Komentowana treść: Własny PS2M
[#1] Re: Własny PS2M
"Jak już wspomniałem wcześniej potrzebny jest intarfejs" - literówka w trzecim akapicie. ;)
[#2] Re: Własny PS2M

@Mario, post #1

Nie przesadzaj, nie będziemy postów wywalać z powodu małej literówki w jakimś artykule.Jeśli już, to chyba można to zrobić w bardziej subtelny sposób? Co innego rażące orty...



Ja też małą uwagę odnośnie artykułu, ale dzisiaj jest niedziela i tryb "Troll Mode" mam na "OFF". Może jutro? Albo nie bo wkrótce sam zamierzam coś naskrobać :)
[#3] Re: Własny PS2M
hm, to jeszcze wogóle można dostać myszki na ps/2?
[#4] Re: Własny PS2M

@Prince, post #2

no to czekamy :)
[#5] Re: Własny PS2M

@narwik, post #3

sporo z nich rozumie protokol ps/2 i usb. w kazdym razie latwiej o taka niz amigowa. o wygodnej amigowej nie wspominajac
[#6] Re: Własny PS2M
Jest też drugi sposób podpięcia myszki PS/2 do amigi, bez tych układów piców i innych takich ;). Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości wejścia do Boot Menu ,myszka działa tylko w systemie po wgraniu sterownika "NewMouse"

Trzeba zrobić tak:

1 - kupujemy myszke PS/2 tzw serialową ( ma przejściówke serial PS/2 )

2. kupujemy reduktor serial DB25 -> DB9 ,

3. w ten redktor wkłądamy przejściówke Serial DB9 -> PS/2 i już mamy myszke :D



P.S. Myszki PS/2 "serial" są jeszcze dostępne, ostatnio widziałem A4 Tech w Media-Markt po 35 zł, cztery przyciski, kółeczko miła ładna i gustowna :D



[#7] Re: Własny PS2M

@Olo, post #6

Ja znalazlem na alegro gostka ktory takie przelotki sprzedaje i kupilem dziala ok zaplacilem 50.0zl u kogo nie podaje bo reklamy to nie uprawiam.i mam dodatkowa zalete nie blokuje portu drugiego zamontowalem w wewnatrz obudowy i nawet jej nie widac.Wykonanie moglo byc lepsze ale przelotka dziala bez problemow.

[#8] Re: Własny PS2M

@Dziadziomiecio, post #7

Przelotka ps2m czy ta serialowa za 50 zeta??

Jeśli ps2m to ja też mogć takie pocykac za 50 :)
[#9] Re: Własny PS2M

@Dziadziomiecio, post #7

ps2m nic nie blokuje. wszytsko kwestia montazu. jak sie podepniesz pod port myszki czy joya od tylu to masz niezablokowane porty i dodatkowy na ps2. nawet oryginalna myszka dziala jednoczesnie z ta ps2. ciekawy efekt tak nawiasem mowiac :)
[#10] Re: Własny PS2M

@Valwit, post #9

Zgadza sie: dzialaja dwie rownoczesnie - co zreszta napisalem w artku. Ale po co lutowac do plyty mozna zrobic takie minimalne przelotki w jednej obudowie a'la sampler i tam wbudowac ps2m - zadnego blokowania. :)
[#11] Re: Własny PS2M
O, artek przyda sie gdy w Efunzine zabraknie amigowych myszek.
[#12] Re: Własny PS2M
Jeszcze jest co takiego jak TUPTUS naprawde dobrze dziala do kupienia w eFunzinie
[#13] Re: Własny PS2M

@Dziadziomiecio, post #7

Ja tez kupiłem na allegro u pewnie tego samego gostka. Działa bez problemu. Jest bardzo mała w porownaniu do tej co jest opisana w artykule.
[#14] Re: Własny PS2M

@Crash, post #13

Mozesz podac namiary? Czy mysz podpieta do tego urzadzenia widziana jest w bootmenu? Mozna uzywac "rolek"?



ps. odpowiedz moze byc na priv jesli nie chcesz robic "reklamy"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem