Komentowana treść: AmiKit 1.04
[#1] Re: AmiKit 1.04
Ściągam toto zapowiada się ciekawie :) Niewidziałem tego wcześniej, tyle rzeczy w jednym archiwum, jaka oczszędność czasu na szukanie i ściąganie :)
[#2] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #1

tylko to turns your PC... mi się niepodoba :( Ale... Już prawie ściągnąłem ;)

Czym jest to spakowane? RARem?
[#3] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #2

A czytałeś co to jest Amikit?
[#4] Re: AmiKit 1.04

@mailman, post #3

Tak



Co to jest?



AmiKit jest kompilacją najlepszych programów amigowych (free/shareware). W skrócie AmiKit jest wszystkim, czego potrzebujesz, by doświadczyć nowoczesnego systemu klasycznej Amigi. Zawiera wiele rozszerzeń i dodatków (w skład Amikit wchodzi ponad 20.000 plików!) zmieniających domyślną instalację AmigaOS w kompletnie odnowione i świeże środowisko. Ten wstępnie skonfigurowany zestaw jest gotowy do natychmiastowego użycia. Co więcej, zawiera ekscytującą niespodziankę dla całej amigowej społeczności: obejrzyj właściwości lub screenshots!




W każdym razie zainstalowalem na pc i teraz nagram sobie na cd, i bede instalowal recznie to co chce na mojej A1200 :)
[#5] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #4

Czemu nikt nigdy nie zrobił czegoś takiego do Amigi?

Żeby można było zainstalować AOS + ewentualnie kartę graficzną a reszta żeby się instalowała z jakiegoś pakietu.

Może by zrobić taką inicjatywę - zebrać soft i napisał instaler, aby każdy nowy posiadacz A1200 z HDD po zainstalowaniu AOS mógł sobie taki zestaw zainstalować i cieszczyć się łądnie skonfigurowanym WB?
[#6] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #4

Bardzo pozytywny pomysł :). A tak szczerze to jest jedna, jeśli nie najobszerniejsza dystrybucja wb.
[#7] Re: AmiKit 1.04

@amigafan, post #5

aby każdy nowy posiadacz A1200 z HDD



Mamy rok 1996 czy 2006? ;)
[#8] Re: AmiKit 1.04

@reactor, post #7

I cały czas przybywa posiadaczy podstawowych konfiguracji, którzy kupują sobie Ami z nostalgii, więc może być nawet 2020 i nie ma to nic do rzeczy.
[#9] Re: AmiKit 1.04
Zainstalowałem to dla mojego WinUAE i jestem pod wrażeniem!! Polecam!!
[#10] Re: AmiKit 1.04

@amigafan, post #8

Pierwszy problem z jakim zetknal by sie tworca instalera dla A1200, to karta turbo i ilosc wolnego ramu oraz karta grafiki (AGA lub GFX). Wyszlo by tego z 20 roznych mozliwosci (a biorac jeszcze pod uwage powerki, mediatory i inne...to hoho...



Chyba aby ustalic 4 podstawowe. Np. 020 + 4 fastu + AGA, 040 + 32 fastu + AGA, 040 + 32 + GFX, Powerka + 64 fastu + GFX
[#11] Re: AmiKit 1.04

@Andrzej Drozd, post #10

dobry pomysl tylko pamiec mozna wykluczyc,przyjmijmy 8mb minimum.

a komponenty do instalacji bylyby opcjonalne,do dziela panowie ;)
[#12] Re: AmiKit 1.04

@AmiChris, post #11

To co? Sami się za to bierzemy po partyzancku czy piszemy zbiorową petycję do twórców AmiKiciusia?
[#13] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #12

petycja :D, ja z klasyka to mam juz tylko (a1200) plyte
[#14] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #12

Na czym mialby polegac AmiKit dla Amigi?

Jesli ma to byc instalator, ktory wzbogaci istniejaca instalacje OS 3.9 to analogiczny pomysl padl na liscie dyskusyjnej Amithlona. Jesli masz pomysl jak to zrobic daj nam znac.

Co do tworcy AmiKit to chetnie widzialby taka wersje ale nie dysponuje czasem, by ja zrobic...
[#15] Re: AmiKit 1.04

@FOrest, post #14

Niewidziałem tego analogicznego pomyslu. Pomysl mam :) Trzeba napisać po prostu skrypt instalacyjny. Ja narazie mam na swoim koncie tylko jeden, tylko ze prosty i nierozbudowany. W samym skrypcie nalezaloby wpisac aby wykrywal on procek, i instalowal odpowiednie wersje bibliotek, datatypów, itp. Pytanie o to czy jest się szczęśliwym posiadaczem karty graficznej też byłoby na miejscu, wtedy się doda skrypt instalacyjny od P96 czy też CGX. No i ja osobiście preferuje GlowIconsy, te w tym AmiKicusiu mi się niepodobają, i wolniej chodzą, pozatym również Dopus5 jest u mnie znacznie wolniejszy od Workbench'a 3.9. No i do S-s, i U-s trzbabybylo wpisać odpowiednie patche odrazu. Najlepiej zrobić kilka s-s, wtedy gdy użytkownik ma np. tak jak ja Apollo040 i rom3.0 czy też FastAte (lub 3.1) wtedy skopiuje mu się odpowiedni S-s z wpisanym RemApollo, ata3.driver, itp. Oczywiście trzeba najpierw wyciągnąc RUXem moduły z AmigaRomUpdate (no i znowu trzeba też wybrać jaki model ami się posiada), to też wypada wpisać do instalera. To "narazie" tyle... Jak widać trzeba zmodyfikować też AmiKit'a. Więc powstała by jego oddzielna wersja tylko dla Classiców. Uchh... Się rozpisałem... Jakie wizje na przyszłość? :)
[#16] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #15

Wersja dla "classiców" mogłaby być jednocześnie wersją dla Amithlona - trzebaby tylko dodać opcję nieinstalowania oprogramowania wymagającego układów specjalizowanych. Generalnie uważam, ze mógłby to być jeden projekt.

Podstawową trudność widzę w tym, ze oryginalne archiwum z Amikitem jest w postaci "exe" a do naszych celów przydałby się zip lub lha :) Zgłosiłem taką potrzebę autorowi, lecz z braku czasu doradził mi jedynie zainstalowanie Amikita na PC/Windows i ręczne wyciągnięcie oprogramowania z utworzonego katalogu/partycji... To rozwiązanie dobre dla siebie samego. Jeśli chciałbym stworzyć nową wersję AmiKita dla innych użytkowników muszę mieć pewność, że usunąłem z archiwum wszystkie pliki zastrzeżone...

Proponuję, byś skontaktował się z autorem i wsparł moje starania ponowną prośbą o archiwum możliwe do rozpakowania pod AmigaOS. Może jak autor zobaczy, że jest duże zainteresowanie pakietam dla real Amigi/Amithlona to zmięknie ;)
[#17] Re: AmiKit 1.04

@FOrest, post #16

Tak się zastanawiam, czy jest sens namawiania autora AmiKita, Skoro on nie ma czasu na support Classica/amithlona, to chyba nie będzie już go miał. Ściągnąłem całe to .exe i zainstalowalem na moim super gracie PC. Nagralem na plytke i zobaczylem jak się przedstawia ten amikiciuś. No i niewiele się przydało mojemu Classicowi. Można się ewentualnie "podpiąć" pod AmiKit'a, gdyż autor pewnie zadbał o wszelkie pozwolenia dotyczące umieszczenia programów w AmiKicie. Tyle, że ja to widzę jako oddzielny projekt, który poważnie będzie się różnił od swojego WinUaeowego poprzednika. Tak czy siak trzeba zrobić wszystko samemu. Proponuje nazwę: "AmiKit Classic Edition", jako nowe logo można wykorzystać fragment tego zdjęcia

obrazek
[#18] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #17

Proszę rozsądniej korzystać z możliwości wstawiania obrazków.
[#19] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #17

Ale proponowane przez Ciebie logo nie jest zdjęciem kitki (a właściwie wspomnienia o niej) autora programu. Zernij na strone projektu
[#20] Re: AmiKit 1.04

@mailman, post #18

Na początku chciałem skorzystać z opcji URL. Lecz patrze jest jakieś IMG, więc...



P.S: W każdym razie ten kiciuś jest słodki, nieprawdaż Mailman? :D
[#21] Re: AmiKit 1.04

@grxmrx, post #19

Jaka, szkoda... No ale to wersja dla winuaeowców bedzie z tym kotem co jest już w AmiKicie. Ten na zdjęciu nie jest mój więc odpada :(. Trzeba poszukać Amigowca, który ma słodkiego kotka, zrobić mu sesje fotograficzną, i kotek maskotka dla ClassicEdiion gotowy. Jutro napisze mail'a do autora AmiKita w tej sprawie. :D
[#22] Re: AmiKit 1.04

@Korni, post #21

Znam jednego kota co by się nadawał :). Trzeba zrobić mu tą sesję, i kot jak znalazł :) Niestety nieposiadam cyfraka, więc albo wynajmę fotografa, albo pobawię się w fotografa ZENITem, albo ktoś znajdzie amigowca z kotem i z cyfrakiem :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem