Komentowana treść: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania
[#1] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania
... oraz benchmarki m.i. (UDMA, testy MD5Sum, MakeCD, Picasso96PPC, AGP)



http://os4.exec.pl/benchmarki.html
[#2] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania
Bardzo ciekawy artykuł. Widać po stronie OS4 Teamu postępy. Tylko pogratulować. Mam nadzieję, że OS4 będzie zachęcał do polepszenia i tak już dobrego MOSa przez MOST :)
[#3] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania
Z przyjemnością i zaciekawieniem przeczytałem cały artykuł. Pozmieniało sie, oj pozmieniało i to na plus.
[#4] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania
"Bardzo ciekawy artykuł", "Z przyjemnością i zaciekawieniem przeczytałem cały artykuł" - dla tych slow warto bylo go napisac, dzieki!
[#5] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@SZAMAN, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Mimo, że mam Pega, to z zaciekawieniem śledzę Amigę i OS4. Wiem, że dzięki OS4 dzieje się dużo dobrego w MOST :)- MOS jest coraz lepszy :)



Szaman, cieszę się, że masz Amigę, cieszę się razem z Tobą. Za artka DZIĘKUJĘ !!!
[#6] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@noowy, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Wiem, że dzięki OS4 dzieje się dużo dobrego w MOST : ) - MOS jest coraz lepszy : )

Znaczy sie jak? Po czym takie wnioski?
[#7] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@reactor, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


@noowy

Wiem, że dzięki OS4 dzieje się dużo dobrego w MOST : ) - MOS jest coraz lepszy : )

@reactor

Znaczy sie jak? Po czym takie wnioski?



wydaje mi się, że entuzjazm który wybuchł po pierwszych wielkich newsach o A1 i OS4, i na dodatek gdy z czasem okazało się że nie jest to tzw. słomiany ogień, wybudził z letargu MOS-Team i teraz wokół MorphOS'a na nowo zaczyna się dobrze dziać.



Generalnie obie strony nakręcają sie nawzajem na wysokich szczeblach.

Takie mam wrażenie.

[#8] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@reactor, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


np. wypuszczenie mos1.4.4, zapraszam do siebie do zobaczysz
[#9] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@reactor, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Czy lepszy to nie wiem, bo nie mam ani jednego ani drugiego, ale dostrzec da się, że pojawienie się programu/gry A dla systemu B, szybciutko zagrzewa zwolenników systemu C do pracy, aby program/gra A również u nich była dostępna. :D
[#10] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@reactor, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




Chodzi o nakrecanie sie tworcow amigowych OSow. Jak cos wyda konkurencyjny team, to drudzy "gorsi" nie moga byc, wiadomo :)



Wnioski? Po wydaniu uaktualnienia MOSa do wersji 1.4.4, MOS przyspieszyl emulacje 68k, uzyskal super stabilnosc, to tylko wierzcholek gory lodowej...
[#11] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@rzookol, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8




Troche reklamy, dzieki za nowa kompilacje Ambienta :) duzo dobrego :), jesli bede mogl cos zasugerowac do nowego Ambienta, to pisz na maila :)
[#12] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@noowy, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


ja tylko kompiluje z cvs, nie jestem w ambient-teamie ;)
[#13] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@rzookol, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




Tylko kompilujesz....hmmm ale za to duzo ulepszyles. Dzieki !
[#14] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@noowy, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13




rzookol nic nie ulepszyl:)

ambient.notes
[#15] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@kiero, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


nie niszcz mojej legendy ;)

ps. jak pozbyc sie debugu? edycja config.h nie pomaga
[#16] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@kiero, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


heh, kiero megahero:)
[#17] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@rzookol, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Oj wybieram sie do Ciebie i wybrac sie nie moge. Ale zobaczysz, przyjdzie taki dzien :)
[#18] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@rzookol, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15




nie pamietam i nie chce mi sie szukac, ale chyba w makefile wystarczy wyrzucic define BETA_RELEASE.
[#19] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@kiero, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14




....ale skompilowal i wypuscil :)
[#20] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@kiero, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


wywaliłem jeszcze jakieś errorujące kprintf() i poszło, dziąki

ps. jak ktos chce to archiwmu jest na mojej stronie
[#21] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@rzookol, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20




:P już biorę :P
[#22] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania
..bardzo fajny artek.... tylko... nnno nie wiem jak tu ten tego... mam takie bardzo ciulowe wrażenie.. echh noo.. że ten tego.. ta cała amiga.. to tak jak prawie PC z innym prockiem.. te FSB .. coś mi to przypomina.. Jak tylko Amiga ONE trafi pod strzechy zacznie się irytująco-głupi wyścig typu: a ja to mam na DDR 400, FSB 800, taktowanie podkecone na HYPER i takie tam bzdety.. echhh.. a gdzie ta asynchroniczność pracy procka ? Hmmm... Jak ktoś mam jakieś ciekawy namiary na artykuły w sieci na temat działania płyty A1 to bardzo bym prosił..



BTW. Tak, wiem że na tym miał polegać "cód" narodzin nowej Ami, tzn. włożenie procka w architekturę PC, ale miałem taką małą nadzieję że może jednak nie. :(
[#23] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@TJindy, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


A to cos, co stylizowane jest na PC BIOS? Co za kretyn ustawil kolorystyke i design jak pecetach? Ohyda!! Jak sie resetuje nowe Amigi, nadal jest Ctrl+A+A, czy juz zmieniono na Ctrl+Alt+Del?

Innych nowosci tez sie nie chce czepiac, ale w koncu mamy TCP/IP!! A konfiguracja tegoz, nawet nie przypomina czegos z windowsa, lecz jest zwyczajnie zerznieta (Kreator polaczen; znacie?). Nieee...to juz nie ten "duch" amigi, inni ludzie robili, zapatrzeni na "wielkie wzorce" :( Jay Miner sie w grobie przewraca.
[#24] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@Prince, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


w Pegazie jest ctrl+A+A (jako A rozumiem te smieszne klawisze na pecetowej klawiaturze, od pewnej mało znanej firmy ;)). pewnie w microA1 jest podobnie...
[#25] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@Prince, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Wiesz robienie inaczej, tylko dlatego by bylo inaczej jest wlasnie bez sensu. J. Miner robil inaczej dlatego, zeby bylo lepiej. Istotny jest powod.
[#26] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@wali7, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


W micro Amidze jest ctrl+LAmiga+RAmiga tak jak w poprzednich modelach Amigi. Oczywiscie jezeli masz podlaczona amigowa klawiature przez Catweasel, bo jezeli nie to Ctrl+LWindows+RWindows.:)
[#27] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@Kaczus, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


no prawda :D

ale my amigowcy chyba nie używamy amig aby było lepiej, tylko po to aby było inaczej
[#28] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania
Wszyscy wlasnie czekali zawsze na plyte z otwarta architektura z AGP PCI DDR US i wszystkimi innym 3-literowymi(i nie tylko) skrotami... A nie jakies kanapki rodem z A1200...

Ile masz watkow nawet teraz na forach, ze plyta nie trzyma zasilania, ze trzeba pod katem wsadzac..

Teraz juz wszystko jest GITES... Pelna modulowosc i elegancja-Francja..

To dopiero Amigowosc z prawdziwego zdarzenia, bo daje radosc z uzytkowania SYSTEMU, a nie z zabaw, ze sie wiesza, bo nie ma zasilania...

A co do BIOSU, to kolorki mozesz se popodmieniac..
[#29] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@Masta Krishna, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28


Dokladnie, kolorki mozna zmienic i mozna tez znacznie skrocic czas przez jaki jest widoczny U-Boot. Malo tego, w nastepnej aktualizacji AmigaOS 4 bedzie konfiguracja U-Boota z poziomu AmigaOS - http://www.iksnet.it/aos4/envedit.jpg
[#30] Re: MicroA1 i AmigaOS 4.0 - wrażenia z użytkowania

@Masta Krishna, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28


.. ty mnie tu zasilaniem oczu nie zamydlaj :D Ja mówię o działaniu Ami pod kątem hardwaru, a nie umieszczeniem ścieżek na płycie.. :D Idea działania tegoż mnie zastanawia... pamiętajmy że pecet ma arcyrozbudowaną architekturę (te wszystkie mostki, dodatkowe pierdoły w stylu AGP - bezp. PCI do procka ) a to ze względu na kompatybilność w dół. I się tak po prostu zastanawiam co wzięli z PCta - architekturę płyty głównej czy po prostu rozwiązania pod względem kompatybilności dodatkowego sprzęta (czyt. dostępności kart graf/muz/ itp)..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem