Komentowana treść: LaTeX nie jest dla wszystkich, ale może być dla Ciebie
[#1] Re: LaTeX nie jest dla wszystkich, ale może być dla Ciebie
Zdecydowanie może zastąpić edytor tekstu z pakietu OO. Im bardziej skomplikowany dokument tym łatwiej go sporządzić w LaTeX-u, a trudniej w programie klasy WYSIWYG.



Bardzo miła jest możliwość tworzenia w LaTeX-u tak bardzo popularnych obecnie dokumentów pdf, co mnie osobiście bardzo cieszy.



Zapraszam na strony GUST - organizacji polskich użytkowników TeX-a, używających go na różnych platformach systemowo-sprzętowych.
[#2] Re: LaTeX nie jest dla wszystkich, ale może być dla Ciebie
Ja z LaTeXem sie spotkalem tylko u qmpla na grzybie, ktory musial wpisywac rozne cuda matematyczne w tymze wlasnie... I bez kitu wolalbym w tym pisac 1000 razy predzej niz w Wordzie, czy innym odpowiedniku z OO.. Na pierwszy rzut oka dosc przejrzysta i fajna skladnia...

I bez klikania myszka co chwile jak w jakims (...) "Edytorze rownan"...



Poza rownaniami to sie nie wypowiadam... Ale chyba jednak wolalbym WYSIWYG... Chyba, ze do PDFow...



A i moj cwiczeniowiec z maty na I roku tez pisal wszystkie kola w LaTeXu - ech, ta charakterystyczna czcionka:D
[#3] Re: LaTeX nie jest dla wszystkich, ale może być dla Ciebie

@Masta Krishna, post #2

Jeśli dobrze pamiętam MathScript pozwala zapisać w formacie latexa...
[#4] Re: LaTeX nie jest dla wszystkich, ale może być dla Ciebie

@Masta Krishna, post #2

Większość matematyków - naukowców korzysta z TeXa i nie świadczy o tym czcionka, którą można przecież wybrać dowolną, a podpis na stronie (przynajmniej moi wykładowcy chwalą się, że tworzą dokumenty w TeXu).

Nie mogę powiedzieć, że pracuje mi się w nim komfortowo, ale niektórych równań i wzorów po prostu nie da się napisać w niczym innym, a i jakość generowanych dokumentów (w tym .pdf) jest bardzo wysoka.

[#5] Re: LaTeX nie jest dla wszystkich, ale może być dla Ciebie

@stOOsh, post #4

Przeciez pewnie, ze nie robil tego dla czcionki... Tylko po tym szlo bardzo latwo poznac, ze to TeX...

Zreszta pozniej tez sie chwalil.. I mowil, ze nie-nie bedzie przykladow w Wordzie - tylko w PDF(i BARDZO dobrze- sobie myslalem ;) )



A jakosc faktycznie jest calkiem, calkiem...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem