Komentowana treść: Inicjatywa Guru Meditation
[#1] Re: Inicjatywa Guru Meditation
target="_blank" przy linkach to moglibyscie sobie darowac.
[#2] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@Valwit, post #1

Mam dwie prośby:

1. Pisz takie rzeczy na stosownym forum.

2. Rozwiń i wyjaśnij tą myśl.



Komentarz Admina, uzupełnienie:

Odpisz już na forum.
[#3] Re: Inicjatywa Guru Meditation
O, ciekawa oferta...

Szkoda ze AmigaINC, czy Firma Przyklejajaca Naklejki Na Terony nie jest w stanie sie na cos takiego zdobyc. Zreszta w przypadku tej drugiej firmy, nawet gwarancja i naprawy sprzetu to jakas abstrakcja...
[#4] Re: Inicjatywa Guru Meditation
Karta PCI jako zapłata za napisanie sterownika dla AmigaOS do niej?



Z jakiego kraju jest ten Guru? Ze Szwecji? Ciekawe ile kosztuje tam godzina pracy programisty?



Dziś w TV mówili, że w Niemczech mają zakazać płacenia Polakom zatrudnionym tam przy zbieraniu szparagów mniej niż 10 Euro za godzinę. (Niemcy i tak za tyle by się nie schylali.)



Karty kontrolerów ATA/SATA/SCSI PCI kosztują mniej więcej podobnie, jakieś 10 - 30 Euro. Żeby do takiej karty napisać sterownik, to programista oprócz tego, że musi się na tym dobrze znać, potrzebuje poświęcić pewnie kilka tygodni (jak nie miesięcy).



Z jakiego kraju miałby być ten programista, którego ma skusić te kilkadziesiąt Euro za kilka/kilkanaście tygodni pracy?



Jeśli ta karta ma być wynagrodzeniem za napisanie sterownika, to Guru równie dobrze mógłby zaoferować, że wyśle cukierka każdemu, kto za tego cukierka napisze sterownik do jakiejś karty PCI.



Czy ten Guru to czasami nie ten sam dobroczyńca, który oferował kiedyś, że za jedne 30 Euro (+ utrata gwarancji + koszty transportu + ryzyko uszkodzenia płyty) będzie łaskawie fiksował płyty A1?
[#5] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@Marcin, post #4

O czym ty mówisz?

Przecież od dawna wiadomo, że na Amidze nie da się zarobić i wiele rzeczy robi się dla idei.

Uważam ten pomysł Guru za bardzo dobry (podobnie jak możliwość poprawek A1)

Powinieneś im dziękować, że łaskawie chcą coś robić dla Amigi a nie jeszcze psy na nich wieszać.
[#6] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@amigafan, post #5

Popieram przedmówcę.

[#7] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@amigafan, post #5

Wątpie ze ktos z zewnatrz dla idei (cukierka) cos napisze. Najwyzej napisze dla siebie (z potrzeby). I raczej oleje karte od Guru, ktora moze kupic na rogu w sklepie, razem z porannym pieczywem. Chyba ze Guru do karty dolaczy AONE...
[#8] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@amigafan, post #5

Powinieneś im dziękować, że łaskawie chcą coś robić dla Amigi



[#9] Re: Inicjatywa Guru Meditation
hehe, to ja bym poprosil jakis wypasiony skaner 3d, tudziez urzadzenie do motion-capture'ingu, albo inna zabawke tego typu :D

[BTW: nawet nie wiem do czego te zabawki sie podlacza ;)]
[#10] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@Marcin, post #4

Karta PCI jako zapłata za napisanie sterownika dla AmigaOS do niej?


Skąd ten wniosek? Guru Meditation ma dostarczyć sprzęt, do którego ktoś (na przykład Ty), stworzy sterownik. O żadnej zapłacie nikt tutaj nie mówi. Bardzo możliwe, że ten sprzęt stanie się Twoją własnością, gdy napiszesz sterownik. Możliwe, że sterownik stanie się częścią AmigaOS 4.0 i Hyperion coś Tobie odpali od sprzedanej kopii systemu. Ale to wszystko gdybania. Guru Meditation tylko dostarczy sprzęt człowiekowi, który będzie w stanie zrobić sterownik.
[#11] Re: Inicjatywa Guru Meditation
A ja chciałbym jakiś sterownik napisać. To ciekawe wyzwanie. Nigdzie w necie o nie piszą jak się tworzy sterowniki o dokumentacji już nie wspomnę. Za to można znaleźć od rękiu 100 kursów o php, C++ itp.



Dla mnie byłaby to satysfakcja ogromna jakbym powołał do życia jakąś kartę dla Amigi!
[#12] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@rjack, post #11

teoria jest taka ze musisz wpisywac rozkazy pod jakies adresy pamieci, zobacz projekt unmorphos na sf.net - tam próbują zrobić trackdisk.device dla pegaza

[#13] Re: Inicjatywa Guru Meditation
Mogę sobie chcieć i potrafić. Mogę sobie nawet napisać - ale na klonie albo macu, ewentualnie na kartce. I niech sobie wsadzą pożyczanie pecetowych zabawek z supermarketu. Jakby dali A1 SE ze szrotu, to z wdzięczności kilka-kilkanaście zabawek na PCI dostałoby drivery i toole. A tak, to sobie można ... pogadać, ewentualnie się zdenerwować.



RJack: piszą, piszą. Tylko nie dla takich, co kursy C++ czytają ;) Tak czy siak, dobre chęci to podstawa. Pozdr.
[#14] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@rolpho / D6, post #9

[BTW: nawet nie wiem do czego te zabawki sie podlacza]



No to możesz mieć problem z napisaniem do nich sterownika. ;)

[#15] Re: Inicjatywa Guru Meditation

@Kamul, post #14

gdzież tam! Najważniejsze są chęci i "positiv boing attitude"!



... ale ktoś dla beki mogłby spróbować oprogramować coś takiego [albo jakąś laserową wypalarke :)] - ciekawe jak długo wisiałaby szczęka temu panu z Guru -przy tym dorzucenie A1 w prezencie byłoby chyba niewiele znaczącym dodatkiem ;)
[#16] Re: Inicjatywa Guru Meditation
ehm.. nie powiedzieli wprost że obdarują kogoś sprzętem za friko tylko że dostarczą każdy sprzęt potrzebny dla realizacji drivera.Chociaż słowo sponsoring zobowiązuje do czegoś cu nie? Nagrodą za pracę ma być po prostu poszerzona o nowe stery AoS4.. hehe.Sprytnie to wymyślili.



It would be very good to see more ethernet, scsi controllers and the like.



No comments.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem