Komentowana treść: FAQ
[#1] Re: FAQ
ja chcialbym zglosic pytanie (odnosnie ostatnich wydarzen jak np. pojawienie sie strony nt. AmigaOS4 Hyperionu)



Jak wyglada pelna ochrona pamieci i resource tracking w AmigaOS 4.0, w swietle istniejacego oprogramowania i jego dzialania na tymze systemie?



O odpowiedz prosze kogos, kto zna ten system, uzywa go lub ma wiedze dot. tego tematu. Dziekuje.
[#2] Re: FAQ

@_arti, post #1

W dziale FAQ jest odpowiednia opcja do tego żeby zgłaszać pytania i odpowiedzi lub same pytania.
[#3] Re: FAQ

@grxmrx, post #2

O, racja. Nie zauwazylem, myslalem, ze w komentarzach zglaszamy propozycje.Ale po dluzszym zastanowieniu doszedlem do wniosku, ze moje pytanie jest zbyt nie na reke i pozostanie zapewne bez odpowiedzi, wiec szkoda na nie miejsca w FAQ.
[#4] Re: FAQ
Świetny pomysł!!! Gratuluje. Cieszę się, że powstał taki dział. Jestescie (redakcja PPA) wspaniali.

[#5] Re: FAQ
Jak na razie jest znikome wsparcie ze strony użytkowników, którzy mieliby taki dział rozwijać. Tylko jedno zgłoszone pytanie z odpowiedzią i jedna korekta do istniejącej odpowiedzi... Nawet na przykładowe pytania bez odpowiedzi nikt jeszcze nie odpowiedział... Myślałem, że choćby taka forma aktywności może być dobra dla tych, którzy nie wiedzieli jak mogą pomóc, no ale chyba znowu się przeliczyłem...

Do Teleportu też już dawno nikt żadnego linka nie zgłaszał...
[#6] Re: FAQ

@grxmrx, post #5

Spokojnie. Dopiero się zaczął weekend. Jak tylko wrócę do domu w niedzielę to postaram się trochę dopisać odnośnie MOSa.
[#7] Re: FAQ

@grxmrx, post #5

Spoko, FAQ to dlugoterminowy dzial. Wymaga testow, trzeba sprawdzic. Czasami sa rozne rozwiazania. Zaloze sie ze po miesiacu bedzie troche tego.
[#8] Re: FAQ

@Marek Szyprowski, post #6

OK, ja to rozumiem, jednak dziwi mnie to, że wielu ludzi odwiedza stronę, czyta, czasami uczestniczy w kilometrowych wątkach, które nie mają celu a nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytania co to jest Pegasos, co to jest Amithlon i inne (nie mówiąc już o propozycji innych pytań z odpowiedziami, które mogłyby istnieć w FAQ zamiast powtarzać się co jakiś czas na forum czy w innych miejscach na sieci). Dlatego mam wrażenie, że albo zagląda tutaj pełno ludzi skrajnie leniwych albo takich co nie mają podstawowej wiedzy, którą mogliby się podzielić, nawet takiej... :(
[#9] Re: FAQ

@grxmrx, post #8

" (...) co to jest Pegasos, co to jest Amithlon (...)"

Odpowiedzi na te pytania moga juz sprowokowac wojne...
[#10] Re: FAQ

@_arti, post #9

To bójmy się dalej tych wojen a bęziemy mieć wiadomości typu null.

Wczoraj podobną opinię na ircu usłysałem, że odpowiedź na jakieś pytanie może właśnie sprowokować wojnę. "Podziękujmy" tym, którzy zniechęcili i zniechęcają wszystkich tych, którzy mogliby wspierać środowisko, ale się boją bo nie chcą prowokować jakichś wojen. To jest chore, te brednioseriale zniszczyły już chyba resztki aktywnej częsci środowiska :(
[#11] Re: FAQ

@_arti, post #9

A ja mam wojnę gdzieś!
[#12] Re: FAQ

@grxmrx, post #10

Co poradzic?...
[#13] Re: FAQ

@_arti, post #12

Wpisać to, co się wydaje że jest odpowiedzią na pytanie... i nie bać się!
[#14] Re: FAQ
Proponuje zmienic nazwe dzialu na Amiga FAQ lub AmiFAQ aby wyraznie wskazac czego owe pytania i odpowiedzi dotycza.
[#15] Re: FAQ

@_arti, post #1

Nie dziw sie jesli nie znajdziesz od razu odpowiedzi, ale twoje pytanie nie jest z cyklu frequently ;)

[#16] Re: FAQ

@reactor, post #14

Myśle, że nie ma takiej potrzeby. Wiadomo, że PPA to Polski Portal Amigowy i w związku z tym FAQ dotyczy Amigi.
[#17] Re: FAQ

@grxmrx, post #16

A nie zgodze sie z Toba. Wielokrotnie na stronach serwisow/portali widzialem dzial FAQ, ktory dotyczyl samego serwisu/portalu a nie tematyki, ktora sie zajmowal.
[#18] Re: FAQ

@reactor, post #17

No nie wiem, ale pomyśle nad tym. Zależy jak się ten dział będzie rozwijał.



BTW W dziale jak na razie nie dopisywane są do odpowiedzi na pytania osoby, które zgłosiły korekty lub odpowiedzi na pytania. Np. Co to jest AmigaOne, pytanie o DMA w AmidzeOne zgłosiłem ja, tak samo jak pytanie Co to jest Amithlon i Co to jest Pegasos, ale nie ja na te pytanie odpowiedziałem. Mam nadzieję, że nie wprowadziłem w ten sposób nikogo w błąd a osoby, które zgłosiły nie poczują się poniżone. Nie chciałem też sobie przypisywać tych odpowiedzi żeby była jasność. Po prostu skrypt na razie jest w takim stanie.

Jeśli w FAQ są jakieś błędy, etc. to proszę zgłaszać, w interesie nas wszystkich jest to żeby informacje tam zawarte były jak najbardzej prawdziwe by to była pełna i wyczerpująca informacja dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o Amidze.

Mam nadzieję, że ten dział przyczyni się do tego, że ludzie którzy nie wiedzą co się dzieje aktualnie, jaka jest Amiga będą wiedzieć co i jak.
[#19] Re: FAQ

@grxmrx, post #18

Mam nadzieję, że choć w części naprawiłem swój błąd. Aktualnie wprowadziłem zapisywanie kto ostatnio dokonywał korekty w danym pytaniu i odpowiedzi. Jest podana ksywka i link do profilu oraz data i czas modyfkikacji. Do zrobienia pozostało w tym zakresie jeszcze sensowne zapamiętywanie i składowanie poprzednich wersji odpowiedzi.
[#20] Re: FAQ

@grxmrx, post #19

Szybko usuwając jeden błąd zrobiłem kolejny i chyba poważniejszy, przez co mogło zostać nadpisanych pare (nie więcej) pytań z odpowiedziami. Dla pewności proszę wszystkich tych, którzy wczoraj nadesłali odpowiedzi z pytaniami a nie znalazły się one w FAQ o ponowne nadesłanie. Uff, to wszystko z tego pośpiechu :(
[#21] Re: FAQ

@grxmrx, post #18

Ciesze sie zes pozytywnie rozpatrzyl moja propozycje
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem