Komentowana treść: MemGuard
[#1] Re: MemGuard
Hmm, a wydawałoby się, że w systemie z tak dużymi możliwościami ochrony pamięci takie narzędzie jest zbędne, bo system ochrony pamęci sam powinien wykrywać błędne alokacje. Tak sobie tu oczywiście dywaguję, bo o OS4 wiem tyle co z eXeca, ale np. taki MorphOS, mimo że ochrony pamięci nie ma, wykrywa sam z siebie wiele błędów związanych z pamięcią i melduje o tym w logach.
[#2] Re: MemGuard
A ten news, to mnie wogóle już przeraża. :)
[#3] Re: MemGuard
a smitha jak nie widac tak nie widac.
[#4] Re: MemGuard

@stefkos, post #3

Prosze nie nabijać się z smitha, jeszcze się chłopak zdenerwuje i pokaże nam jakiś program i wtedy wszystkich nas wgniecie w krzesła ;) , i co wtedy ;)
[#5] Re: MemGuard

@Olo, post #4

Kupi sie nowe.

(krzesła)
[#6] Re: MemGuard

@stefkos, post #3

[#7] Re: MemGuard
Specjaliści się znaleźli.



Ochrona pamięci działa z dokładnością do strony a nie do alokacji. Zadaniem systemu operacyjnego nie jest wypełnianie pamięci wzorkami.



[#8] Re: MemGuard

@smith, post #7

wlasnie
[#9] Re: MemGuard

@Grzegorz Kraszewski, post #1

@Grzegorz Kraszewski

Hmm, a wydawałoby się, że w systemie z tak dużymi możliwościami ochrony pamięci takie narzędzie jest zbędne, bo system ochrony pamęci sam powinien wykrywać błędne alokacje.



Przecież wszyscy wiemy, że ani OS4 ani MOS nie mają ochrony pamięci a jedynie jakieś połowiczne rozwiązania typu blokada dostępu do niektórych specjalnych obszarów, śledzenie zasobów i cos tam jeszcze. Zdaje się, że to ty Grzegorz pisałeś gdzieś że to co juz jest, jest w zupełności wystarczające jak na amigowe systemy.

[#10] Re: MemGuard

@R-Tea, post #9

To jest subiektywna opinia Krashana. Ja, (i wiele innych osób zapewne również) nie obraziłbym się za pełną ochronę pamięci w AOS.

Ale wprowadzenie czegoś takiego jest mniej prawdopodobne niż śnieg w piekle, nawet jeśli nasz lokalny autorytet od MP twierdzi inaczej. ;)
[#11] Re: MemGuard

@MinisterQ, post #10

Ja też bym się za MP nie obraził, ale przywykłem do jej braku, nauczyłem się sobie z tym jako tako radzić, bo wiem jak technicznie trudne byłoby zrobienie MP na poziomie ABoxa. MP istnieje na poziomie Quarka, ale dopóki mityczny QBox jest mityczny, nic dla mnie jako użytkownika MOS-a i programisty piszącego na ten system, nie wynika.
[#12] Re: MemGuard

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Mitologia to ciekawa literatura :))
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem