Komentowana treść: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
[#1] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
Jestem ciekaw komentarzy (tak zwanych gorących komentarzy) pod tym newsem użytkowników AmigaOS4.0, którzy dokonali aktualizacji :) Ja sam nie mam (niestety) sprzętu by używać i co za tym idzie zaktualizować czy coś napisać w ty temacie, więc przekazałem oficjalny komunikat (więc proszę mnie nie kamienować, bo i tak newsy pisze rzadko;). Jestem jednak ciekaw co nowego jeszcze jest w aktualizacji czego nie podał w komunikacie Hyperion :)
[#2] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@grxmrx, post #1

Chętnie bym się pobawił AOS4 - artykuł tak nie przemawia do wyobraźni jak naoczne przekonanie się zmian
[#3] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
Cool czekamy na recenzje.
[#4] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
Dobrze, tylko jak to się stało że exec zareagował wolniej? Czyżby pierwszy Betatester RP nie wiedział o czasie?



MSPANC :P
[#5] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
No ładnie :)



-----------------------------

Pegaosos II G4 & MorphOS User

[#6] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@baderman, post #4

Zdaje się, że EXEC miał dzisiaj jakieś problemy (z serwerem?). Może zareagował wolniej, bo po prostu nie mógł tego zrobić? Nie sądzę żeby redaktorzy EXECa nie wiedzieli o terminie.



Korzystając z okazji (bo wątek już zamknięty): Fazior, również przepraszam!

[#7] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@grxmrx, post #1

Jestem jednak ciekaw co nowego jeszcze jest w aktualizacji czego nie podał w komunikacie Hyperion



np. polska lokalizacje...
[#8] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
No. I MorphOS dostał tym updatem mocno w dupe. Jak (o ile) wyjdzie jakiś sprzęt dla OS4, to generalnie nie ma już chyba za bardzo o czym mówić.
[#9] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@MinisterQ, post #8

I bardzo dobrze
[#10] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@MinisterQ, post #8

Ciekawe, czy po tym kopie w dupe MorphOS się obudzi, czy też nie i nieujrzymy nowej wersji.
[#11] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Korni, post #10

Raczej nie :(
[#12] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Drako^lM, post #11

...raczej tak, maja swietny system, tylko zgarnac reszte uzytkownikow AOSa...za 2 tygodnie bedzie update MOSa :P

[#13] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@koodlaty, post #2

Mnie ciekawi (calkiem powaznie), czy pod AOS4 mozna wypalac plyty DVD. Pliki wieksze od 2 GB...

[#14] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@noowy, post #13

To chyba dopiero bedze możliwe pod pełna wersja OS4 ....
[#15] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Drako^lM, post #14

...albo pod mosem 1.5, tak ?
[#16] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@noowy, post #15

Pod czym?
[#17] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@MinisterQ, post #8

Ja już mam Linuksa zainstalowanego na Pegasosie, więc jak MOS nie odżyje, to zamiast jednej partycji w ext3 zrobię cztery...
[#18] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Odżyć to już nie odżyje, ale nektofilia komputerow jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;) I tak jesteś w dobrej sytuacji, bo Twój MOS potrafi więcej ;)



[#19] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Grzegorz Kraszewski, post #17

...i tak pingwiny rozpoczną tryumfalny marsz po ppa.pl ;)
[#20] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
Jeszcze tylko jakis sprzet i wojna wygrana :D
[#21] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Sventevith, post #20

Jaka wojna? O czym Ty piszesz? Czy to naprawdę trzeba postrzegać w kategoriach wojny? Przecież takie podejście jest chore...
[#22] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Grzegorz Kraszewski, post #17

mos, aros czy linuch .. trzeba poczekać do wakacji.

A może jednak ot.. choćby uprawa marchewki...
[#23] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@MaaG^dA, post #22

A czemu akurat do wakacji? Może do wielkanocy, albo prima aprilis? ;) Co za różnica?
[#24] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@MinisterQ, post #23

to ja czekam do śmigusa-dyngusa skoro nie ma znaczenia :D
[#25] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease
Dlugo czekalem na tego newsa... i bardzo mnie ucieszyl :) Jednak dzis jest dobry dzien :)
[#26] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Korni, post #10

Ciekawe, czy po tym kopie w dupe MorphOS się obudzi, czy też nie i nieujrzymy nowej wersji.



Zrobiliby w koncu 3D dla Permedi2 (MOS). A tak to musze marudzic. ;)
[#27] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@uran, post #25

Więc zdecydowałeś się kupić A1/uA1 jak tylko będzie dostępna :P
[#28] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Ja już mam Linuksa zainstalowanego na Pegasosie, więc jak MOS nie odżyje, to zamiast jednej partycji w ext3 zrobię cztery...



Poczekamy, zobaczymy...a ja wciaz wierze ze AOS4 bedzie mial duzo wspolnego z Pegasosem.
[#29] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Andrzej Drozd, post #28

Byłby to logiczny ruch, gdyby Genesi dogadało się z Hyperionem. Niestety akcjonariuszem Genesi jest naczelny kisiciel MorphOS-a Ralph Schmidt. To jest zapewne blokującym czynnikiem. Bo gdyby OS4 wyszedł na Pegasosa, to sądzę, że dodatkowych 500 maszynek śmiało by sprzedali. Niemniej Schmidt w imię własnego spęczniałego ego będzie taką możliwość blokował niczym pies ogrodnika.
[#30] Re: Czwarta aktualizacja AmigaOS 4.0 Prerelease

@Grzegorz Kraszewski, post #29

500 maszynek śmiało by sprzedali



Napewno. Jakby na to nie patrzec, marka "Amiga" wciaz ma duza sile i przy okazji bylaby to niezla reklama dla Pegasosa (oczywiscie przy okazji nalezaloby jeszcze wpomniec ze mozna na nim odpalic inne systemy). Kto wie, Pegasos to aktualnie najlepszy i najtanszy amigowy sprzet i mysle ze poszloby wiecej niz 500 sztuk (czesc pewnie do kregow "nostalgicznych" ale zniecheconych kiedys droga A1 i niedokonczonym OS4, a nie tylko do "oczekujacych" na AOS4).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem