Komentowana treść: Pegasosy znowu tańsze
[#31] Re: Pegasosy znowu tańsze

@grxmrx, post #27

To rozwiązanie ma małą wadę. Przy zainstalowanym ArakAttack i OpenUSB.device (karta Spider) próba użycia TCPIP kończy się zwieszką systemu :(

Nie wiem co ma wspólnego EHCI z TCPIP ale u mnie tak właśnie się dzieje.

Co do działania samego Spidera USB 2.0 pod OpenUSB to mogę powiedzieć jedynie, że działa. Ograniczenie wersji demo ArakAttack nie daje możliwości przeprowadzenia testu szybkości...

Nadal czekam na spider device dla MOSa lub poprawioną wersję OpenUSB.
[#32] Re: Pegasosy znowu tańsze

@tomek, post #26

Bo ja wiem? 900 zl = 64 bitowy Athlon 3000 + porzadna plyta glowna (nowe i na gwarancji). Oczywiscie tutaj sytuacja jest zupelnie inna, ale do czegos trzeba jednak porownywac. BTW: nie chce flama, po prostu tak sobie glosno mysle.
[#33] Re: Pegasosy znowu tańsze

@Poke, post #32

A ile trzeba dopłacić do tego Athlona żeby uruchomił się na nim MorphOS?
[#34] Re: Pegasosy znowu tańsze

@grxmrx, post #33

Wystarczy kupić dystrybucje Linuksa na 64 :)i mam "prawie" to samo, ale to zawsze prawie....hehe jak piwo Txxxxe

autor wcześąniejszego postu zapomniał dodać wątek o grafice...AGP x8



...żeby się nikt nie czepiał to też linucha 32 można odpalić na tym sprzęcie :)
[#35] Re: Pegasosy znowu tańsze

@Poke, post #32

1. ASUS K8V-F SATA Socket 754 - 165zł

2. ATHLON 64 2800+ BOX 512K, s.754 - 456zł

...mamy tyle co Pegasos!!

Tylko jedna sprawa Pegasos L2 ma 1MB a ten Athlon tylko 512k

...ale to tylko drobnostka ;)



ceny z Allegro
[#36] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #35

Ile pecety kosztuja wszyscy wiemy, wiec mysle, ze takie pisanie troche OT :>



A jak na sprzet amigowy to bez kitu cena jest przystepna jak cholera i gdyby nie to, ze mnie nawet na takiego Athlona taniego jak barszcz nie stac, to bym sie konkretnie zastanowil...
[#37] Re: Pegasosy znowu tańsze

@Masta Krishna, post #36

Ceny poszczególnych elementów były odpowiedzią na komentarz POKE.

[#38] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #37

Spoko, spoko. Tlumacza sie winni.
[#39] Re: Pegasosy znowu tańsze

@grxmrx, post #33

A ile trzeba dopłacić do tego Athlona żeby uruchomił się na nim MorphOS?



I to jest właśnie odpowiednie pytanie. Nic dodać nic ująć. :) Bez sensu porównywać ceny lodówek z cenami odkurzaczy. Jedno i drugie to sprzęt AGD ale pierwsze nie zastąpi drugiego, a drugie pierwszego. :)
[#40] Re: Pegasosy znowu tańsze

@MDW, post #39

Oooo! Wtrace sie. Nie moge sie zgodzic - odkurzaczem nie zamrozisz, lodowka nie wyczyscisz - a tutaj mowa o tym samym typie sprzetu.
[#41] Re: Pegasosy znowu tańsze

@Poke, post #40

Dałbyś już spokój...Gdyby ta cena (900zł) była naprawdę możliwa do uzyskania w Polsce to naprawdę trudno byłoby obronić moją dotychczasową tezę o drogim Pegasosie.

Jedyny problem, że są to ceny TAM a nie TU :(

I jeśli już musisz porównywać to porównuj do cen komputerów z prockiem PPC np. do ceny AmigiOne :P





[#42] Re: Pegasosy znowu tańsze

@Poke, post #40

Nie zgodzę się. :) MorphOS nie ma szans zastąpić Windows i Windows nie ma szans zastąpić MorphOSa.
[#43] Re: Pegasosy znowu tańsze

@tomek, post #41

Nie no bez jaj. ;) Cena AmigaOne jest nawet nie smieszna - sprzet doslownie przedpotopowy za gigantycznie pieniadze. To juz nie jest przebicie dziesiat procent - to przebicie w tysiacach %. Horror lub oferta Mango Gdynia.



MDW - Dobra, dobra.
[#44] Re: Pegasosy znowu tańsze

@tomek, post #41

można jeszcze porównać do komputerów Apple, ale to i tak nie ma sensu bo Mac-ki są o niebo lepsze.



1.Szybkość!

2.Stabilność!

3.Wygoda!
[#45] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #44

No nieprzesadzajmy, jak na nasze amigowe warunki cena jest naprawde atrakcyjna. A porównanie do Mac-ów:



1. Szybkość - obawiam się że MorphOS jest szybszy w działaniu niż MacOS X ;)

2. Stabilność - tutaj nie mam jak porównać, ale raczej nie ma powodów do narzekań

3. Wygoda - nie wiem jak Tobie, ale mi się znacznie wygodniej pracuje pod amigowym systemem, niz pod jakimkolwiek innym. Jest prosty, w zasadzie nie da się nic namieszać :), moge go skonfigurować według własnego widzimisie ;) itd.



Porónywanie cen Pegasosa do innych komputerów nie ma sensu, nie ten rynek, nie ta skala produkcji .

[#46] Re: Pegasosy znowu tańsze

@Olo, post #45

Bravo !

podziwiam ludzi którzy sami się oszukują!!



Może osx-a widziałes na przestażałym sprzecie??

Może G3 szare lub PM 7600,8600,9500,9600 - PPC 603/604



Dla wymondżających się:

OSX-a można zainstalowac na sprzetach z PPC603/604 za pomocą programu XpostFacto !
[#47] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #46

Oj jak ja sie oszukuje. Wîaônie siedze na oszukiwanym systemie ktory wyglada mniej wiecej tak:



http://www.ppa.pl/graffiti/scr/olo_5.jpg



Pisze sobie prace dyplomowa na strasznie oszukiwanym programie



http://www.ppa.pl/graffiti/scr/olo_6.jpg



Ale ogolnie sie oszukuje

A w kwestii szybkosci, to Mos jak i AmigaOS sa systemami lekkimi nie obciazajacymi komputer w takim stopniu jak np MacOS X. Mi system zabiera jakies 10 MB RAM i wczytuje sie kilka sekund wiec uwazam ze jest szybki :D



P.S. wymondzac ? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem