Komentowana treść: PageStream 5.0.2.8
[#1] Re: PageStream 5.0.2.8
Niestety najnowsza wersja morphosowa jedyne co robi to zwiesza system
na starcie....
[#2] Re: PageStream 5.0.2.8

@Kaczus, post #1

Czy PGS 5 obsluguje polskie czcionki TTF, polska lokalizacje i drukarki pod MOSem ?
[#3] Re: PageStream 5.0.2.8

@noowy, post #2

Tak - pisałem o tym pod newsem o wersji dla AmigaOS4....
[#4] Re: PageStream 5.0.2.8
Ja miałem okazję zapoznać się niedawno z wersją demo PageStreama 5 pod Windows. Program jest makabryczny. Myślałem, że od 1997 dokonał się jakiś postęp, ale się myliłem...
[#5] Re: PageStream 5.0.2.8

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Makabryczny, nie wiem... ma pare bledow, ale w wiekszosci mi pasuje,
moze dlatego, ze obsluguje sie go inaczej niz worda :)))
[#6] Re: PageStream 5.0.2.8

@Grzegorz Kraszewski, post #4

To program do skladu. Jest bardzo (powiedzialbym, ze az niebezpiecznie ZA BARDZO) podobny do PageMaker, QuarkXPress, a nawet InDesign. Nie ma to nic wspolnego z wordami i filozofia jest tu zupelnie inna. Moze przy wiekszych nakladach czasowych ale mozna tu zrobic wszystko tak jak sie chce a nie tak jak chce word. :) Mi zawsze taka filozofia tworzenia dokumentow bardziej odpowiadala. Nawet proste teksty robie w InDesign a nie jakis offisach. Zboczenie. :) Poprostu czuje, ze w programie do skladu moge wszystko...

[#7] Re: PageStream 5.0.2.8

@Kaczus, post #3

Mam rozumiec, ze wersja dla MorphOS normalnie obsluguje juz fonty TrueType i widac w nich bez problemu polskie znaki? Daje sie te znaki normalnie wpisywac przy pomocy normalnej kombinacji Alt+klaiwsz? To naprawde dziala? Jezeli tak to ten program zaczyna miec sens...

[#8] Re: PageStream 5.0.2.8

@MDW, post #7

Tak, a powiem więcej, ttfy w końcu wyglądają jak powinny. Tyle, że to
całt czas beta i cały czas są eliminowane kolejne błędy. tudzież
dodawane opcje
[#9] Re: PageStream 5.0.2.8

@Kaczus, post #8

Świetnie! Nareszcie sensownie skalowane czcionki w PGS. Oj, ale bym to sobie zobaczył. Trochę głupio tak kupować tylko po to żeby zobaczyć. No ale kusi... bardzo kusi. :)



Nieśmiało zapytam o to czy TTFy może mają antialias? Nie żeby to było niezbędne ale tak z ciekawości pytam. :)

[#10] Re: PageStream 5.0.2.8

@MDW, post #9

Tak wygląda to na fontach . Pośpieszyłem się jednak z informacją o pl
znaczkach :( Te ttfy są po prostu w iso2... Nawet nie wiedzialem, że
takie mam :) http://kaczus.republika.pl/1.png
[#11] Re: PageStream 5.0.2.8

@Kaczus, post #10

Ooo dzieki za shota. Jest antialias! Rules! Teraz naprawde te fonty wygladaja na ekranie (bo na wydruku zawsze wygladaly ok) tak jak powinny. A z polskimi znakami to ja juz nie wiem. Tak sie zastanawiam co nalezaloby zrobic autorowi ;) zeby wreszcie zajal sie ta jakze istotna sprawa. Przeciez ten program jest niemal bezuzyteczny z taka wada. To jest chore, ze ta sprawa ciagle nie zostala zalatwiona.

[#12] Re: PageStream 5.0.2.8

@MDW, post #11

Zaraz jak zauważyłem napisałem na lisę, że problem jest nadal i
dostałem od Derona odpowiedz:


Umm. No, not it that version. Fixed for next release. Just choose the
character set in Prefs, and all will be fine.

Jak znów nie
będzie, to znów przypomnę :))
[#13] Re: PageStream 5.0.2.8

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Na MOSIE jest Papyrus jak to dziala ma to ktos ?? To Papurus jest odpowiednikiem Worda a nie PS. Wiec jestem ciekawy jak tamten pakiet dziala. Czy obsluguje pliki Worda ?
[#14] Re: PageStream 5.0.2.8

@Sventevith, post #13

Nie wiem jak działa papirus, po prostu osobiście nie trawię programów
o filozofii worda. Jeśli zainteresowałbym się papyrusem to co najwyżej
ze względu n a arkusz kalkulacyjny, choć do tych prostych rzeczy,
które teraz robię wystarcza mi to co mam.
[#15] Re: PageStream 5.0.2.8

@Kaczus, post #12

I bardzo dobrze, że trzymasz rękę na pulsie. Jesteś takim naszym polskim pagestreamowym ambasadorem. :) Wszyscy nieszczęśnicy mieszkający między Bugiem i Odrą oraz Bałtykiem i górami powinni być Ci wdzięczni. :) Oczywiście tylko ci którym zależy na tym programie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem