Komentowana treść: Oszustwo nie popłaca
[#1] Re: Oszustwo nie popłaca
Jaki klimat. Polak potrafi! Jestem dumny, ze jestem Polakiem. ;) Przekonuje sie po raz kolejny, ze wyraz "Polak" powinien byc synonimem wyrazu "oszust". W swoim starym "Slowniku Wyrazow Bliskoznacznych" na dodatkowych pustch stronach dodalem sobie juz to haslo dawno. :D Oszustwo mamy we krwi tylko u niektorych wade te skorygowalo odpowiednie wychowanie.
[#2] Re: Oszustwo nie popłaca
Musi im być teraz bardzo przykro z powodu tego oszustwa... Są pewnie bardzo smutni, i w ogóle... ;)
[#3] Re: Oszustwo nie popłaca

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




Oczywiście domyślam się, że uogólniasz. :)
[#4] Re: Oszustwo nie popłaca

@MinisterQ, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


pewnie pograzeni w tym smutku przerobia tego "specjalnego" klienta zeby znowu dzialal i zaczna odrabiac straty;)
[#5] Re: Oszustwo nie popłaca


kolejne rekiny, tym razem rc-5? :)
[#6] Re: Oszustwo nie popłaca
Tym razem jednak nie. Regulamin konkursu RC5 jest jasny i precyzyjny. A używanie takiego klienta, który nie liczy bloków, tylko oszukuje statystyki jest ewidentnym jego złamaniem.
[#7] Re: Oszustwo nie popłaca
I kajs wpuscic polaka polak nawet potrafil jako pierszy podrobic 200 euro i chyba 500 euro jak fuj bruksela gadala ze nie da sie podrobic ich kasy
[#8] Re: Oszustwo nie popłaca
Nie dziwie sie, ze nas w Europie nie za bardzo lubia. Nie wiem dlaczego wiekszosc polakow nie cierpi zydow, przeciez polak z zasady jest kombinator :) Chcialem jeszcze cos dodac o telerancji, ale nie chce sie za bardzo z tematem rozminac, a ponadto nie chce politykowac. Od polityki mam TV
[#9] Re: Oszustwo nie popłaca
no coż, nic nowego. a potem się dziwią że człowiek nie chce się do takich ziomków przyznawać.
[#10] Re: Oszustwo nie popłaca
Poprosimy teraz na forum jakiegoś patriotę. ;) :D
[#11] Re: Oszustwo nie popłaca

@MinisterQ, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10




Czuwaj!



Kedys modne byly amerykanskie rakiety "patriot". Jesli chodzi o takiego "patriote" to lepiej nie wywolujmy wilka z lasu. A co do kombinatorstwa...no zrozumcie obywatele - 300 lat zaborow a pozniej za komuny kobinowanie kielbasy i talonow na benzyne. Kto nie mial to jezdzil na bimbrze albo rozpie...eee tego...rozpuszczalniku. Ogolnie "pamieci" komorki przez 16 lat nie mozna pozbawic. Tymbardziej komorki towarzyszy ludu pracujacego i mas robotniczych.



Czuwaj!

[#12] Re: Oszustwo nie popłaca

@Andrzej Drozd, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




hehe, dodaj do tego "sarmacki" charakter i ułańską fantazję



Lat temu pare, wałęsając się na stopa po europie zobaczyłem nawet na jednym holenderskim kempingu "bana" dla białoczerwonych [i najprawdopodobniej również innych wschodnich pobratymców] - który pojawił się zapewne po paru kradzieżach, nocnych burdach itp... :(



Choć z drugiej strony, jak ktoś ładnie powiedział: "Nieważne jak, byleby nie przekręcili nazwiska" ;)



Polsku Pany!
[#13] Re: Oszustwo nie popłaca

@MinisterQ, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


jeszcze patriotów tu brakowało ...
[#14] Re: Oszustwo nie popłaca

@Andrzej Drozd, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


> 300 lat zaborow

1918 - 1795 = 123 lata

Troszkę się rozpędziłeś ;)
[#15] Re: Oszustwo nie popłaca

@Baron Althaar, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


No to trzeba policzyc tak, zeby wyszlo >300. Polak potrafi! Nikt nie mowil ze bedzie lekko :D
[#16] Re: Oszustwo nie popłaca

@Prince, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


dodajcie lata okupacji przez Cesarstwo Rzymskie i na pewno się uda
[#17] Re: Oszustwo nie popłaca

@Baron Althaar, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


No jeszcze do tego by warto doliczyć II wojnę światową, i okres powojenny, gdy byliśmy niemal republiką radziecką...
[#18] Re: Oszustwo nie popłaca

@Andrzej Drozd, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




No uprzedziłeś mnie :) Chciałem o zaborach napisać. Bardzo podobają mi się słowa J. Kaczmarskiego z płyty Sarmatia "Nie zrobili ze mnie janczara, nie uczynią też i Polaka."
[#19] Re: Oszustwo nie popłaca
Polska rzadzi na zawsze....

Jesli sa luki to czemuzby ich nie wykorzystac?? :D

Nikt nic nie ukradl, nikogo nie skrzywdzil, wiec to sprytne kombinowanie, szkoda tylko, ze wykryte....



A co do zaborow to wczesniej juz tez nasi rodacy umieli kombinowac... Chociazby Kopernik - tak zakombinowal, ze az Ziemia sie okragla z plaskiej zrobila... :P
[#20] Re: Oszustwo nie popłaca
Kopernik była kobietą
[#21] Re: Oszustwo nie popłaca

@baderman, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16




dodajcie lata okupacji przez Cesarstwo Rzymskie




hmm.. chyba tego epizodu (niestety?) w naszej historii brakowało...
[#22] Re: Oszustwo nie popłaca
3 zabory czyli 3x123 i już masz >300. wielki mi problem :)
[#23] Re: Oszustwo nie popłaca


1. Ciekawe jak oni odkryli ze bloki pochodzily od tego "podkreconego klienta"?

2. Dlaczego odjeto bloki osobom ktore mialy widoczny publicznie adres mail? Wystarczy ze wejde na strone statystyk, znajde sobie mail i juz moge wysylac nielegalne bloki na jego konto. Teraz czekamy na pierwsze podlozenie komus swini, co moze sie skonczyc rozwiazaniem programu.



[#24] Re: Oszustwo nie popłaca

@Ukash, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Ciekawe jak oni odkryli ze bloki pochodzily od tego "podkreconego klienta"?


To jest akurat bardzo proste. Wystarczy wysłać do niego fake blok, który zawiera "właściwy" klucz. Prawdziwy klient zareaguje wiadomością, że znaleziono właściwy klucz, fałszywka nie. Poza tym można w oficjalnych klientach wprowadzić dodatkowy kod np. odpowiadający specyficzną odpowiedzią na określone numery bloków. Możliwości jest mnóstwo, a pracowali nad tym dwa lata w końcu.
[#25] Re: Oszustwo nie popłaca

@Masta Krishna, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Nie wiem czy akurat Kopernik to wykombinował... Słyszał Kolega o teorii heliocentrycznej? Zdaje się, że to było główne hobby naszego wielkiego rodaka :).
[#26] Re: Oszustwo nie popłaca

@Grzegorz Kraszewski, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24




A jak zabezpieczyc sie przed "wrogiem" ktory juz zna nasz e-mial i wysyla na nasze konto z tego "oszuknego" klienta?

[#27] Re: Oszustwo nie popłaca


cha, to że liczniki są kręcone to gołym okiem widać, miło że się wzięli za to

przypominam, że w liczeniu statów OGRa był (jest?) błąd, który można (jeszcze?) wykorzystać bez problemów z poziomu legalnego(!) klienta

proszę spojrzeć tylko na moje ORGomne staty :D
[#28] Re: Oszustwo nie popłaca

@Andrzej Drozd, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Przed wrogiem zabezpieczyć się można, przestawiając w swoich danych na serwerze distributed.net sposób wyświetlania z emaila na ksywkę, albo (najbezpieczniej) "Participant #xxxxxx". W ten sposób przechwycenie Twojego maila używanego jako ID w konkursie staje się mocno utrudnione.
[#29] Re: Oszustwo nie popłaca

@Grzegorz Kraszewski, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28




Tak, wlasnie zmienilem na ksywke ale gorzej gdy ktos juz zna moj e-mail. Mysle ze w konfiguracji powinna byc dodana opcja do zmiany majla (a raczej przekierowanie na inny gdy nasz podstawowy uznamy za aktualnie niebezpieczny, tzn. bylby on uzywany tylko do przypominania hasla) lub np. ustalnie IP komputerow ktorych uzywamy.
[#30] Re: Oszustwo nie popłaca
z IP za duzo zachodu.. Po prostu w kliencie powinna byc koniecznosc wpisywania hasla i by styklo...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem