Komentowana treść: MorphOS bounties już wkrótce
[#1] Re: MorphOS bounties już wkrótce
Czyżby za chwilę Open Source ? :) Oby!

Bounties to niezła rzecz .

[#2] Re: MorphOS bounties już wkrótce
A jaki jest polski odpowiednik tego 'bounty', 'bounties', hmm? ;)
[#3] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@grxmrx, post #2

bounty n, rodz. m

1 hojność

2 premia

3 dar
[#4] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@ems, post #1

Czyzby za chwile filtr na takie komentarze? Oby!



[#5] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@marcik, post #4

Nie bój się tego . :) To nie gryzie . Jak się uczyć , to od pionierów :)



http://thenostromo.com/teamaros/

[#6] Re: MorphOS bounties już wkrótce
....bardzo dobry pomysł!!
[#7] Re: MorphOS bounties już wkrótce
Daaawno temu wsparłem Pixel32 wysyłając 32$ i do dzisiaj nie tylko nie mam programu ale nawet wieści co się z nim dzieje. Olałem już sprawę zupełnie. :( Jednak teraz zastanowię się 100 razy zanim na cokolwiek wpłacę choćby 1 euro.
[#8] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@MDW, post #7

To była inna sytuacja - po prostu autor prosił o wsparcie, obiecywał i obietnic nie dotrzymał. W przypadku bounty autor programu dostaje kaskę dopiero gdy napisze oprogramowanie spełniające założenia, zostanie ono przetestowane przez "komisję" i okaże się, że wszystko gra. Wtedy program trafia do ludzi (jak się spodziewam, zwłaszcza mniejsze bounties będą wymagały, żeby program był freeware albo open source). Tak więc samo to, że ktoś "obejmie" jakieś bounty, wcale nie oznacza żadnej kasy dla niego. Najpierw pokazuje co zrobił, potem pieniążki.
[#9] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@Grzegorz Kraszewski, post #8

pokazuje co zrobił



Śjakoś mi ta cała inicjatywa nie pasi do mosteamu... Ale się zobaczy.
[#10] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@MinisterQ, post #9

W przypadku AROSa bounty ma sie dobrze o czym może świadczyć ilość zakończonych projektów.Nawet ostatnio powstał nasz rodzimy odpowiednik.



Polskie bounty



Pieniędzy może jeszcze niewiele ale to dopiero początki.

[#11] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@piter144, post #10

Heh, chłopcy marzą o GG na AROSa - myślą że przeportowanie libgg i libtlen automagicznie załatwi sprawę? ;)

Nie lepiej by było ogłosić bounty na przeportowanie popularnych klas MUI pod AROSa? np. NList, TextEditor, Textinput, etc?

Wtedy przeportowanie takiego AmiGG na AROSa to mniej, niż więcej pracy.
[#12] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Masz rację. To rzeczywiście jest inna sytuacja.



A z tym Pixel32 to ja mimo wszystko nadal mam nadzieję... Poczekam jeszcze trochę, potem napisze grzecznego maila, potem jeszcze jednego grzecznego, a później trochę inaczej pogadam. Tak z nim pogadam, że odechce mu się do końca życia portować czegokolwiek na MorphOS. ;)
[#13] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@MinisterQ, post #9

I dobrze, ze nie pasi bo to inicjatywa userow a nie mosteamu ;)

[#14] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@MinisterQ, post #11

Pewnie tak. Tylko do czasu gdy Paypal będzie nas traktował jak Azjatów nikt z Polski niczego do Bounty nie zgłosi...

Dlatego powstała inicjatywa "polskiego Bounty" dla AROSa.

Nie wydaje mi się by u nas znaleźli się chętni do portowania wymienionych przez Ciebie klas. Może portowanie EKG jest łatwiejsze. Jeśli jednak ktokolwiek z Polski zgłosi chęć wzięcia się za porty Nlist, Texteditor, Textinput, etc... ogłosimy odpowiednie Bounty.

A jak chodzi o samą ideę to apelowałem jakiś czas temu o powstanie Bounty na PPA:



"Może PPA podchwyciłoby ten temat (Bounty) i udostępniło jakieś konto oraz zrobiło podstronkę a'la http://www.thenostromo.com/teamaros/index.html - niekoniecznie tylko dla projektów arosowych... ale dla wszystkich."





NIKT TEGO NIE ZAUWAŻYŁ. Podałem informację na Hi-toro. NIKT TEGO NIE SKOMENTOWAŁ. Teraz powstanie Bounty na Morphzone... bez komentarza...

[#15] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@MinisterQ, post #11

Dawno przestałem być "chłopcem"...

Marzy mi się nie tyle GG na AROSa co rozwój oprogramowania na platformy amigowe. Chciałbym mieć możliwość przekazania pieniądzy (skromnych ale zawsze) programistom, którzy pisza coś dla "Amigi" (dla Morphosa, którego używam teraz czy AROSa, którego zamierzam używać w przyszłości).

Nie mam takiej możliwości i proszę Szanowne PPA o jej stworzenie w postaci "polskiego Bounty" na PPA. Dla MOS/AOS4/AROS...

[#16] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@tomek, post #14

Może PPA to, może tamto. PPA to portal tworzony przez użytkowników, jak masz pomysł jak to zorganizować to opisz jak to ma wyglądać, etc. i bądź tą osobą (lub znajdź kogoś) kto będzie się tym opiekował. Nie każdy podsunięty pomysł znajdzie swojego opiekuna dlatego sam powinieneś (jeśli tak bardzo Ci na tym zależy) to zorganizować. Miejsce na serwerze na takie coś by się przecież znalazło.



I jeszcze jedno, ale to taka ogólna uwaga do wszystkich. Przestańcie pisać 'bounty' bo mnie szlag zaraz trafi Czy nie lepiej napisać po polsku: 'darowizna'?
[#17] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@grxmrx, post #16

Tia, a później takimi 'darowiznami' zajmie się komisja sledziowa :P
[#18] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@grxmrx, post #16

O, bunt na bounty. ;) Jak ktoś napisze darowizna, to nie będzie wiadomo, o co chodzi, a bounty w tym przypadku oznacza pewien układ.
[#19] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@SirLEO, post #18

Można ew użyć wyrażenia powiązanego ze słowem 'sponsorować'. I chyba
to by było najlepsze odzwierciedlenie tego o co w tym wszystkim
chodzi.
[#20] Re: MorphOS bounties już wkrótce
A gdzie można dokonać wpłat na projekt: "Do not run any projects" ?
[#21] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@grxmrx, post #16



I jeszcze jedno, ale to taka ogólna uwaga do wszystkich. Przestańcie pisać 'bounty' bo mnie szlag zaraz trafi Czy nie lepiej napisać po polsku: 'darowizna'?




IMO lepiej "premia" bo oczekujesz czegoś w zamian (bounty hunter - łowca głów :) a "darowizna" to raczej w jedną stronę.
[#22] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@grxmrx, post #16

Osoba już jest: DARK. Czy mam rozumieć, że jeśli się do Was zgłosi dostanie miejsce na serwerze?



[#23] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@tomek, post #22

To zależy co będzie miał do zaoferowania. Wypadałoby aby opisał jak on to widzi, jak to ma wyglądać. Może nie potrzeba robić jakichś wymyślnych interfejsów, bo może wszystko już jest dostępne. Kwestia dogadania się. Najgorsze jest to, że poza samym pustym słowem "zróbmy polskie bounty", nikt nie przedstawił pomysłu jakby to miałoby wyglądać.
[#24] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@tomek, post #22

No i jeszcze jedna rzecz - ile jest tak naprawdę osób - programistów - w Polsce, którzy chcą coś robić dla AROS-a? Jeżeli już tworzyć bounty/nagrody/premie, to nie lepiej robić to pod kątem systemów AmigaOS 3.x/AmigaOS 4.0/MorphOS? Oczywiście gdy zrobi się dla AROS-a, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zrobić i dla innych, lecz ile jest osób, które nie tyle co dałyby na to pieniądze, ale zrobiłyby za te pieniądze "coś". Ilu jest aktywnych deweloperów w Polsce, którzy byliby w stanie zrobić coś większego niż zegarki i upiększacze blatów (bez urazy dla wszystkich, którzy je tworzą)?
[#25] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@mailman, post #24

Coś dzisiaj myśli nie mogę w jedno zebrać - po co w ogóle tworzyć "polskie bounty"? Czy nie lepiej dołączyć się do tych zachodnich? Wiem, że problemem może być waluta w jakiej ofiaruje się datki, ale po co proponować np. za napisanie natywnego stosu 150 PLN, skoro taki sam projekt już jest i można za niego dostać 150 euro? (kwoty z księżyca, ale chyba łapiecie o co mi chodzi). Co polskie bounty miałoby do zaoferowania ponad to co już jest (oprócz waluty i języka w jakim istnieje)? Chyba, że chodzi o to, aby zrobić wyłącznie polski odpowiednik, czyste tłumaczenie. Tylko po co i dla kogo. Osobiście dostrzegam sens stworzenia bounty dla tego, co go jeszcze nie ma - myślę tutaj o AmigaOS 4.0/3.x. MorphOS już będzie miał... Polska nie ma takiej siły przebicia jaką ma cała społeczność MorphOS-owa/AROS-owa/AmigaOS 4.0-owa/AmigaOS 3.x-owa. A w tych społecznościach większą wartość ma euro lub USD niż PLN.
[#26] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@mailman, post #25

Jedyny sens "polskiego Bounty" jest taki, że nie ma możliwości przesłania pieniędzy za naszą zachodnią granicę bez prowizji. W przypadku niedużych transakcji jak to ma miejsce przy Bounties prowizja zje większość darowizny.

Łudzę się, że są w RP osoby, które podjęłyby się pewnych wyzwań, gdyby zostały zachęcone taką drobną premią.

Zaczęła się ta dyskusja na hitoro od pomysłu wynagrodzenia Marcina za jego wkład w rozwój AmiGG. Zaproponowałem aby zebrać kasę w formie Bounty za jakiś określony cel, który zostanie w rozwoju AmiGG osiągnięty. Np. rozmowy głosowe w AmiGG. Wiadomo, że nikt poza Marcinem tego nie zrobi zwłaszcza obcokrajowiec. Załóżmy więc takie pierwsze Bounty za "rozmowy głosowe w AmiGG". Sprawdźmy ile osób byłoby chętnych coś wpłacić (ja deklaruję powiedzmy 20 zł) i jeśli autor podejmie wyzwanie wynagrodźmy go...

Zastanawiałem się jak rozwiązać sprawę wpłacania pieniędzy. Aby nie leżały na jakimś koncie bezproduktywnie powinny być chyba wpłacane dopiero, gdy jakiś śmiałek zgodzi się zmierzyć z określonym zadaniem. Do tego czasu wystarczyłoby zebrać tylko deklaracje co do wysokości darowizn od poszczególnych osób. I tu zadanie dla PPA. Musiałby chyba istnieć jakiś interfejs powiązany z kontem na PPA. Tak by osoba, która się zobowiąże do określonej wpłaty czuła się do niej zobowiązana w chwili przydzielenia zadania. W razie czego groziłaby mu "sroga kara" ;) No i kwestia konta. Najlepiej by było to konto osoby znanej w środowisku, bo inaczej nikt się do niczego nie zobowiąże.

[#27] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@tomek, post #26

Do tego czasu wystarczyłoby zebrać tylko deklaracje co do wysokości darowizn od poszczególnych osób.



IMO to zly pomysl. Deklaracje deklaracjami a gdy przychodzi do placenia to wtedy naogol sie zmienia sytuacja.
[#28] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@tomek, post #26

Jedyny sens "polskiego Bounty" jest taki, że nie ma możliwości przesłania pieniędzy za naszą zachodnią granicę bez prowizji. W przypadku niedużych transakcji jak to ma miejsce przy Bounties prowizja zje większość darowizny.


No właśnie. To jest jedyny sens. W ostateczności można skrzyknąć większą grupę osób i zrobić to jednorazowo, tak jak ma to miejsce w przypadku rejestracji. Prowizje i te inne bankowe opłaty się rozkładają i wychodzi kilka złotych dodatkowo, a nie kilkadziesiąt.


Wiadomo, że nikt poza Marcinem tego nie zrobi zwłaszcza obcokrajowiec. Załóżmy więc takie pierwsze Bounty za "rozmowy głosowe w AmiGG". Sprawdźmy ile osób byłoby chętnych coś wpłacić (ja deklaruję powiedzmy 20 zł) i jeśli autor podejmie wyzwanie wynagrodźmy go...


No to czekamy na głosy, na razie tylko hipotetyczne.


Zastanawiałem się jak rozwiązać sprawę wpłacania pieniędzy. Aby nie leżały na jakimś koncie bezproduktywnie powinny być chyba wpłacane dopiero, gdy jakiś śmiałek zgodzi się zmierzyć z określonym zadaniem.


Zgodzi się zmierzyć czy już wykona? On się może zgodzić, on może nawet zacząć, ale na przykład nie dokończy. Co wtedy? Pieniądze już ludzie wpłacą, a tu nici? Bounty tylko wtedy ma sens, gdy programista widzi ile może za to wziąć, a nie ile mógłby, gdyby wszyscy co się gdzieś tam kiedyś deklarowali wpłacili. Nie łączyłbym kwestii wpłacających z programistą. Wpłacający jako użytkownicy chcą program. Im więcej go chce, tym więcej pieniędzy będzie w bounty, tym większa motywacja dla programisty, aby się za to wziąć. Jeżeli on będzie widział, że ktoś już dał, to znaczy, że jest sens robić. Jeżeli on wie, że jest ileś tam osób, które może będą chciały, ale nie wiadomo czy wytrwają do końca i wtedy zapłacą albo i nie, to trochę może zniechęcać.


Co do zbierania pieniędzy, to wydaje mi się, że wystarczy, aby to leżało na jakimś rachunku bankowym. Jakieś nędzne procenty z tego mogą być i bounty trochę podskoczy. Ludzie wpłacając pieniądze, wpłacają po prostu na jakiś rachunek. Nikt nie pośredniczy (poza tym, że ten rachunek do kogoś musi należeć).


Do tego czasu wystarczyłoby zebrać tylko deklaracje co do wysokości darowizn od poszczególnych osób.


Jak już napisał marcik, deklaracje to zły pomysł. Ile to ja już miałem deklaracji...
[#29] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@mailman, post #28

No to czekamy na głosy, na razie tylko hipotetyczne.

Chyba trzebaby to gdzieś ogłosić...?

Może ankieta? "Czy poparłbyś inicjatywę wynagrodzenia programisty włożoną w rozwój AmiGG (rozmowy głosowe w AmiGG) i jaką kwotą?

Odpowiedzi:

1. 5 zł

2. 10 zł

3. 15 zł

4. więcej (kwota w komentarzu)

5. nie poparłbym

[#30] Re: MorphOS bounties już wkrótce

@tomek, post #29

I może inna ankieta:

Czy wpłaciłbyś kwotę 5-15 zł na tzw. Bounty, którego celem miałoby być napisanie programu, którego potrzebujesz?

1. Tak

2. Nie

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem