Komentowana treść: Dragon z #amigazeux
[#1] Re: Dragon z #amigazeux
Zwłaszcza film jest ciekawy Bo jest tam po prostu włączone Windows ;) Czyżby znowu VNC, RDesktop lub coś w tym stylu? ;)
[#2] Re: Dragon z #amigazeux
Troche potestowałem jeszcze program. Działa tak jak wygląda to na filmie :) I co najważniejsze podczas przemieszczania ekranu (obojętnie wg którego rogu lub też podczas przytrzymania lewego shifta) zawartość jest odświeżana - nie zamraża się. Ciekawe :)
[#3] Re: Dragon z #amigazeux
Jak to się kiedyś krzyczało na parties - "Zaje**ste, zaje**ste!"
[#4] Re: Dragon z #amigazeux

@Grzegorz Kraszewski, post #3

A teraz zajefanie :D
[#5] Re: Dragon z #amigazeux

@grxmrx, post #2

Co w tym ciekawego. Jak miaîem CV64 z CGX2 to to byîo normalkâ. Dopiero póúniej o tym zapomniano :(
[#6] Re: Dragon z #amigazeux
fajne, ale programik ma imo jedną wadę, po puszczeniu lpm ekran wraca do swojego normalnego stanu :(
[#7] Re: Dragon z #amigazeux
Świetnie to działa ale tak samo jak w dawnych czasach zastosowania tego nie mogę znaleźć. Ma ktoś jakiś pomysł?
[#8] Re: Dragon z #amigazeux

@MDW, post #7

Feeling.
[#9] Re: Dragon z #amigazeux
Swoją drogą zawsze uwielbiałem w programach AZ, że mają w sobie odrobinkę humoru i pewnej śrowoiskowej autoironii. Bo jest Dragon, którego nie ma, oraz DragOn.



No i cytat: By combining many attractive features like the Drag Anywhere paradigm, Corner Drag and powerful Qualifier Technology, DRAGON-equipped Amiga computers and clones turn into modern, fast and extremely functional power machines,' said Pavel Stefanski, president and polish Amiga user.



Paradygmat Ciągnij Dokądkolwiek. Prawie, jakgdyby Flejsi Moss z pewnej zdechłej firmy pisał Stefkowi te słowa.
[#10] Re: Dragon z #amigazeux
Fajna rzecz, już prawie zapomniałem że kiedyś tak można było robić a tu taka niespodzianka, super :D
[#11] Re: Dragon z #amigazeux
A u mnie nie dziala. Przelacza sie tylko ekran. Zadej zwiechy, tylko przelaczenie ekranu...
[#12] Re: Dragon z #amigazeux

@Andrzej Drozd, post #11

Może program działa tylko pod CGX 5, sprawdz pod MOS, ja bym sprawdził ale mam tylko AGA z CGX-AGA.elf (MOS) więc i tak mam draggowanie z WB 3.9 ;)



PS. Zajefajny jest też ten obrazek ->
[#13] Re: Dragon z #amigazeux

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Nie mam MOSa. Zdaje sie ze CGX5 jest od wersji 1.4 (?). Tak czy siak wynalazek 0.4 nie ma CGX5. No ale w readme nic nie pisze ze chodzi o jakas konkretna wersje.
[#14] Re: Dragon z #amigazeux

@Andrzej Drozd, post #13

CGX5 jest dostępne już od pierwszej publicznej wersji beta, ja mam 42.5 była tutaj -> http://www.morphos.org/fileslinks.php3
[#15] Re: Dragon z #amigazeux

@MDW, post #7

Pamiętam 'Penelope', taki edytor, generator patternów to wykorzystywał. Jako, że WB na AGA nie miał za wiele kolorków to na odsłoniętym częściowo ekranie o pięterko niżej, który był zdaje się w HAMie, był podgląd patternów.



A co do aktualnych zastosowań wyobrażam sobie że dla totalnych 'myszkowców' (pozdrawiam Szamana! :)) byłoby to wygodne bo wiem z własnego doświadczenia, że nawet jak się ma DepthMenu lub coś podobnego, to po zerknięciu na ekran pod spodem, aby powrócić do poprzedniego, klika się dalej przez wszystkie nastęne ekrany. Czasami gdy nam się spieszy to z rozpędu przeskakuje się ten pożadany ekran i trzeba przeklikać kolejną kolejkę :D

A tu wystarczyłoby 'odsłonić kurtnkę' tyle ile akurat potrzeba, spojrzeć i zasłonić ją spowrotem.
[#16] Re: Dragon z #amigazeux

@R-Tea, post #15

Tak samo dzialal soft do FG24, DPaintV (paleta), Brilliance i stary ImageFX. Tez mialy panele na innym ekranie odsunietym od gory. Jednak odkad pojawily sie karty graficzne to nie bardzo mialo sens (a nawet uniemozliwialo uzywanie niektorych programow).



Ja mysle, ze szybciej przerzuce sie miedzy trzema ekranami niz pozsuwam je w dol. :) Poza tym cos takiego jak DepthMenu MorphOS ma standardowo. Ponadto mam tez AltTaber, ktory pozwala przejsc do dowolnego ekranu/okna kombinacja klawiszy. Ze zsuwaniem ekranu jest za duzo ambarasu. Gdyby tak jeszcze drag&drop miedzy ekranami dzialao to byloby co innego...
[#17] Re: Dragon z #amigazeux

@MDW, post #16

Ze zsuwaniem ekranu jest za duzo ambarasu.

Przypomniało mi się, że czasami niedokładnie dosuwałem belkę do końca przy powracaniu do normalnego położenia ekranu i te szpary co pozostawały trochę mnie wkurzały. Musiałem to poprawiać. Można by dodać taki ficzer (może będzie to w OS4?) że np. dwuklik na wolnym polu WB przywraca ekran do domyślnego położenia.
[#18] Re: Dragon z #amigazeux

@MDW, post #16

Wracając jeszcze to użyteczności tych suwanych ekranów to znowu mi się przypomniało coś z czasów Agi. Od zawsze używam CED'a i od zawsze na osobnym ekranie, nawt nie wiem jak on wygląda na WB, i pamiętam że czasami ściągałem WB i podglądałem coś na CEDku pod spodem żeby to wklepać do czegoś na WB. Ale na Chiny nie mogę sobie przypomnieć czy może robiłem nawet copy&paste bez całkowitego przełączenia między ekranami.

Ktoś pamięta czy można było zrobić copy&paste między przesuniętymi ekranami?

[#19] Re: Dragon z #amigazeux

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

OK, ktorej wersji MOSa uzywasz? Jezeli 0.4, to udalo ci sie przeskoczyc "polgodzinna" bariere? Chodzi na tym nowy soft (np. "osiolek" itp.)?
[#20] Re: Dragon z #amigazeux

@R-Tea, post #17

Dragon robi to tak ze po puszczeniu lmb ekran wraca na dokldnie

ta pozycje tzn.

Nie mozna zjechac oknem np. do polowy i zostawic coz ta wersja

tak ma...



Ogolnie fajna zabawka ale ja przez 85% czasu siedze na jednym ekranie ;)

[#21] Re: Dragon z #amigazeux

@R-Tea, post #18

Ktoś pamięta czy można było zrobić copy&paste między przesuniętymi ekranami?

Jesli chodzi o PAmiga+C i PAmiga+V, to mozna.
[#22] Re: Dragon z #amigazeux

@MDW, post #7

Nawet jeśli nie znajdzie się dla tego żadnego poważnego zastosowamia, to które potrafi przynieść czasem wiele radochy.

Suwanie ekranów przed wytrzeszczonymi oczami coponiektórych operatorów 'wind' :D Na pewno niejeden z nas miał kiedyś taką okazję. Szczególnie skutecznie to działa jeśli na drugim ekranie leci pełnoekranowy film, a jest jeszcze trzeci ekran gdzie też coś się dzieje :D

[#23] Re: Dragon z #amigazeux

@AmiChris, post #20

Dragon robi to tak ze po puszczeniu lmb ekran wraca na dokldnie

ta pozycje tzn.

Nie mozna zjechac oknem np. do polowy i zostawic coz ta wersja

tak ma...




No tak, to jest wada, ale można to wykorzystać i zrobić z tego ulepszenie.



Ogolnie fajna zabawka ale ja przez 85% czasu siedze na jednym ekranie ; )



Ja z kolei na codzień mam co najmniej 3 ekrany: WB, IBrowse i CED.

Często dochodzi czwarty z PerfectPaint'a i często wszystkie na raz.

[#24] Re: Dragon z #amigazeux

@R-Tea, post #23

aaa i jeszcze jedno oczywiscie na jednym ekranie tez przesuwanie dziala

poprostu pod spodem czarny ekran...

w kwestii grajacego filmu mam mplayera puszczonego w overlay-u

wiec gdy przesuwam okno nad nim mam tylko czarny prostokat

ofcoz to nie bug itd lecz wlasciwosci overlay-a ;)

[#25] Re: Dragon z #amigazeux
Juha Niemimaki przygotował też Dragona dla AmigaOS 4.0. Wersja 0.2 znajduje się na OS4 Depot.
[#26] Re: Dragon z #amigazeux

@mailman, post #25

Aha, bylem na Execu i od wczoraj jest tam news o nowym intuition.library, ktory umozliwia sciaganie ekranu identycznie jak AGA. Czyli w swietle tego, Dragon dla AOS4 to tylko polsrodek (ze wzgledu na male jeszcze mozlwosci). Nie wiem czy to nowe intuition.library godne jest newsa, no ale moze sie przyda.
[#27] Re: Dragon z #amigazeux

@Andrzej Drozd, post #26

Spojrz news wyzej.
[#28] Re: Dragon z #amigazeux

@Andrzej Drozd, post #19

Tak 0.4, ze starym zssaczem był problem jak na grabie poniżej, nowy działa jednak to tylko 2h i trza restartować Morpha na szczęście (programowo) bez ponownego wczytywania romu, też jest jakiś mały problem z 3c589.device 68k którego ja używam z MiamiDX bo natywny sterownik na klasyka jest tylko cnet.device, więc pozostaje tylko oczekiwać na jedyny prawdziwy AmigaOS 4 :D







^ Emule for Amiga ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem