Komentowana treść: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły
[#1] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły
Ja znam najlepszy sposob...sprzedac
[#2] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły
Wdarla sie literowka, powinno byc: "Kayrona Quantora"...
[#3] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@Masta Krishna, post #2

Jak bym miał to bym za nic nie sprzedał (no może za jeszcze lepszy model amigi).
[#4] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@AmiChris, post #1

Jest to jedno z rozwiązań. Jednak trochę za dużo roboty jest przy nim. Ja znam inne - łatwiejsze. Można wyrzucić. Sposób bardzo niezawodny. Nie traci się dużo (bo przecież taka karta dzisiaj jest warta NIC), a wszystkie problemy znikają od razu. Polecam. :)

[#5] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #4

Może od razu zniszczyć aby nikt po tobie tej "nic nie wartej" karty nie używał.
[#6] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #4

Można wyrzucić. Sposób bardzo niezawodny. Nie traci się dużo (bo przecież taka karta dzisiaj jest warta NIC)



Jakbyś kiedyś w przyszłości jeszcze chciał wyrzucić kilka setek, to daj znać. Niektórych nie stac na takie gesty.
[#7] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@Prince, post #6

Co robić... Taki kraj... Dla większości z nas nieosiągalne jest to co dla prawie całego cywilizowanego świata jest zupełnie normalne i przeciętne.

[#8] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #7

Kraj, nie kraj. Jeżeli komuś naprawdę zależy, moim zdaniem prędzej czy później kupi - to tylko kwestia czasu.



Np. ja kupiłem sobie Pegasosa. Zamiast narzekać poszukałem pracy na wakacje (jestem studentem). Nie twierdzę, że była to lekka i przyjemna praca. Ale jednak, swój cel osiągnąłem.



A o tym, czy Polska jest krajem mniej, tak samo, czy też bardziej cywilizowanym od reszty świata stanowimy my sami.
[#9] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@Kamul, post #8

Amen
[#10] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@Kamul, post #8

Niestety w tym kraju musze spedzac dwa razy wiecej czasu w pracy (czyli 16 godzin na dobe) zeby miec polowe tego co w normalnym kraju dostaje za 8 godzin. Latwo policzyc, ze zycie w tym kraju jest o polowe krotsze. :( Nie starcza czasu na amigowanie. Oczywiscie mozna zyc tak jak wiekszosc ludzi i marudzic, ze karta PPC czy nawet Pegasos/AmigaONE sa drogie (a wcale nie jest - zwlaszcza jak na amigowe warunki). Ja tak nie chce. Juz nie...

[#11] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #10

No niestety na razie jesteśmy pod względem wynagrodzeń w tyle, ale już
nie tak bardzo jak niegdyś.... Musisz wziąść poprawkę, że niektóre
rzeczy np na zachodzie Związku Socjalistycznych Krajów Europy (zwaney
Unią Europejską) są nawet 2x droższe niż u nas... są też rzeczy
tańsze, ale życie niekoniecznie jest lżejsze... Będąc w przeciętnej
rodzinie w Danii widziałem, że tak samo wiążą koniec z końcem jak my,
różnica jest taka, że mogą mieszkać w kulturalniejszych warunkach, bo
kredyty są dużo tańsze i dużo łatwiej dawane, więc standardem są
domki.Ludzie, żeby żyć na podobnym poziomie jak my z żoną pracowali
(oboje) w normalnym wymiarze godzin + nadgodziny + mieli małe
gospodarstwo rolne, aby dostawać dotacje z unii. Pomijam fakt, że małe
sklepiki tam to znajdziesz jedynie w wielkich miastach, a tak skazany
jesteś na marnej jakości towar z marketów (za który często płacisz 2*
tyle co u nas...) Tam za 40 zl/kg dostajesz na ten przykład
marnej jakości mięso marki mięso, które być może koło mięsa nawet
leżało, ale konserwantów masz tam tyle (a może i więcej) co u nas w
podłej jakości wędlinie za 13-14 zl/kg... U nas za 40zł/kg to możesz
kupić naturalnie wędzoną polędwiczkę, bez dodatków chemicznych... Więc
jak widzisz nie ma co się tak też zachwycać innymi krajami.
Oczywiście trzeba przeć w tym kierunku, by u nas można było lepiej
zarobić, bo po za kilkoma regionami rzeczywiście jest ciężko znaleźć
firmę, która chce normalnie płacić...
[#12] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@Kaczus, post #11

W Anglii ten sam monitor LCD jest duzo tanszy (oba nowe z gwarancja). Jezeli cos jest tam drozsze to maksymalnie 2 razy. No a zarobki sa x8. Nawet nie ma o czym mowic. U nas ludzie do konca zycia nie dorabiaja sie domu, a tam nie jest dziwne, jak "dzieciaki" zaraz po slubie kupuja pierwszy dom. To wszystko nawet nie ma porownania. Zeby bylo tak samo jak u nas to wszystko musialoby byc 8x drozsze, a wiekszosc rzeczy jest nawet tanszych. No a syfu z ulic, zlodziejstwa, oszustwa z Polski juz nie licze. Tu sie doslownie zyc nie da. No walic to... nie moja brocha. :) Szkoda zdrowia zeby sie tym smietnikiem przejmowac. Tutaj mozna zyc pod warunkiem, ze wszystko ma sie w nosie. To jedyny sposob. Testuje go od jakis dwoch, trzech lat - dziala. :)
[#13] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #12

Znowu sie narażasz na krucjaty narodowców-patriotów. ;)
[#14] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #12

Długo nie było Cie widać, a jak juz sie zjawiłeś, to od razu burzę polityczną rozpętujesz :D
[#15] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@R-Tea, post #14

Wydaje mi się, że po prostu jesteśmy róznie sytuowani i dla niektórych z nas np. Pegasos to jest kwestia: spięcia pasa, pożyczki, lub innego odłożenia/pozyczenia pieniędzy. Niestety dla wielu z nas jest to nadal odległa forma marzeń :(





p.s. Zamiast słowa "Pegasos" oczywiście mżna użyć słowa "AmigaOne" lub co kto uważa za stosowne.
[#16] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #12

Przesadzasz, akurat robiłem wyceny zestawów komputerowych dla kilku osób pracujących w Anglii, gość się pochwalił, że kupił tani LCD 17", sprawdziłem google i u nas ten sam był nawet o 50zł tańszy, w pierwszym lepszym sklepie! Gość trzymał ten LCD tam 3 miesiące, nie miał komputera by sprawdzić bad piksele. :D Przywiezie do Polski i... jak znajdzie jakieś martwe piksele, to nie wymieni już na inny, a nawet jak gwarancja obejmie wymianę, to wysyłaj sprzęt. :) Nie ma też pewności czy po drodze nowy się nie uwali jakoś. Ceny podzespołów były bardzo podobne, tylko tam głównie całe zestawy sprzedają.
[#17] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@Kamul, post #8

A o tym, czy Polska jest krajem mniej, tak samo, czy też bardziej cywilizowanym od reszty świata stanowimy my sami.



W zasadzie tak, ale praktycznie, to tylko raz na cztery lata gdy wrzucamy swoj glos do urny :P
[#18] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #12

Tutaj mozna zyc pod warunkiem, ze wszystko ma sie w nosie.



Tak to wyglada. Poprostu zostaje kontrolowany "punks not dead" - olac system i "dzieci" systemu (brudne ulice, syf i takie tam).
[#19] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@SirLEO, post #16

No właśnie monitor LCD miałem na myśli. Jakiś czas temu ja, brat i kumpel zastanawialiśmy się nad kupnem LCD 19 cali. Po długich poszukiwaniach stanęło na takim całkiem sympatycznym Samsungu, który u nas kosztował 1800 zł. Ja jednak w związku z tym, że zawsze chciałem mieć rozdzielczość 1600x1200 zdecydowałem się na CRT 22 cale za 400 zł. :) Jednak brat i kolega kupili te monitory. Obaj kupili nowe w sklepach tylko jeden kupił w Polsce, a drugi w Anglii (tam gdzie mieszka). Kolega w Polsce zapłacił 1800 zł, a bart kupił za 1300 zł (po przeliczeniu) w Anglii. :) Taki sam monitor. Ale to nie jest ważne. Takie drobne różnice nie są istotne. Chodzi o to, że żeby to tyle samo kosztowało to ten monitor w Anglii musiałbym kosztować 8 razy więcej, bo o tyle wyższe są zarobki.



No ale żeby daleko nie szukać. Zerknijcie ile kosztuje Pegasos w USA... Oni zarabiają około 12 razy tyle co my. Przecież takiego Pegasosa mogą sobie kupować co tydzień. A u nas dla większości to jest zupełnie nierzeczywiste marzenie. To jest żałosne. W czym amigowcy w Polsce są gorsi żeby żyć w takich warunkach? Czym oni zawinili, że musieli urodzić się na tym śmietniku ludzkości?



Acha - ja nie mówię o przywożeniu czegokolwiek zza granicy. Problemy są z gwarancją przy czymś takim. :( Mi chodzi o zasadę, o warunki życia, o możliwości rozwoju. Szlag mnie trafia jak ktoś pisze, że dla niego w 2005 roku karta PPC za 300-500 zł jest marzeniem. Przecież to jest dosłownie Etiopia! Ci ludzie nie zasługują na taki parszywy los. Żeby mieć to co się chce trzeba albo pracować za granicą albo kombinować dorabiając gdzieś. To jest żałosne. Nie można zwyczajnie, normalnie żyć i cieszyć się przeciętynym życiem, bo do pierwszego nie starczy nie mówiąc już o zaspokajaniu takich "niesamoicie wymyślnych" potrzeb jak wakacje w ciepłych krajach, Pegasos/AmigaONE. Tak być nie może! Ja się na to nie godzę. Jednak zmienić całego świata nie dam rady więć ograniczyłem się do zmiany swojego świata mając resztę w głębokim poważaniu.
[#20] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #19

nie martw się, gdybyś mieszkał np. w Mozambiku, to na myszkę do A500 musiałbyś pracować kilka miesięcy... oczywiście do Europy Zachodniej czy USA nam daleko, ale takim całkowitym zadupiem to nie jesteśmy. Już nie. :)
[#21] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #19

Nie psuj mi chumoru! :)
[#22] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@R-Tea, post #21

Humoru!!!



Ja rozumiem, że się można pomylić przy bardziej skomplikowanych słowach, ale ludzie weźcie czasami patrzcie na to co napisaliście. Przecież to wstyd w tak oczywistych słowach takie byki robić!
[#23] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@mailman, post #22

Właśnie przypomnieliście mi bajkę "Żwirek i Muchomorek".
[#24] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #12

Jezeli cos jest tam drozsze to maksymalnie 2 razy




W sumie taniocha, tylko ze drozsze sa: mieszkania (takze wynajmowane), jedzenie, bilety, prad, woda i inne niezbedniki potrzebne do przezycia. Wspolczynnik (cena sprzetu/sredni dochod) jest oczywiscie przejemniejszy, ale jesli za zwykle mieszkanie w malej miescinie zaplacisz tyle co za dobre mieszkanie w warszawie, to inaczej spojzysz na tzw. koszt utrzymania :P



No a zarobki sa x8.


Zwlaszcza zarobki tych, ktorzy jada tam z polski do pracy na kilka miesiecy? ;) Ludzie po studiach (nieraz bardzo dobrych) machajacy tam nieraz lopatami? Och, jakze brytyjczycy sa zadowoleni. Rozwiazali sobie odwieczny problem - nie musza juz zmuszac swoich obywateli do podejmowania sie pracy, ktora im uwlacza. Maja cale zastepy ludzi ktorzy wyjechali "za chlebem" i podejma sie kazdej roboty.



a tam nie jest dziwne, jak "dzieciaki" zaraz po slubie kupuja pierwszy dom


Przeginasz... :P



No a syfu z ulic, zlodziejstwa, oszustwa z Polski juz nie licze. Tu sie doslownie zyc nie da.


Oczywiscie te dzielnice Londynu (czy tez innych duzych europejskich miast), ktorymi bez narazania zdrowia i/lub zycia przechadzac sie nie da, pominiesz, prawda? Liczy sie tylko wspanialosc europy i reszty swiata ogladana na pocztowkach?



Tutaj mozna zyc pod warunkiem, ze wszystko ma sie w nosie. To jedyny sposob. Testuje go od jakis dwoch, trzech lat - dziala.


Wyjedz wiec. Zobacz ten "nowy, lepszy swiat" na wlasne oczy i ocen go sam. Pod pewnymi wzgledami Ci sie spodoba (ja np. nie planuje wracac do kraju przez najblizsze x lat), ale na pewno przestaniesz tak bardzo opluwac Polske.



Owszem, to co sie dzieje miedzy odra a wisla przyprawia o bol glowy, wywoluje wymioty (vide ostatnie wybory i to co sie dzieje teraz w polityce) i zniecheca do powrotu, ale nie znaczy tez, ze reszta swiata to raj na ziemi.



Jak to jest, ze nikt w polsce nie da sobie odebrac zadnego przywileju, wydluzyc dnia pracy, skrocic urlopu, itede itepe, a jednoczesnie wszyscy narzekaja, ze reszta swiata ma lepiej? Masa ludzi marzy o panstwie socjalnym, opiekujacym sie bezgranicznie swoimi ukochanymi obywatelami, a jednoczesnie marzy o dobrobycie ameryki (ktora jest w zasadzie demokracja dla firm a nie dla ludzi)? Chcecie gonic Japonie? wydluzcie czas pracy, zredukujcie urlopy (oni maja 3 dni urlopu rocznie!), ograniczcie przywileje.



MDW - podobaja ci sie ceny w zachodniej europie. Powiedz wiec, co zjadlbys tam na sniadanie, obiad, kolacje? Peceta? Monitor? Czy moze cos co da sie zjesc, a co kosztuje na zachod od odry kilkakrotnie wiecej niz w Polsce? Gdzie bedziesz mieszkal? Ktory pracodawca pozwoli ci pracowac rowniutko 8 godzin dziennie i bedzie za to placil dzikie pieniadze?



Zejdz na ziemie...

[#25] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@szuler, post #24

Wyjedz wiec. Zobacz ten "nowy, lepszy swiat" na wlasne oczy i ocen go sam. Pod pewnymi wzgledami Ci sie spodoba (ja np. nie planuje wracac do kraju przez najblizsze x lat), ale na pewno przestaniesz tak bardzo opluwac Polske.



Brat wyjechal poltora roku temu. Jak tu przyjezdza to dostaje nerwicy. Tam odpoczywa chociaz to niby tutaj przyjezdza na urolp. :)





Oczywiscie te dzielnice Londynu (czy tez innych duzych europejskich miast), ktorymi bez narazania zdrowia i/lub zycia przechadzac sie nie da, pominiesz, prawda? Liczy sie tylko wspanialosc europy i reszty swiata ogladana na pocztowkach?



Taaaa... tylko, ze u nas taka dzielnica zaczyna sie na Odrze i konczy na Bugu. Powiedz mi kiedy ostatni raz w TV byly Wiadomosci, Panorama albo Teleexpress w ktorym nie wypowiedziano wyrazu "prokuratura". Zwracam na to uwage od kilku miesiecy. Nie ma informacji w ktorych nie bylby wypowiedziany ten wyraz. Przeciez kazda strona gazety, kazde informacje w TV/radiu to w 90% kronika kryminalna. Tu mozna oszalec.





Przeginasz...]



Dlaczego przeginam? Brat wyjechał, niedługo potem wziął ślub, bratowa do niego dojechała i niedawno właśnie kupili dom. Jak ktoś robi tam coś trochę lepszego niż to co zwykle robią Polacy to jest żaden problem. Jest to najzupełniej naturalna rzecz. Dlaczego wszystkich Polaków od razu kojarzy się z najgorszymi robotami? Normalnie w Anglii ciągu życia dom zmienia się 4-6 razy. Dopiero ten 4-6 jest chatą docelową w której się umiera. :) U nas robiąc to samo nie dorobie sie się przez jedno życie pierwszej chałupy.





W sumie taniocha, tylko ze drozsze sa: mieszkania (takze wynajmowane), jedzenie, bilety, prad, woda i inne niezbedniki potrzebne do przezycia.



Ja akurat znam takie przypadki w których i tak wychodzi lepiej. Niech sobie nawet to będzie 3-4 razy droższe. No i co z tego skoro pensja jest 8-9 razy wyższa? I tak jest lepiej. A żarcie jest najwyżej x2. Sprzęt jest tańszy. Jakby nie patrzeć to tam można normalnie żyć.



Ja nie uważam, że w normalnych krajach jest raj na Ziemi. Nie uważam, że pieniądze leżą na ulicy. Chodzi mi tylko o to, że tam są normalne proporcje. Jak człowiek przynosi pensję do chaty to może z niej opłacić wszystko, odłożyć na życie, kupić coś do ubrania i jeszcze ponad połowa zostaje. Jak pracują dwie osoby to hoho... A u nas? Weź kredyt na jakąś ciasnotę dwupokojową i spróbuj go potem spłacić. Albo żarcie albo spłata kredytu. A nowy samochod? To juz zupelnie poza zasiegiem.



Mi cały czas chodzi o to, że kraj w którym marzeniem jest karta PPC za 300-400 zł jest chorym krajem. Nie może tak być. Ja wiem, że w Tadzykistanie jest gorzej... No ale jakos mnie to nie pociesza. Nie uwazam, ze porownywanie sie z gorszymi jest metoda na rozwoj. :)



Ze mna nie ma co gadac. Mam klapki na oczach, jestem skrajnym globalista, wrogiem jakichkolwiek granic, religii i juz dlugo nie pozyje (co drugi dzien mam zawal). Zyje tylko dzieki temu, ze nie wlaczam TV, nie kupuje gazet, nie zagladam na ogolnoinformacyjne portale. Jak widze jak ktos idzie do pracy za 650 zl to mnie trafia szlag. Tak byc nie moze. To nie jest trzeci swiat! A moze jest? :)



Olejmy ten temat, bo mnie wywala z PPA. :)
[#26] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #25

MDW juz pisalem, nie porównuj normalnej rodziny z kimś na dobrym
stanowisku w dobrym zawodzie... Trochę lepiej tam jest, ale jak już
pisałem nie do końca... Porównujedz cenę jedzenia najtańszego, znajdz
i policz ile tam kosztuje dobre jedzenie, no chyba, że lubisz jeść
konserwanty z dodatkiem jakiegoś smaku, bo inaczej tego nazwać nie
można...Pojedź dobrym rowerem w danii i zostaw go pod sklepem, może
będziesz miał szcęście i będziesz miał cym wrócić.... Bo tak - tam nie
kradną rowerów (tle, że po za wyglądem, bo mają inny kształt, te
rowery można porównać z naszą ukrainą.... U nas też raczej takich
niekradną, no chyba, że trafisz na złomiarza....
[#27] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@szuler, post #24

Nieprawda, w Japonii mają 20 dni urlopu. A faktem jest to, że oni biorą po 3 dni, ale też nie wszyscy. :) Akurat mam dobre źródło z wieloletnim doświadczeniem zawodowym stamtąd. :)
[#28] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@Kaczus, post #26

Akurat Caro w Polsce i w Anglii robi dokladnie to samo. Tutaj robil grafike do gier na PC i tam robi grafike do gier na PC/XBox/PS2. Jest na mniej wiecej tym samym stanowisku. "Troche" tylko tytuly sie zmienily. :) I nie jest to nic nadzwyczajnego. Kazdy kto w miare radzi sobie w angielskim, potrafi sensownie rysowac, modelowac, czuje te klimaty i przede wszystkim MA do pokazania jakis swoj dorobek spokojnie moze sie dostac do takiej pracy (na dowolnym kontynencie). W gamedev bez przerwy przyjmuja bardzo duzo ludzi, jezeli spelnia sie te warunki to cos takiego jak bezrobocie nie istnieje. No ale jak ktos tracil czas na studia zamiast sie uczyc i teraz woli (z dyplomem w kieszeni) myc gary w Londynie albo gnic na dworcu to juz jego sprawa...



Hehehe. Kradna rowery w Danii. Uffff... nie jade do Danii. :) Za to w Finlandii rower potrafi stac kolo stacji metra do czasu az zardzewieje. Nawet nikomu przez mysl nie przemknie zeby go zabrac. Po co? Znam takiego, ktory przyjechal ze Szwecji i bardzo mocno sie zastanawial co my wyprawiamy z tymi SMSami. W koncu zapytal "Co wy tak duzo SMSow wysylacie? O co w tym chodzi? Nie prosciej zadzwonic i powiedziec to co sie chce powiedziec?". Myslal dlugo zanim zapytal i nie przyszlo mu do glowy, ze tu chodzi o kase. SMS jest tanszy. :) W takij Anglii nie znaja pojecia sciagania w szkole. Cos takiego nie istnieje. A u nas? Przieciez to sie robi od najmlodszych klas i jest to zupelnie akceptowalne. Ja cala szkole, studia przejechalem na sciagach. Nie wyobrazalem sobie pojscia na jakikolwiek sprawdzian/egzamin bez sciagi. To jest u nas najzupelniej normalne. No i zalosne. :)
[#29] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@SirLEO, post #27

Ojjjj... Japonia. :) Tego kraju bym dla siebie nie wybral. Raczaj bardziej odpowiada mi skandynawski luz niz japonski stres. :) W Japonii zapewne tez nie byloby czasu na amigowanie...

[#30] Re: Jak rozwiązać problemy z PowerPC? - artykuły

@MDW, post #29

Hahaha - skandynawski luz :)) To moze był jak byli wikingami, teraz to
takie ciepłe kluchy :)). O rowerach chyba zle napisalem... W Danii
tych standardowych rowerow tez nie kradna, ale tam standardem jest cos
na miare ukrainy, i moze stac dluzej niz do zardzewienia, bo wiekszosc
jest poowijana kolorowymi taśmami by rdzy nie było widać :))
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem