Komentowana treść: OS4 Emu 1.7
[#1] Re: OS4 Emu 1.7
A gdzież to się schowało MOSemu z OS4? ;)
[#2] Re: OS4 Emu 1.7

@MinisterQ, post #1

Nie mozna emulowac lepszego systemu



MiniQ ty jestes diablem

[#3] Re: OS4 Emu 1.7
No to teraz chyba wystarczy tylko "dograć" biblioteki z AmigaOS4 na partycję systemową z MorphOS-em i tylko korzystać z reszty softu dla AOS4 (tej, która wymaga dodatkowych bibliotek)
[#4] Re: OS4 Emu 1.7
OS4 Emu, godzi w zywotne interesy Eyetechu i Hyperionu. W dodatku zacheca do piractwa, co widac chocby w komentarzu powyzej.

Ciekawe kiedy ktos postanowi polozyc temu kres. Na AmigaWorld juz zaczynaja pojawiac sie glosy aby porobic odpowiednie "zabezpieczenia" przed OS4 Emu.

[#5] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #4

Zabezpieczenia mozna wkladac - i tak itix pomyslal za wczasu i funckje ColdReset i Format nie sa wrappowane przez os4emu ;)
[#6] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #4

Przepraszam ale samo emu nie moze godzic w interesy zadnej z firmy poniewaz jest to w pelni legalny program. Widac ze jezeli tak prosto stworzyc emu OS4 to system ten jest bardzo podobny do mosa. No i co do piractwa wszystko zalezy od celow uzycia tego emu :D btw a moze ktos kupi os 4 zeby moc skopiowac sobie te biblioteki ktore beda mu potrzebne do os4 emu
[#7] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #4

OS4 Emu, godzi w zywotne interesy Eyetechu i Hyperionu.



Co za kompletna i nieuzasadniona bzdura. Użytkownicy pegazów i tak nie mają co liczyć na wersję OS4 dla swoich komputerów, hyperion nie bierze pod uwagę pegazów na chwilę obecną, a fanatyczni użytkownicy os4 na a1 nie biorą pod uwagę pegaza i morphosa ze względu na naklejki. Więc w czym rzecz?

Ta część amigowego "rynku" nie istnieje dla hyperionu, i tak nie chcą na nim zarabiać, bądź przynajmniej spróbować.



Ciekawe kiedy ktos postanowi polozyc temu kres.



Jak zwykle, zamiast normalnie, to do głosu dochodzi typowa mentalność psa ogrodnika - sam nie zeżre, ale innemu tez nie da.
[#8] Re: OS4 Emu 1.7

@Blotniaks, post #6

a moze ktos kupi os 4 zeby moc skopiowac sobie te biblioteki ktore beda mu potrzebne do os4 emu



Jasne, chyba nie probujesz mi wmowic ze ktos kupi AONE (inaczej systemu nie kupisz) specjalnie po to aby dograc biblioteki do OS4 Emu na Pegasosie.

Emulator oczywiscie godzi w interesy obu firm, bo otwiera furtke pozwalajaca uzywac softu dla OS4.0 bez kupowania AONE. Jak wiadomo obie firmy czerpia korzysci ze sprzedazy tego sprzetu. Od kazdej sprzedanej AONE, jako gratyfikacje za prace nad nowym systeme Hyperion dostaje 100 euro. Od kazdego sprzedanego Pegasosa + OS4 zassanego z P2P, Hyperion nie dostaje nic. No jesli nie liczyc kasliwych uwag mosowcow, chwalacych wyrypanymi bibliotekami z AOS4, czyli niczym innym jak kradzieza ich ciezkiej pracy.

[#9] Re: OS4 Emu 1.7

@MinisterQ, post #7

Jak zwykle, zamiast normalnie, to do głosu dochodzi typowa mentalność psa ogrodnika - sam nie zeżre, ale innemu tez nie da.



Jak innym dam, to samemu zezre mniej. To chyba oczywiste. Sam znam kilku posiadaczy Pegaza, ktorzy zamierzali dokupic do Pegaza AONE. W tej chwili moze sie okazac ze nie jest to niezbedne. Tak wiec Hyperion i Eyetech traca potencjalnych klientow i wcale bym sie nie zdziwil gdyby chcieli cos z tym fantem zrobic.

[#10] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #9

Kilku? Co to jest "kilku"? W tej sytuacji najlepszym wyściem i sposobem na to, by zawalczyć z OS4emu było by wydając OS4 na pegaza, a nie robić jakieś śmieszne zabezpieczenia, które i tak z czasem się obejdzie...
[#11] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #8

Narazie jedyna osoba ktora zaklada, ze userzy mosa rzuca sie na sciaganie os4 z p2p jestes Ty. Ja jakos nie widze powodu dla ktorego mialbym instalowac biblioteki z os4, bo co mi to da? Wiekszosc programow z OS4 dziala juz teraz na podstawie tego co os4emu w sobie oferuje. Nie wspominajac o tym, ze tak z 90% programow to porty z linuxa (nie mowie ze na mosie ta proporcja wyglada jakos o wiele lepiej), wiec po co mi to? Aby sobie wlaczyc jakis np. wygaszacz ekranu z os4? Swoja droga, to ten os4 musi sie tam jakos pojawic i bynajmniej nie userzy mosa go tam wrzucaja.
[#12] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #4

Mocne słowa, ale jak widzę, nie przeszkadzają Ci one wcale bawić się emulatorami innych maszyn...

One też godzą bowiem w interesy innych firm i namawiają do piractwa.
[#13] Re: OS4 Emu 1.7

@SirLEO, post #12

Ale to przecież typowe jest, i w ogóle nie wiem czemu się czepiasz. ;) Nazywa się to "moralna selektywność".
[#14] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #8

Hmmm, czyzbys chcial powiedzieć, że AmigaOS4 dla classików się nie
pojawi?
[#15] Re: OS4 Emu 1.7

@MinisterQ, post #13

A kysz trollu! Ubierz garnitur i wróć. :P
[#16] Re: OS4 Emu 1.7

@SirLEO, post #12

Mocne słowa, ale jak widzę, nie przeszkadzają Ci one wcale bawić się emulatorami innych maszyn...

One też godzą bowiem w interesy innych firm i namawiają do piractwa.




Wiesz co to sa proporcje ?



Jasne, emulatory ktorych uzywam emuluja w wiekszosci przypdkow maszyny wymarle. A te, ktorych uzywam godza w interesy innych firm w tak znikomym stopniu, ze same "poszkodowane" firmy maja to gdzies. Myslisz ze dla stanu finansow Apple ktora sprzedaje miliony komputerow rocznie, ma jakies znaczenie to ze gdzies tam kilka tysiecy userow bawi sie w MOLa ?

Co innego jest w przypadku Hyperionu. Na tak malym amigowym poletku, dla Hyperionu wazny jest kazdy nowy user. Stad takie drakonskie zabezpieczenia przed piractwem w postaci laczenia systemu ze sprzetem.

Ja nie mam do kogos pretensji ze emuluje sobie oprogramowanie dla OS4. Nikomu nie zaluje. Chodzi tylko o to ze ludzie zainteresowani nowym systemem moga zechciec pojsc na skroty i zamiast kupic AONE z ktorej dochod finansuje rozwoj systemu, kupia Pegaza a ludzie odpowiedzialni za prace nad AOS4 nie dostana nic.

System finansowania moze sie zawalic, a AmigaOS skonczyc tak jak MOS, czego bym nie chial.

Zreszta nie ma sie co klocic. Powiedzmy ze emulator jest legalny, a ewentualne zabezpieczenia antyemulatorowe tez beda legalne. Mam tez nadzieje ze userzy MOSa, ktorzy teraz tak mocno bronia OS4 Emu oraz rekami i nogami wzbraniaja sie przed zassaniem systemu z P2P, przyjma ten fakt ze zrozumieniem
[#17] Re: OS4 Emu 1.7

@grxmrx, post #3

I to mówi ten sprawiedliwy, który nie ściągał "pirackiego update'u MOSa" żeby nie niszczyć systemu... Obiektywność to stan czego?
[#18] Re: OS4 Emu 1.7

@Kaczus, post #14

Hmmm, czyzbys chcial powiedzieć, że AmigaOS4 dla classików się nie pojawi?



Kiedys sie pewnie pojawi. Ale na dzien dzisiejszy jedyna legalna droga zakupu AOS4, jest kupno AONE.
[#19] Re: OS4 Emu 1.7

@Softfailur, post #17

I to mówi ten sprawiedliwy, który nie ściągał "pirackiego update'u MOSa" żeby nie niszczyć systemu... Obiektywność to stan czego?



Ale to przecież typowe jest, i w ogóle nie wiem czemu sić czepiasz. Nazywa sić to "moralna selektywność".
[#20] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #16

IMO wniosek jest prosty - jesli jeden maly program tworzony po godzinach przez jednego programiste jest w stanie w takim stopniu zaemulowac os4 (choc lepiej powiedziec - zwrappowac funkcje z os4 na mosa), ze nie ma sensu juz kupowac a1 czy os4 a czesc userow zaczyna drzec o przyszlosc os4 z jego powodu, to os4 wcale nie jest tak zaawansowany jakby to niektorzy chcieli przedstawiac. W sumie to nawet wygodne, bo jak zaloznym, ze os4 padnie to zrzuci sie to na itixa i po problemach.



A swoja droga - to ciekawe jak hyperion chce sobie poradzic z piractwem przy premierze 4.1, skoro mowisz ze sprzedawanie systemu z a1 jest zabezpieczeniem antypirackim - nie bedzie dzialal na starych a1 czy jak? ;) A aby kupic wersje na classica trzeba bedzie tez kupic a1 do tego? ;)
[#21] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #9

Więc w takiej sytuacji według ciebie należy zabronić używania OS4Emu, a nie wypuścić tańszą i lepszą wersję Aone, która będąc bardziej konkurencyjna rozwiązałaby twój problem?
[#22] Re: OS4 Emu 1.7

@APair, post #21

Kolegów bowiem denerwuje fakt, że na moim tańszym i lepszym Pegazie mogę uruchomić sporą część softu pod ich ukochane OS4. Szczególnie irytuje ich fakt, iż jest to w pełni legalne - nielegalne dopiero może być używanie konkretnej pirackiej kopii programu (analogicznie jak MAME i ROMy do niego).
[#23] Re: OS4 Emu 1.7
Ciekawe czy na tym cudzie Roadshow dziala... MOSowcy by miely swoj upragniony natywny(pod wzgledem PPC) i zarazem "pseudo-natywny"(pod wzgledem systemu) stos TCP/IP....
[#24] Re: OS4 Emu 1.7

@Masta Krishna, post #23

ech sam sobie odpowiem... :D

Chyba nie, bo wlasnie wyczytalem, ze:

AmigaOS4 native devices, datatypes or MUI custom classes are not supported.



A za pewne potrzeba device'a do Roadshowa... Chyba, ze dzialaja standardowe SANA-2 czy jakos tak..
[#25] Re: OS4 Emu 1.7

@Masta Krishna, post #24

Nie sądzę aby Roadshow działał, w końcu stanowi integralną (chyba) część OS4. Mi to specjalnie nie przeszkadza, bowiem MiamiDX działa pod MOSem rewelacyjnie. W MOSie1.5 ma być zintegrowany stos, ale jeśli o mnie chodzi, to dużo bardziej czekam na odblokowanie Altiveca (mam G4) i sterowniki 3d do Radeona (chciałbym podpiąć panel przez DVI, a Voodoo którego używam obecnie ma tylko VGA)
[#26] Re: OS4 Emu 1.7

@wali7, post #22

Kolegów bowiem denerwuje fakt, że na moim tańszym i lepszym Pegazie mogę uruchomić sporą część softu pod ich ukochane OS4. Szczególnie irytuje ich fakt, iż jest to w pełni legaln



Zawsze tak wpadasz jak Filip z konopii, nie czytajac komentarzy powyzej, czy tez poprostu masz problemy z koncentracja ?

Przeczytaj prosze, uwaznie jeszcze raz komentarz nr 16, gdzie wyraznie odnioslem sie zarowno do legalnosci, jak i moich uczuc zwiazanych z uzywaniem przez kogos tego oprogramowania na pegazie.
[#27] Re: OS4 Emu 1.7

@Mufa, post #26

Ja czytałem uważnie i komentarz raczej jest zjadliwy i pełen niedwuznacznych aluzji...



A rozwiązanie twojego problemu jest proste. Żyjemy całe szczęście w demokratycznym świecie, gdzie mamy konkurencję. Wygra lepszy, ten który przedstawi bardziej atrakcyjną ofertę, zarówno cenową jak i użytkową.



Jeśli użytkownicy uznają że dla możliwości oferowanych przez OS4 warto wydać pieniądze na AmigaOne to ją kupią, a jak nie to nie kupią - sprawa jest prosta.



Na przykład ja póki co sobie poczekam na OS4 na PowerUpa - według mnie AmigaOne nie jest warta swej ceny. Może kiedyś się doczekam .
[#28] Re: OS4 Emu 1.7
Ja nie rozumiem jednego: o co ten dym? O te kilka programów, które jeszcze nie doczekały się MorphOS-owego portu? Przecież OS4Emu nie emuluje systemu i nigdy emulować go nie będzie. Zawiera tylko reimplementację API, co zresztą w światku komputerowym nie jest nowością, a zabronione prawem nie jest. Ja od początku jestem zdania, że OS4Emu zrobiony jest po prostu dla jaj. Próba udowodnienia drugiej stronie, "że się da".


A co do ucieczki userów - APair ma absolutną rację. Dodatkowo jeżeli ktoś chce mieć AmigaOS (z wyglądu i marki) to wiadomym jest, że żaden emulator kilku programów na platformie alternatywnej go nie przyciągnie.


A na koniec jeszcze taka refleksja, którą niektórzy mogą odebrać za złośliwą - co komu w tym OS4Emu przeszkadza? Czyżby ono uruchamiało takie programy na Pegasosie, które stanowią warunek zakupu (lub nie) AmigaOne/AmigaOS 4.0? Nie sądzę.
[#29] Re: OS4 Emu 1.7

@mailman, post #28

Przecież OS4Emu nie emuluje systemu i nigdy emulować go nie będzie.

skoro wgrywa biblioteki, a biblioteki to też system to można dyskutować, chyba że jako system rozumiesz te paredziesiąt kb exeka (czyli jedyną bardziej amigową część systemu os4 od mosa)
[#30] Re: OS4 Emu 1.7

@rzookol, post #29

Wgrywa biblioteki? A skąd je ma? Chyba wrappuje odpowiednie funkcje, które do tych bibliotek się odwołują.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem