Komentowana treść: Kajko i Kokosz w PPA
[#1] Re: Kajko i Kokosz w PPA
szkoda że nie znam asma 68k, może by sie dało przerobić na sdl
[#2] Re: Kajko i Kokosz w PPA
Stare dobre czasy.

[#3] Re: Kajko i Kokosz w PPA
yeah! i muza panowie ;]
[#4] Re: Kajko i Kokosz w PPA
Heh, Kajko i Kokosz to dla mnie nie tylko gra :) Przede wszystkim genialne komiksy z dziecinstwa :) Podobno pierwsze wydania chodza juz teraz po niebagatelnych kwotach...

A w gierke zagiercze pewnikiem ponownie :)

[#5] Re: Kajko i Kokosz w PPA
Szkoda że ta gra nie pójdzie na karcie GFX :(
[#6] Re: Kajko i Kokosz w PPA
Czy zamieszczona wersja jest poprawna? Pierwszej wersji nie można było podobno skończyć, bo miała jakiegoś buga.

[#7] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@uran, post #4

Heh, Kajko i Kokosz to dla mnie nie tylko gra Przede wszystkim genialne komiksy z dziecinstwa



No i niedlugo takze film animowany ("shrekopodobny"). Co ciekawe jedna z 10 osob tworzacych grafike do tego filmu jest bardzo znany niegdys w amigowym srodowisku (glownie scenie) Tomasz "Traitor" Cechowski. Wiecej szczegolow mozna znalezc na stronie:

http://www.kajko-kokosz.pl



Z tego co mozna sie tam dowiedziec to wzieto sie za odcinek "Zamach na Milusia". Autorzy obiecuja, ze beda sie trzymac scenariusza. I cale szczescie, ze nie beda wymyslac wlasnego, bo jeszcze wyszloby cos tak okropnego (pod wzgledem scenariusza a nie grafiki) jak "Tytus Romek i A'Tomek wsrod zlodziei marzen".



Niestety nie ma nawet co probowac wchodzic na strone Kajko i Kokosz przy pomocy amigowych przegladarek. Wszystko jest we "flaszu". :( Amidesperaci moga zerknac tutaj:

http://www.kajko-kokosz.pl/kadry.htm

http://www.kajko-kokosz.pl/mokap.htm



[#8] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@MDW, post #7

Ciekawe rzeczy :) Takich wiadomości też brakuje!

Traitor robi grafę naprawdę dobrej jakości. On to potrafi...wyciągnąć 24 bity z każdego piksela :D
[#9] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@Prince, post #8

Tez uwazam, ze Traitor jest niezly. Dlatego trudno mi uwierzyc, ze to on robi postacie w tym filmie. :( Mozliwe, ze zajmuje sie nie postaciami tylko np. otoczeniem, ktore jest juz duzo lepsze. Tego nie wiem. Mam nadzieje, ze nie postaciami, bo one sa delikatnie mowiac... nie takie jak byc powinny. ;) Poprostu zalatuja grafika tworzona na przelomie lat 80 i 90. :(

[#10] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@PopoCop, post #6

Powinna być. Gdyby jednak nie była, to proszę o informację.
[#11] Re: Kajko i Kokosz w PPA
Ściągnąłem sobie właśnie wersje HD i po odpaleniu z WB na ekranie jest sieczka. Po odpaleniu Amigi bez startup-sequence i uruchomieniu gry z shella wszystko jest OK.

Sprawdziłem na A1200/030.

[#12] Re: Kajko i Kokosz w PPA
W angielskiej wersji tekstu pod obrazkami wkradł się błąd. Powinno raczej być staff's a nie stuff's.

[#13] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@MDW, post #9

Te postacie chyba po prostu sa zbyt podobne do postaci z filmu "Sasiedzi"....
[#14] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@MDW, post #9

Żartujesz chyba...

IMHO wygląda to bardzo fajnie...
[#15] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@MinisterQ, post #14

Ja tak nie uwazam. Jak to porownuje z innymi "shrekopodobnymi" to raczej Kajko wypada blado. Twarze jakies takie... krzywe. To sprawia wrazenie jakiegos wstepnego renderingu. Tak jakby to byla tylko jakas proba. Wszystko sie swieci jak w raytracingach robionych w 1990 roku na Real 1.4. Pewnie w animacji to bedzie wygladalo lepiej... mam nadzieje.

[#16] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@MDW, post #15

Dokładnie takie samo odniosłem wrażenie. Takie jakieś plastikowe te postacie są, na ich forum też takie same wrażenia mają i to pisali. Otoczenie za to jest miłe dla oka.
[#17] Re: Kajko i Kokosz w PPA
Wreszcie jakis sexy screenik obok newsa. Tego zawsze mi brakowalo w Aktualnosciach!
[#18] Re: Kajko i Kokosz w PPA
No i w komiksie maja przyjemniejsze "mordki" Te postacie to raczej nie jest robota Traitora. Przypatrzcie się jego raytracingom-on by sobie nie pozwolił na takie plastiki. ALe tło...miodzio.



p.s. zauważyłem że ostatnio w mediach nie używa się słowa "postacie" tylko "postaci" np:

Stoją dwie postaci zamiast stoją dwie postacie



p.s.2 Hurra! Podgląd do komentsów i dodatkowe dane przy nicku :)
[#19] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@El Amigos, post #17

Już od dawna jest. Rzadko jak widać zaglądasz
[#20] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@Prince, post #18

p.s. zauważyłem że ostatnio w mediach nie używa się słowa "postacie" tylko "postaci" np:


Bo taka jest prawidłowa forma, tylko od niedawna niektóre "mądre" głowy to zauważyły i zaczęły mówić po polsku...
[#21] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@mailman, post #20

a kiedy sie uzywa "postacie" w takim razie?
[#22] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@mailman, post #20

Obie formy sa poprawne i obie sa po polsku.
[#23] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@mailman, post #20

No wiesz, jak tak przy wszystkich mogłeś ze mnie zrobić głupka? No dzięki. :P
[#24] Re: Kajko i Kokosz w PPA

@quaint, post #21

uzywa sie zamiennie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem