Komentowana treść: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig
[#1] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig
Czyli należy ściągnąć nowe ISO czy jest gdzieś pakiet z aktualizacją?
[#2] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@amigafan, post #1

Nowe ISO.
[#3] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig
Wiadomo czy overscan - center, vcenter i przesuwanie w pionie już działa?



Nie działa też z CIA filtr dolnoprzepustowy E00/E01 :(
[#4] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

IMHO jedynie słusznym ustawieniem tego filtru jest "wyłączony". ;)
[#5] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@MinisterQ, post #4

e tam ;) a to, że trzeba odpinać urządzenia na drugiej taśmie fastaty (bo mos nie bootuje) to też IMHO jest słuszne
[#6] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Reklamacje skladaj do Elboxu
[#7] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@mcbarlo, post #6

To nie wina fastaty pisałem o tym już na forum :P
[#8] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig
Skąd można zassać sterownik do Rave3D dla BVisionPPC?
[#9] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Sterownik do Permedii2 nigdy nie został ukończony.
[#10] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@Jacek Piszczek, post #9

W takim wypadku co muszę zrobić aby Warp3D działał?



Jest możliwość wyłączenia nie ładowania sterownika cdromu?
[#11] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8



na morphzone jest bounty w tej sprawie. chetny tez jest. jak ci zalezy to sie dorzuc:)
[#12] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@Jacek Piszczek, post #9



byl sterownik pod stare api (a wlasciwie ABI:). nie pamietam na ile kompletny. jak przeszlismy na nowe to chyba akurat wszyscy juz mieli pegazy i jakos permedia odeszla w zapomnienie i nikomu nie chcialo sie przepisac sterownika.
[#13] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig
Czy Morphos wspolpracuje z voodoo podlaczona do Mediatora ? jesli nie, dlaczego ?
[#14] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@Pawelek, post #13



na stronie jest wyraznie napisane z jakim sprzetem wspolpracuje. mediatora tam nie ma.
[#15] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@Pawelek, post #13

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=3458&c=1#23925 ;)
[#16] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@kiero, post #14

Da się na Ambieńcie przesuwać całe okienka chwytając za boczne ramki okienka tak jak ma Prayer2, albo też i chwytając dolną część okienka/ramki tak jak w AmIRC?
[#17] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16



tego nie zmienia sie w ambiencie tylko w ustawieniach systemu. preference->icontrol i tam jakos bylo border dragging (to trzeba wybrac) i border resizing.
[#18] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@kiero, post #17

To akurat wiem resizing jest standardowo wyłączony, oczywiście włączyłem tak jak mam to na AmigaOS 3.9 68k 040/30MHz łatane z MCP łatami przesuwania i skalowania i śmiga pięknie, a systemowo w MorphOS u mnie na 240MHz jest to baaardzo flegmatycznie (czyli co sux ;)), ale nie o to mi chodziło tylko o to, że można przsuwać całe okno chwytając tylko za górną część, a nie można za boczne części chwycić jak to ma miejsce w systemie MacOS.
[#19] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18



no napisalem wlasnie gdzie ustawia sie zachowanie okna po kliknieciu na ramke. preferences->icontrol->zakladka misc->border click. do wyboru:

- none(nic sie nie dzieje, czyli przesuwamy tylko przez gorna belke z zimeniamy rozmiar przez gadget w prawym dolnym rogu),

- dragging (to masz ustawic. ruszanie oknem po kliknieciu na ktorakolwiek czesc ramki),

- sizing (zmiena wielkosci okna po kliknieciu na wszystkie ramki okna poza gorna)
[#20] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

nie wiem jak Ty ale ja moge nawet za pixelowe ramki boczne przesuwac ;)
[#21] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

dokładnie jak kiero radził (nie wiedziałem o tym, sprawdziłem i działa) - wybierz IControl->misc, a potem Border click ustaw na dragging. to działa, ale tylko gdy złapiesz za któryś ze stałych elementów okna, a nie za np. gadżet przesuwania jego zawartości
[#22] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig
Aha w MorphOS nie da się minimalizować programów (intuition) np. HippoPlayer do wielkości samego górnego paska programu, po naciśnięciu nic się nie dzieje, albo całe okno programu przemieszczone jest tylko w inne miejsce, a układu tego innego miejsca też nie można zapisać :(

[#23] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22



bo hippoplayer (i np. magellan) robi cos czego nie powinien. taka 'minimalizacja' okna nie bedzie dzialac. to tylko wina zle napisanych programow. mozesz schowac sobie cale okno przez ctrl+alt+i. zeby sie pokazaly ukryte okna ctrl+alt+u (mozna to wszystko ustawic w prefsach->icontrol).
[#24] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

cdrive (device do obsługi cdromu) jest integralnym komponentem systemu i nie można go wyłączyć.
[#25] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

intuition nie jest w 100% kompatybilna wstecz - pewnych rzeczy nie dało się zachować oferując jednocześnie pełen wachlarz nowych możliwości. Kiedyś coś w obsłudze zoomgada poprawiałem, ale nie trafiło to razej do MOSa1.4.
[#26] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@kiero, post #19

THX działa! ale wypas mogę teraz rzucić oknem za okno :D



A da się ustawić tak by wielkość okna programu była większa nież wielkość otwartego ekranu?
[#27] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@Jacek Piszczek, post #24

w startup loadera romu można by dodać np. "nocdrom" chyba przez ten sterownik nie można mieć podpiętych urządzeń do drugiej taśmy fastaty bo mos głupieje i system się nie bootuje :(
[#28] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

OK nie wiem co się stało ale filtr dolnoprzepustowy też nagle mi działa :)

ale chyba nie do końca bo się emulator 68k w połowie modka zwiesił :(



http://skolman-mws.w.interia.pl/msx/mod.universal_identity
[#29] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig
Na AOS39 korzystam z programu FAT95 (obsługa dysków w tym filesystemie). Czy można go uruchomić pod MOSem? Lub w jaki inny sposób korzystać z pecetowych filesysytemów? Skoto on nawet "naszego" FFS-a nie lubi za bardzo to chyba marne szanse...?
[#30] Re: Aktualizacja MorphOS-a dla klasycznych Amig

@Prince, post #29

Można korzystać z FAT95
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem