Komentowana treść: AmiKit
[#1] Re: AmiKit
Kurde, szkoda, że takie rzeczy powstają tylko dla WinUAE. Mogłoby to być uniwersalne - na AmigaOS po prostu. Użytkownicy innych emulatorów też by wtedy mogli skorzystać...
[#2] Re: AmiKit

@KAM_, post #1

A nie można tego AmiKit.exe potraktować jakimś narzędziem do CABinetów? Ponoć autor ma w planach Amithlon'a i klasyczną Amigę. Szczerze pisząc to pakiet dla leniuchów. Jest tam wiele rzeczy, cały dopieszczony systemik, a dopieszczanie AmigaOS jak dla mnie to wielka zaleta i przyjemność, poza tym lubię to robić od podstaw i wiedzieć "co, gdzie i jak". Nie wiem po co pozbywać się tak cholernej przyjemności i zachwycać się takim AmiKit'em czy też AmiSys'em. Poprostu to co zrobił autor, na pewno komuś się przyda, ale bez przesadyzmów...



PS.

Jeśli Ci zależy do daj znać, spakuję sam katolog z AmigaOS i wrzucę na WWW.

[#3] Re: AmiKit

@CzAjA, post #2

PS.

Jeśli Ci zależy do daj znać, spakuję sam katolog z AmigaOS i wrzucę na WWW.




Piractwo!
[#4] Re: AmiKit

@CzAjA, post #2

Nawet w takim gotowcu nie zabraknie elementów do doinstalowania (chocby lokalizacja systemu),a i dopieszczac będzie pewnie co.
[#5] Re: AmiKit

@CzAjA, post #2

Masz absolutnie racje mowiac, ze lubisz to robic od podstaw i wiedziec co i jak. To szalenie wazne w kazdym systemie. Inaczej uzytkownik ciagle biadoli, ze to a tamto nie dziala, a na oglo po prosty brak mu wiedzy na temat szczegolow.



Jednak zestaw programow "dystrybujaca" dla AmigaOS 3.1 bylaby jak najbardziej przydatna. To prawda, ze rowniez wiele przyjnemnosci w budowaniu systemu. Niestety czasem zdaza sie kleska i misterna budowla moze runac. Wtedy powtarzanie pracy wlozonej w budowanie systemu praktycznie od nowa moze nie byc juz delikatnie piszac przyjemne.



Potrzebna jest swoista dystrybucja dla systemu 3.1 i dla innych os-ow tez ktora rozszerzy jego mozliwosci tak by spelnial oczekiwania wiekszosci uzytkownikow.



Wezmy pod uwage OS 3.1 i wybraną tematycznie dziedzinę oprogramowania. Niech bedzie nią Internet. Co ja mam w swojej dystrybucji AmigaOS 3.1 w tym zakresie:

- IBrowse demo (www)

- Yam (e-mail)

- Napsaterm (ssh)

- AmiTradeCenter (ftp)

- GadAmi (komunikator)



Powyzsze oprogramowanie zaspokaja moje potrzeby. Do bublicznej dystrybucji dolożyłbym jeszcze klienta IRC.



Wszystkie programy musiałyby spełniać m.in. kryterium "program darmowy".
[#6] Re: AmiKit

@CzAjA, post #2

Przejrzałem spis softu . Dużo tego ! To chyba najlepsza dystrybucja na WinUAE . Ale wymaga OS v3.9 . A ten nie jest tani ... Ale naprawdę świetna robota . Mam nadzieję , że jak potestujecie , to opiszecie . Jak ktoś nie lubi takich rozbudowanych gotowców , to jest jeszcze AIAB . Niedawno puścili nową wersję .

:)

[#7] Re: AmiKit

@ems, post #6

Pełna wersja magellana? nie było (może nie zauważyłem numeru do rejestracji) ;) ale ciekawie wygląda.
[#8] Re: AmiKit
Hello Polish people!



If you're skilled in written form of both English and Polish language and you're interested in translating the whole AmiKit website into Polish, please contact me. Thank you! Translators will be credited on website ofcourse!



AmiKit

http://amikit.amiga.sk
[#9] Re: AmiKit

@phl22, post #7

Przepraszam, nie jest pełna.
[#10] Re: AmiKit

@KAM_, post #1

Wazne, ze wogole powstaje :) Musze powiedziec, ze jestem pod duzym wrazeniem.

Jakkolwiek mamy nowoczesne maszyny amigowe z natywnym systemem to np. amilaptop zaden raczej nam nie grozi...

Dzieki takiemu pakietowi nawet zdala od domu mozna zapomniec, ze na laptopie jest jakis OS-host :)
[#11] Re: AmiKit

@tomek, post #10

http://www.genesippc.com/press.php?date=20051129
Jednak coś kombinują :)) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
[#12] Re: AmiKit

@Kaczus, post #11

Dziwny format plyty . To mi bardziej przypomina bezdyskowy terminal sieciowy .

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem