Komentowana treść: Przyspieszenie
[#1] Re: Przyspieszenie
Nie no ta firma naprawde cos robi w przeciwienstwe do zalosnej konkurencji (o ile w ogole mozna to nazwac konkuracja). Az jestem zaskoczony.
[#2] Re: Przyspieszenie
ciekawy pomysł, tak jakby specjalnie dla Polaków (przeciez lubimy zakupy na raty :D )

;)

[#3] Re: Przyspieszenie

@Poke, post #1

???



O ktora firme chodzi, dlaczego jest zalosna i co ona produkuje?
[#4] Re: Przyspieszenie
Maly szczegol - nie sa to same Pegasosy ale cale ODW (to takie info dla osob co nie lubia klikac na linki z newsa ;) ). Swoja droga to w swiecie Pegasos duzo sie dzialo ostatnio - reviewy w magazynach linuxowych, OF z Pegasosa bedzie stosowany na niektorych plytach referncyjnych (Freescale, Marvell, AMCC), w wywiadzie w jednym z magazynow zapowiedzieli ze EFIKA 5K2 ma kosztowac w granicach $100. Uff, widac ze nareszcie w amigowym swiatku chociaz jeden interes sie kreci :)





[#5] Re: Przyspieszenie

@marcik, post #4

Uff, widac ze nareszcie w amigowym swiatku chociaz jeden interes sie kreci



Jakim amigowym, przecież Genesi to cholerni linuksiarze . A w ogóle MorphOS to klon .
[#6] Re: Przyspieszenie

@marcik, post #4

Czym dokladnie jest ODW ?? I co daje nam platne wsparcie ??
[#7] Re: Przyspieszenie

@Poke, post #1

Naprzyklad olala MOSA
[#8] Re: Przyspieszenie

@Andrzej Drozd, post #3

Jakto jaka - "prawdziwa" Amiga. A co do produkowania to fakt - ona nic nie produkuje oprocz kilogramow papieru.
[#9] Re: Przyspieszenie

@marcik, post #4

Oni jakos sprawdzaja czy ktos jest developerem? ;) Ja bym sobie kupil tego Pegaza na serwer albo najlepiej ze dwa.
[#10] Re: Przyspieszenie

@Sventevith, post #7

Naprzyklad olala MOSA



I pewnie dlatego od każdej sprzedanej ODW z MorphOS-em, Genesi 50 dolarów oddaje na bounties?
[#11] Re: Przyspieszenie

@Sventevith, post #6

ODW jest kompletnym komputerem na bazie Pegasosa 2. W skład zestawu wchodzi: Płyta Pegasos2, moduł procesora, 512 MB RAM, dysk twardy 80 GB, karta graficzna Radeon 9250, nagrywarka DVD, i miniaturowa obudowa typu desktop. Co do wsparcia, to można przeczytać, że "pełne wsparcie i aktualizacje dla Gentoo, Ubuntu, Debian, OpenSuSE, Fedora and CruxPPC Linux, aktualizacje firmware, dostęp do kodu i aplikacji zoptymalizowanych dla AltiVec-a, hostowanie projektów na PPCZone, adres mailowy w domenie projects.ppczone.org, certyfikowana maszyna wirtualna Javy (Sun JVM 1.4.2) już wkrótce, dostęp do MorphOS-a i dostęp do OpenSolaris/Blastware jak już będą dostępne".

[#12] Re: Przyspieszenie

@mcbarlo, post #9

Oni jakos sprawdzaja czy ktos jest developerem?



Zgłoszenia są w jakiś sposób weryfikowane. A w jaki, któż to wie.



[#13] Re: Przyspieszenie

@Poke, post #8

Ale co nas obchodzi firma Amiga? Nic? No pewnie ze nic. Nas obchodza producenci plyt glownych dla AOS oraz sami tworcy AmigaOS - czyli Hyperion.



A gdy przy okazji "nic nie interesujaca" Nas firma Amiga stworzy slawna lodowke o nazwie Amiga, to bedzie to dobra reklama dla AmigaOS ;)



Wniosek: A guzik, nie powiem :D
[#14] Re: Przyspieszenie

@Andrzej Drozd, post #13

Nas obchodza producenci plyt glownych dla AOS oraz sami tworcy AmigaOS - czyli Hyperion.



Mów za siebie :P.
[#15] Re: Przyspieszenie

@Grzegorz Kraszewski, post #12

No to najlepszym wyjsciem bedzie napisanie w zgloszeniu prawdy. :) Jak sie uda to dobrze, a jak nie to i tak kupie tylko pozniej.
[#16] Re: Przyspieszenie

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Mów za siebie.



No dobra ;)
[#17] Re: Przyspieszenie

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Nie wiem czy za to wszytsko oplaca sie placic 200 dolarow. Raczej potraktowal bym to jako sprzedaz ratalna a nie rozdawanie pegazow.

A jak wiemy w ratch jakis procent zawsze trzeba zaplacic.
[#18] Re: Przyspieszenie

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Nie nazywal bym tego wsparciem MOSA. Raczej Genesi nie przeszkadza w rozwoju MOSA. AInc za to przeszkadza w rozwoju OS4 co jest paranoja.
[#19] Re: Przyspieszenie

@Sventevith, post #18

Nawet te nędzne 50$ na bounty to jakaś forma wsparcia. Jakkolwiek by nie patrzeć.
[#20] Re: Przyspieszenie

@MinisterQ, post #19

Poza tym Genesi zdążyło się już przekonać, że próba rozkręcania MOS-a za pomocą kontraktów płatnych co miesiąc owocuje jedynie Zapkami i brakiem konkretów. Bounties to znacznie skuteczniejsza forma sponsoringu, jestem zdania, że po kilku udanych bounties Genesi zwiększy wysokość dotacji.
[#21] Re: Przyspieszenie

@Grzegorz Kraszewski, post #20

to jeszcze zależy czy bounties dojdą do skutku, bo ludzie mogą z nich np. rezygnować albo nie byc w stanie ich napisać etc ;)
[#22] Re: Przyspieszenie

@Grzegorz Kraszewski, post #20

miło mi widzieć w Tobie ponownie optymistę :) Może i mi się udzieli ;)
[#23] Re: Przyspieszenie

@Grzegorz Kraszewski, post #12

Właśnie się zapisałem... w uzasadnieniu napisałem sprawdzenie kompatybilności MorphOSa z Magellanem :)



c.d.n.



[#24] Re: Przyspieszenie

@Dopuser, post #23

Chyba Cie nie przyjmią. Powinieneś napisać odwrotnie. ;)
[#25] Re: Przyspieszenie
też się zapisałem

Wie ktoś kiedy będzie dokładna data rozsyłania zestawów ?
[#26] Re: Przyspieszenie

@MinisterQ, post #24

Kurde... sprawdzone ? działa na 100% ? :D



[#27] Re: Przyspieszenie

@marcik, post #4

Będzie widać jak będzie ;) na EFIKA MorphOS działać :)
[#28] Re: Przyspieszenie

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Tak, będzie. Takie jest założenie budowania wspólnej platformy, która ma być binarnie kompatybilna między sobą.
[#29] Re: Przyspieszenie

@opi, post #28

Jak TAK to :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem