Komentowana treść: Scalos kontra Ambient - 2:2
[#1] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2
po piersze ambient ma deficonki, po drugie ma obsługę mimetypów juz teraz (a że do tego nie ma preferencji i trzeba wpisywac ręcznie to inna sprawa)

[#2] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@rzookol, post #1

"pierWsze" miało być ;)
[#3] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@rzookol, post #2

ciekawy artykuł, może z czasem obie aplikacje będą bardziej konkurencyjne.
[#4] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2
Jako użytkownik Directory Opusa (choć niestety nie Pegasosa) dosyć dawno przestałem śledzić rozwój konkurencyjnego rozszerzenia/zastępnika Workbencha. Z zainteresowaniem więc przeczytałem więc ten test porównawczy. I tu znowu kończy się moje zainteresowanie Scalosem. Wygląda na to, że obsługa ikon PNG i innych typów ikon (chociaż artykuł akurat o tym nie wspominał), niestrawnych dla Opusa, to jedyny jego atut. Poza tym widzę same "choroby wieku niemowlęcego". W szczególności jeśli idzie o definiowanie typu pliku i programów/poleceń dla jego obsługi. Pod względem swobody, z jaką można definiować nowy typ pliku amigowy Opus nie ma się również czego wstydzić wobec najnowszej obecnie wersji dla Windows (8.2), która poza ciekawszym, bardziej konfigurowalnym GUI i lepszym klientem FTP (z obsługą SFTP) niczego wobec amigowej wersji nie wnosi.

Szkoda, że Opus w wersji dla Amigi nie jest już rozwijany, być może poza wersją dla OS4.0 ( ). Życzę zatem Scalosowi stabilności.

[#5] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@Konrad Klar, post #4



Opus pod windows oferuje DUZO wiecej niz poprawione GUI i poprawiony klient FTP. wystarczy poczytac na stronie GPSoftu. A wersja dla OS4 to z tego co czytalem na aw.net jedynie port.

[#6] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@rzookol, post #1

@rzookol

po piersze ambient ma deficonki, po drugie ma obsługę mimetypów juz teraz (a że do tego nie ma preferencji i trzeba wpisywac ręcznie to inna sprawa)



chetnie bym zobaczył na PPA jakiś szkółkowy artykulik na ten temat. Co, gdzie i jak zrobić. :)



[#7] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@R-Tea, post #6

obecnie obsługa mimetypów zrobiona jest poprzez pliki tekstowe (deskryptory), gdzie dokładnie zdefiniowana jest akcja domyślna dla danego typu pliku i pozycje (i przypisane im akcje) w pull-down menu charakterystycznym dla danego typu. na razie (przynajmniej w wersji z 31.10.2005) rozpoznaje typ po rozszerzeniu. co do samych ikonek, to można sobie wrzucić je do envarc:sys (tam gdzie siedzą inne defikonki) z nazwami w rodzaju def_mpeg.info, def_mpg.info....

w pzryszłości obsługa mimetypów ma być ustawiana edytorkiem, deskryptorów ma nie być (o szczegóły pytaj kiero, zdaje mi się, że na stronie rzookola znajdziesz ambienta obsługującego deskryptrory, a o przykładowy deskryptor pytaj rzookola)
[#8] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@wali7, post #7

Z tego co mozna obejrzec w tym watku http://www.pegasos.org/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=917&start=60 to edytor mime juz jest.
[#9] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2
moze jutro jak nie pojdę pić to coś skrobnę o nowych ficzersach i przypominam ze na mojej stronie umieszczam w miarę aktualne snapshoty

[#10] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@kiero, post #5

Używam 8.2 pod Windows. Może przeoczyłem coś istotnego (nie licząc GUI i SFTP)?
[#11] Re: Scalos kontra Ambient - 2:2

@rzookol, post #1

No właśnie. Scalos i Ambient mają wiele ciekawych rzeczy, ale brak im podstawowej - dobrej instrukcji. Zresztą, jest to bolączka wielu (większości ) programów pisanych przez TEAMy. O ile sam program rośnie, to instrukcja zatrzymuje się gdzieś w okolicach v.02b :( Nic dziwnego, że uzytkownicy nie potrafia wykorzystac wielu cech, skoro informacje czerpią z różnych źródeł i analizy pliku History. Wczoraj odkryłem, że Scalos jednak rozpoznaje PDF, tylko moja def-ikonka miała złą nazwę.

Kolejną dobrą rzeczą jaką ostatnio trafiłem w Scalosie było odkrycie przyczyny większości zawiech. Jak wspomniałem w artykule przytrafiały się podczas operacji na oknach i ikonach. Gdy po zmianie zawartości okna Scalos odświerza jego zawartość, a my w tym czasie próbujemy je zamknąć zawiecha murowana. Powoli wchodzi mi w krew unikanie tej sytucaji i stabilość Scalosa nie jest już tak fatalna jak opisałem w artykule.

W zasadzie zamiast pisać o tym na forum powinienem dać cynk Scalos TEAM, lecz nie sklecę tak poważnego bug-raportu po angielsku :(

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem