo takich a nie innych celow Ainc, w niczym nie przeszkadzalo to rozwojowi galezi nie zwiazanej z AmigaDE. Przez ten czas powstaly zarowno nowe modele AONE jak i coraz lepsze wersje AOS 4.

Nie widze wiec powodu aby mialo sie cokolwiek teraz zmienic. Zreszta zapewne jutro potwierdzi to szef AInc.
[#72] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@Mufa, post #71

W odpowiedzi na komentarz #71


Dalej juz nic nowego, czyli Ci sami ludzie co poprzednio. Dla przypomnienia to oni popisali umowe z Hyperionem i Eyetechem, a pozniej dobrze z nimi wspolpracowali, no przynajmniej nie przeszkadzali w rozwoju.


Oni to znaczy kto? Przeczytaj wypowiedź Filipa. KMOS nie mógł się przemianować na Amiga Inc. bo taka firma już istniała. Chyba, że zamknięto tamtą firmę i powołano nową, a więc w teorii, wszystkie umowy biorą w łeb. Po części to już widać, bo o AmigaOS 4.0 dla BPPC nie ma ani słowa.


Nie widze wiec powodu aby mialo sie cokolwiek teraz zmienic.


Teoretycznie masz rację. Może się nic nie zmienić, ale niektóre dwuznaczne sformułowania, które są na tej stronie budzą niepokój. Niepokój który już dało się zauważyć po ruchu jaki wykonało AHT. Pytanie kto następny będzie do niego zmuszony?


Zreszta zapewne jutro potwierdzi to szef AInc.


Ja bym sobie wiele po tym "czacie" na IRC-u nie obiecywał. Garry Hare to gaduła zbaczający czasem z tematu. Osobiście chyba nie będę mógł uczestniczyć, ale mam nadzieję, że Ci co będą mogli mają już zestaw pytań do tego pana.
[#73] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@mailman, post #72

W odpowiedzi na komentarz #72




KMOS nie mógł się przemianować na Amiga Inc. bo taka firma już istniała. Chyba, że zamknięto tamtą firmę i powołano nową, a więc w teorii, wszystkie umowy biorą w łeb. Po części to już widać, bo o AmigaOS 4.0 dla BPPC nie ma ani słowa.





Czyli Ty już to wiesz na pewno, że umowy wzięły w łeb, i że BPPC wyleciało z licencji? To, że po niedzieli nie ma się czego specjalnego spodziewać to wiem, ale wyjaśnień w/w spraw to myślę, że się dowiemy.

Ja jestem o tyle zawiedziony, że liczyłem na jakieś wsparcie dla OS4 ze strony KMOS/AInc, chociażby poważniejszego potraktowania systemu na swojej stronie albo nowych licencji na system dla innego sprzętu. Skoro nie pomagają to niech przynajmniej dalej nie przeszkadzają.



[#74] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@pini, post #73

W odpowiedzi na komentarz #73


Czyli Ty już to wiesz na pewno, że umowy wzięły w łeb, i że BPPC wyleciało z licencji?


Na pewno to wiadomo co i kto :D Na ten moment tylko opisuję i wyciągam wnioski z tego co widzę. Może to zwykłe przeoczenie, a może stan faktyczny. Może się mylę, może się nie mylę. Jak sam piszesz, jutro się może wszystkiego (lub niczego) dowiemy...


To, że po niedzieli nie ma się czego specjalnego spodziewać to wiem, ale wyjaśnień w/w spraw to myślę, że się dowiemy.


Czytając te bzdury produkowane w komentarzach na AW można spodziewać się, że tematem wieczoru będzie wygląd strony i mdłe jej kolory niż istotne sprawy.
[#75] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa
Stało się to co wiedzieliśmy , że się stanie .



Przestarzały sprzęt , niedokończony system , brak jakiejkolwiek promocji , horrendalne ceny . Zero dystrybucji w Polsce .



O ile w przypadku Morphosa można było oczekiwać uwolnienia źródeł to w przypadku Amiga OS ze względu na zagmatwaną sytuację licencyjną jest to raczej niemożliwe .



Czy są jakieś widoki na przyszłość ? Hipotetycznie tak . Pod warunkiem że na rynku pozostanie sam Hyperion . To jedyna firma , która rzeczywiście robi dużo dla Amigi . Eyetech pominę milczeniem . Już bym wolał gdyby Hyperion kupował płyty bezpośrednio u MAI Logic i dalej sam je sprzedawał .





[#76] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@ems, post #75

W odpowiedzi na komentarz #75




Szkoda wlasnie ze bplan zostal olany przez ta firme jak i wymieniona w newsie :( Przynajmniej sprzet byl by tanszy i leprzy :)



---------------------------------------------------

Pegasos II G3 User :)



Project Xenocide Member :D



www.projectxenocide.com
[#77] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@Drako^lM, post #76

W odpowiedzi na komentarz #76


Tak , Pegasos II +Amiga OS4 to byłby zestaw troszkę lepszy i dużo tańszy . A tak w ogóle to bPlan coś w tej cwili robi ? Na ich stronie nic nowego nie słuchać .
[#78] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa
hehe. to jest takie typowe dla mufy i jego kolegi ktorego imienia mam nie uzywać :) jak genesi odstawiało numer (jak Liluh słusznie zayważył) z firmą wydmuszką to bbrv był złodziejem aferzystą i czym tam jeszcze. jak teraz amiga inc/kmos robi to samo (w czasie procesu okazuje sie ze firma wyprzedala sie kilka miesiecy wczesniej, w nowej firmie przypadkiem znowu sa ci sami ludzie) to wszytko jest cacy :) hipokryzja? oportunizm? głupota? a może wszytko razem? ciekawe co jutro powie gh. a moze nic nie powie bo nnagle nie bedzie mial czasu?
[#79] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@Valwit, post #78

W odpowiedzi na komentarz #78




hehe. to jest takie typowe dla mufy i jego kolegi ktorego imienia mam nie uzywać jak genesi odstawiało numer (jak Liluh słusznie zayważył) z firmą wydmuszką to bbrv był złodziejem aferzystą i czym tam jeszcze. jak teraz amiga inc/kmos robi to samo (w czasie procesu okazuje sie ze firma wyprzedala sie kilka miesiecy wczesniej, w nowej firmie przypadkiem znowu sa ci sami ludzie) to wszytko jest cacy hipokryzja? oportunizm? głupota?



Chlopie do czego ty tu chcesz mnie przylkeic. Ja odnosze sie tylko do watku ktory mnie interesuje czyli dalszego rozwoju AmigaOS4. Przekrety finansowe Genesi czy Ainc wogole mnie nie interesuja i nigdy ich nie komentowalem, ani teraz ani w przeszlosci. Wiec moze daruj sobie, gdyz inaczej uznam ze dolega Ci hipokryzja, oportunizm, glupota a moze wszystko razem.

[#80] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@ems, post #75

W odpowiedzi na komentarz #75




Stało się to co wiedzieliśmy , że się stanie .



A co się stało Ainc ogłosiła zaprzestanie rozwoju AmigaOS4 ?



Czy są jakieś widoki na przyszłość ?



to jest widok na przyszlosc. Juz mi slinka leci ze wkrotce znajdzie sie to na moim twardzielu. Widzisz jestem tego pewien (byc moze nawet tak jak poprzednio Hyperion zrobi nam prezent na swieta), nie musze sie zastanawiac, czy wogole i za ile. Mysle ze o takiej sytuacji zwolennicy konkurencyjnego rozwiazania ktorzy wieszcza teraz koniec AOSu mogliby tylko pomarzyc.
[#81] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa

@ems, post #75

heh, ciekawe czy jutro (dzis!) Gary nie bedzie przypadkiem mial jakiejs grypy Enyłej - nie takie rzeczy działy się w tym małym światku...



Na poprawienie humoru - na os4depot leży filmik z nowymi ficzersami (3d?!) os4. :)
[#82] Re: Amiga Inc. wiecznie żywa
Kładziem lage na toto. Znaczy ja i moje siostry:). Ta firemka zyje dla sama dla siebie. Nowy solitare dla win i buraków (telefonów)Szkoda ze ma prawa do naklejki-kala zasluzona marke.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem