Komentowana treść: WinUAE 1.2
[#1] Re: WinUAE 1.2
Łeee... wciąż nie ma emulacji PPC
[#2] Re: WinUAE 1.2

@koodlaty, post #1

To jeszcze trochę potrwa, muszę cię zasmucić. Pozatym będzie to miało niebotyczne wymagania może nowe płetium 5 albo 6 to udzwignie
[#3] Re: WinUAE 1.2

@ZigZag85, post #2

Mój komentarz był jak najbardziej ironiczny ;)
[#4] Re: WinUAE 1.2

@ZigZag85, post #2

hehe to fakt. ale mogliby sie pokusic o emulacje 060 chociaz :)
[#5] Re: WinUAE 1.2

@Maxik, post #4

E tam ... mi 040 z taka szybkoscia wystarczy... w koncu to udawana Amiga, wiec nawet troche nie wypada zeby byla szybsza niz orginalna.. a jest :S
[#6] Re: WinUAE 1.2

@Maxik, post #4

A po co emulować procesor z najuboższą listą rozkazów z całej rodziny? ;)
[#7] Re: WinUAE 1.2
Precz z WinUAE! UAE największym wrogiem Amigi! Jest to zachęcanie porządnych amigowców do korzystania z peceta! Siostry i bracia, nie dajmy się podstępnemu uzurpatorowi! Siła jest w nas samych!



Powoli ćwiczę, w następnej kadencji będę kandydował na stanowisko Kinga...
[#8] Re: WinUAE 1.2

@MinisterQ, post #6

zeby przyspieszyc emulacje?:)
[#9] Re: WinUAE 1.2

@Maxik, post #4

Ale po co? ;)
[#10] Re: WinUAE 1.2

@AmiChris, post #8

Wiesz, aby przyspieszyc emulacje, wystarczy z porannym pieczywem dokupic szybszego peceta w pobliskim sklepie ;)
[#11] Re: WinUAE 1.2

@ZigZag85, post #2

Nie ma sie co smiac :) gdyby za emulacje PPC odpowiadal soft klasy macowej Rosetty solidny pecet z UAE bylby najszybsza Amiga PPC na swiecie ;)
[#12] Re: WinUAE 1.2

@Prince, post #7

Niemów tak! Bez UAE niemógłbym sobie zagrać w stare ami gierki pod

MOSem ;) Pozatym bez WinUAE, prawdopodobnie bym niewrócił do Ami, więc

nie jest takie złe :)
[#13] Re: WinUAE 1.2

@AmiChris, post #8

A w jaki sposób miało by się to praktycznie dokonać? ;)

060 to tylko flaga w execbase w przypadku takiej emulacji, nic wiecej.
[#14] Re: WinUAE 1.2

@Prince, post #7

a tam glupoty opowiadasz Dragon to najlepsza amiga jaka jest :) bo nie posiada wad klasyka no i zawsze masz windowsa. patrz takie cos jak przelanczanie ekranow z p96 na aga i to na monitorze VGA.. mozliwosc odpalenia wielu konfiguracji amisi od a500 po a4000, jest karta gfx, jest karta msx16 bit, jest internet bez problemow, jest nawet akceleracja 3d nie ma w sumie tylko emulacji ppc (wos/pup) a tak to Dragon bije na glowe kazdego klasyka i niema co sie pluc
[#15] Re: WinUAE 1.2

@jimiche, post #14

niom :D niby jest, tylko jak ja mam PIII 500mhz to żeby pograć w coś z przyzwoitą prędkością to wyłączam dźwięk i zmniejszam liczbę wyświetlanych klatek. No dobra koniec nażekania, nie jest tak źle, trochę przesadzam. Kandydatowi na prezydęta polecam jednak żeby zabiegał też o elektorat który kożysta z WinUAE, powodzenia !!!
[#16] Re: WinUAE 1.2

@jimiche, post #14

Tylko szkoda, że na takiej emulowanej Amidze nie użyję sobie amigowych kart podpinanych pod Zorro (odpada możliwość używania VLabMotion i MovieShopa), nie odczytam Amigowych dyskietek, nie podłączę Genlocka, no i nie wiem czy na takiej emulowanej Amidze uruchomię Poseidona.
[#17] Re: WinUAE 1.2

@kmilota, post #16

jak by to chodzilo o Amithlona to spoko, rozumie o co ci chodzi ale w winuae??? po co mi powiedz podpinac do pc takie stare i drogie karty jezeli byle gforce ma wejscie TV-in i mozna bez problemu zrzucic material video na dysk... a pod winuae obrobic jak bardzo chcesz (tylko czy jest czym). Co do usb to poczekamy zobaczymy zawsze mozesz pamiec masową zamontowac jako wirtualny dysk i wsio... Acha co do pIII 500 mhz stary probowales naprawde uruchamiac gry na winuae 1.2 bo naprawde od wersji 1.o emulowana ami dostala kopa.
[#18] Re: WinUAE 1.2

@kmilota, post #16

A ktora z rzeczy wymienionych przez Ciebie (poza uruchamianiem Poseidona) mozesz zrobic na Pegasosie/Amy05/Teronach?
[#19] Re: WinUAE 1.2

@jimiche, post #14



a tam glupoty opowiadasz Dragon to najlepsza amiga jaka jest





Dragon nie jest Amigą. Jest to karta procesorowa.





bo nie posiada wad klasyka



jest dodatkiem do klasyka.





no i zawsze masz windowsa.





Prawie każdy amigowiec ma windowsa na pececie obok.





patrz takie cos jak przelanczanie ekranow z p96 na aga i to na monitorze VGA





Jeśli tak jest to zazdroszczę użytkownikom P96. Ja mam tylko BV na CGX i takich cudów nie mam.





mozliwosc odpalenia wielu konfiguracji amisi od a500 po a4000





Zrobisz to na każdej silniejszej Amidze





jest karta gfx, jest karta msx16 bit, jest internet bez problemow, jest nawet akceleracja 3d



Nie ma





nie ma w sumie tylko emulacji ppc (wos/pup)





Trudno się dziwić. Do rozsądnej emulacji chociażby 603 trzeba czegoś znacznie potężniejszego niż malutki ColdFire.





a tak to Dragon bije na glowe kazdego klasyka i niema co sie pluc



Dzielenie skóry na niedźwiedziu, ....znaczy się smoku.

pluc (pluć) - plułem się w okresie niemowlęcym

pluc (płuc) - płuca mam w porządku



[#20] Re: WinUAE 1.2

@jimiche, post #17

Pod USB w Amidze nie tylko podłączam pamięci masowe (chociaż jest to chyba jakieś 80%). A jeśli chodzi o oprogramowanie do obróbki materiału video, to na Amidze jest najlepszy MovieShop.
[#21] Re: WinUAE 1.2

@szuler, post #18

A czy to są Amigi :)
[#22] Re: WinUAE 1.2

@Prince, post #19

Hmmmm... Jeszcze nie zauwazyles, ze za kazdym razem gdy jimiche mowi o Dragonie ma na mysli WinUAE/Amithlona odpalonego na jakims szybkim PC?
[#23] Re: WinUAE 1.2

@Masta Krishna, post #22

Masta! Zauważyłem oczywiście. Ale pisał pod kątem smoka :)
[#24] Re: WinUAE 1.2

@Prince, post #19

gryps z dragonem powstał gdy kiedys z Kempym rozmawialem o demku tbl z bp05, ja mu wtedy powiedzialem ze teraz to chyba zrobili demko na o60/100mhz a on na to ze maja chyba dragona.... no i tu huralnie WinUAE... ile razy juz na forum tak pisalem hmmm ze nazewnictwo nowe, ze to tylko taki gryps. bo dragon mial byc czyms w rodzaju super dopalonej mc68oxo... a tak samo dziala WinUAE z jit'em. to tyle na ten temat jezeli nastepnym razem napisze dragon to chodzi wlasnie o winuae. amen
[#25] Re: WinUAE 1.2

@Pan Iniemamocny, post #11

Czy ktoś wie, jak ta Rosetta działa? To jakiś JIT czy też coś w rodzaju uruchomienia przetłumaczonego kodu?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem