Komentowana treść: Exotic Ripper 3.3
[#1] Re: Exotic Ripper 3.3
[#2] Re: Exotic Ripper 3.3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Cosik przeczulem i zassalem juz dawno, tylko dziwota bierze na te dwie wersje jednakowe...ale co tam, nie uzywalem, protrackow nie lubie ale moze sie przyda ;)
[#3] Re: Exotic Ripper 3.3

@Andrzej Drozd, post #2

Fajnie jakby jeszcze autorzy takich programów jak HippoPlayer, Prayer2, Symphonie czy programów z innej beczki jak FastJPEG, Visage przypomnieli sobie o Amidze
[#4] Re: Exotic Ripper 3.3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

A której niby? Może klasyku?
[#5] Re: Exotic Ripper 3.3

@MinisterQ, post #4

Owszem klasycznej Amigi bo takiej używali, więc twoja odpowiedź jest pochopna :P
[#6] Re: Exotic Ripper 3.3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

A myslisz że dlaczego o niej zapomnieli? I co teraz miało by sprawić że nagle by sobie o niej mieli przypominać?
[#7] Re: Exotic Ripper 3.3

@MinisterQ, post #6

Sentyment? Nostalgia? Brak czegoś lepszego do roboty? ... Co by to nie było. Ten i inny amigowy soft to pod względem jakości i sposobu obsługi ciągle niedościgłe wzorce dla innych platform. Chyba lepiej, jak wstukają poprawki na klasyku (to się na MOSie czy OS4 zawsze odpali ...), niż by mieli przeprowadzać migrację pod win32. Oj, sporo amigowych killer-appów to spotkało.
[#8] Re: Exotic Ripper 3.3

@htn, post #7

Każdy ma jakieś tam swoje priorytety... Nie każdy widzi sens w pisaniu czegokolwiek, dla kilkuset skłoconych ze sobą użytkowników kilku "bratnich" systemów...
[#9] Re: Exotic Ripper 3.3

@MinisterQ, post #8

teraz i tak jest lepiej, kiedys ludzie męczyli się pisząc dla powerup/warpos no i na na pegach gcc działa o niebo szybciej (choc moglo by dzialac jeszcze szybciej ;) )
[#10] Re: Exotic Ripper 3.3

@MinisterQ, post #6

W 98 roku Patrick Meng wydał ostatnią wersję Symphonie 68k kiedy to karty z procesorem PowerPC dopiero zaczęły być normalnie dostępne, co i tak było śmiechem PPC w klasyku niemal podobnie jak twoja odpowiedź #4. Teraz śmiechem jest ColdFire w klasyku oczywiście. Patrick Meng zakupił PowerMaca, i z tego co pamiętam nowe Symphonie wyszło na MacOSa PowerPC. Część ludzi, która kiedyś robiła coś nawet konkretnego dla Amigi (AmigaOS) nie ma zielonego pojęcia, że istnieje coś takiego amigowego jak A1 czy Pegasos jak już to się kojarzący wyłącznie z platformą pod LinuksaPPC, nie mówiąc o używaniu procesorów PPC w amigowym systemie, a o natywnych amigowych systemach MorphOS czy nadchodzącym jak to mówią 100% AmigaOS czwartej generacji dla PPC nie wspominając.
[#11] Re: Exotic Ripper 3.3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Ha - Dzis bylem na rozmowie kwalifikacyjnej w jednej firmie i pytajacy
mnie pytal o zainteresowania, jednym z nich to niestandardowe
komputery i gdzies tam padlo slowo AmigaOS, MorphOS, mimo, że gość nie
miał pojęcia o AmigaOne czy Pegasosie, dla niego czyms zdefiniowanym
odgórnie było to, że Amiga => PPC, sam był Macintoshowcem. Więc jeśli
ktoś rzeczywiście myśli o Amidze w kontekście dzisiejszego świata to
dla niego Amiga => PPC inny pogląd prowadzić może tylko do muzeum.
[#12] Re: Exotic Ripper 3.3

@MinisterQ, post #8

Ja nie mam nic do ludzi używających tylko WinUAE na pececie do których się zaliczasz, więc czemu masz jakiś problem do ludzi używających jak ja tylko i wyłącznie klasyka, pomyśl może ich akurat nie stać w obecnej sytuacji na coś lepszego się wie amigowego, ale chcą używać i kropka
[#13] Re: Exotic Ripper 3.3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

No cóż na odłożenie na coś lepszego mieli i w sumie nadal maja - dużo
czasu, więc nie rozumiem tego narzekania, co się zaś tyczy nowych
rozwiązań, to pod nie łatwiej się pisze, gdyż mniej ograniczają
piszącego jeśli chodzi o pamięć, prędkość ect...
[#14] Re: Exotic Ripper 3.3

@Kaczus, post #13

Racja, ale byli tacy co już nie wytrzymali z wiecznym odkładaniem na nicość, bo niemal zawsze jakieś obiecanki cacanki. A odnośnie nowych rozwiązań to coraz bardziej cieszy i amigowcy robi się lżej :D
[#15] Re: Exotic Ripper 3.3

@Kaczus, post #11

1. Pociągnąłeś temat AmigaOS/MorphOS?


2. Jak Ci poszło? :D
[#16] Re: Exotic Ripper 3.3

@mailman, post #15

ad 1) Troszke wymienilismy informacji apropo procesorow PPC i takie ogolne informacje, ze programuje rowniez pod te platformy jak rowniez ze posiadam Pegasosa i ze jest to jedno z hobby :)



ad 2) Na razie nie wiem - wyniki pod koniec tygodnia/na poczatku nastepnego... Szukaja 2 ludzi a chetnych troche jest... Zobaczymy :)
[#17] Re: Exotic Ripper 3.3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Ja nie mam nic do ludzi używających tylko WinUAE na pececie do których się zaliczasz, więc czemu masz jakiś problem do ludzi używających jak ja tylko i wyłącznie klasyka,



Nie mam problemów w tej kwestii, niech każdy sobie używa czego tam sobie chce. Niemniej osobiście wcale się nie dziwię ludziom, którzy zostawiają klasyki na rzecz szybszych sprzętów (w domyśle pc), nie widząc dalszego sensu w dalszym wspieraniu platformy która się nie rozwija. Bo to swoją drogą jest odrobinę dziwne... Są przecież dwie alternatywy, jedna "markowa", druga tania. Dwa amigowe systemy, w które tchnięto odrobinę świeżości względem starego i połatanego 3.x. A tymczasem nadal jest pełno ludzi którzy "czekają". Czekają na co? Być może na przypływ gotówki, ale czy tylko? Jedni czekają na "finalne wersje systemów". Pewnie któregoś dnia się doczekają, ale znając życie i tak nie kupią - będą dalej "czekać", tylko tym razem na co - na wysyp mitycznych aplikacji?

Kwestia klasyka już dawno powinna być rozwiązana, w muzeum.

A słowo "czekać" powinno zniknąć z amigowego słownika.
[#18] Re: Exotic Ripper 3.3

@MinisterQ, post #17

> Czekają na co?



Na prawdziwą Commodore Amigę Dave Hayniego czyli AmigaPPC z układem specjalizowanym AAA zgodnym z ECS/AGA/Paula + jeszcze inne bajery jak przystało na dzisiejsze możliwości i jeszcze bym na plytę wlutował układ 6581
[#19] Re: Exotic Ripper 3.3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

http://www.airliners.net/search/photo.search?regsearch=6581&distinct_entry=true
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem