Komentowana treść: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x
[#1] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x
SUPER! Piszac szczerze tak po cichutku liczylem na wersje pod 3.x :D
[#2] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@11MASTEr, post #1

A po co wersja na 3.1? Bez DOSa z rozszerzeniami 64bitowymi taki filesystem sie do niczego nie przyda.
[#3] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@marcik, post #2

Jak to po co? Aby Owce się cieszyły ;)
[#4] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@marcik, post #2

Zapytaj Jorga Strohmayera.
[#5] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x
Niestety, inne portale donoszą, że na AOS3.x nie ma możliwości obsługi plików > 4GB. Rzetelności panowie
[#6] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@koodlaty, post #5

A gdzie jest napisane, że AmigaOS 3.x ma taką możliwość? Napisane jest jedynie, że głównym elementem wyróżniającym SFS2 jest zapewnienie obsługi plików większych niż 4 GB i to jest niezaprzeczalna prawda (no chyba, że pan Strohmayer kłamie). Czy to działa na AmigaOS 3.x, czy da się wykorzystać, czy też wyrzuca system w kosmos? Nie mam zielonego pojęcia. Nie zapominajmy, że to jest tylko informacja. Jeżeli za dzień pojawi się na stronie Strohmayera informacja, że portowanie tej wersji dla klasyków było pomyłką, to również o tym napiszemy i to nie będzie oznaka braku rzetelności, tak samo jak nie jest w tym momencie.


A inne portale niech patrzą na siebie, a jak ich redaktorzy mają coś do powiedzenia na temat innych portali, to proponowałbym na adresy redakcyjne tych portali lub w komentarzach, a nie knuć po kątach, bo to jest dopiero dziecinada. :D
[#7] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@mailman, post #6

hyhy, przecia sobie żartuje ->
[#8] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@mailman, post #6

Nie mam zielonego pojęcia.


I żeby była jasność dla tych, co łapią ze słówka. "Nie mam zielonego pojęcia" pisząc treść informacji, bo to ma być tylko informacja, a nie moje zdanie o niej.
[#9] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@marcik, post #2

No problem, za dwa tygodnie będzie łatka na DOSa w AmigaOS 3.x z rozszerzeniami 64bitowymi
[#10] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@koodlaty, post #7

Ale ja się nie gniewam :D Chcę, aby była jasność...
[#11] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Jak sobie ją sam napiszesz.
[#12] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@MinisterQ, post #11

[#13] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@marcik, post #2

A po co wersja na 3.1? Bez DOSa z rozszerzeniami 64bitowymi taki filesystem sie do niczego nie przyda.



CZy mozesz sprecyzowac? Czy chodzi o to ze plyt DVD na WB3.1 i tak nie bedzie mozna nagrywac w calosci?



Bo poki co nie widze innego zastosowania uzycia wiekszych plikow niz 4 GB :P

[#14] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@Andrzej Drozd, post #13

plyte mozesz, tylko nie z obrazu. pomijajac juz kewestie glupoty robienia tego na ami :)
[#15] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x
Skąd wogóle się wzięło to 4 GB? Przecież z tego co wiem ograniczenie wielkości pojedyńczego pliku w AOS to było 2GB. 4 GB to było ograniczenie wielkości partycji, więc czy komuś nie pomyliły się te 2 ograniczenia?
[#16] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@amigafan, post #15

Skąd wogóle się wzięło to 4 GB?



SFS2 2.1 (18.2.2006)

- Support for files > 4 GB added.

- DOSType is 'SFS\2' (0x53465302), add it to your kicklayout, don't
replace SFS 1.x, SFS 2.x doesn't support SFS 1.x partitions.

- You'll hardly find anything which works with files > 4 GB, but
developers can add support for large files to their applications
and test them with this SFS2 now, please use the SFS mailing list
if you have questions about how to add support for large files.

- Don't use it for important data yet, there are probably still bugs
in the > 4 GB file support left, but since nearly all applications
have to be changed to support files > 4 GB (and most even to work
correctly with files > 2 GB) it's IMHO better to release it now
even if it's not perfect yet.

- The max. partition size limits are unchanged, check the 1.245 entry.
[#17] Re: SmartFileSystem 2.2 dla AmigaOS 3.x

@amigafan, post #15

Hmmm w zasadzie to jest tak.

Ograniczenie jest do 4GB, bo to maksimum, co można upchać w 32 bitach BEZ znaku.

Natomiast nie każdy programista zwraca na to uwagę i powiedzmy w programie deklaruje zmienną zawierającą rozmiar pliku jako long int ZE ZNAKIEM. czyli z zakresu okolo -2G do +2G no i zazwyczaj to działa, bo pliki powyżej 2GB to rzadkość. No ale co sie stanie z większym plikiem? program będzie 'widział', że plik ma ujemny rozmiar :/ (chociaż niektóre mimo tego nadal będą działać poprawnie, tylko głupoty wyświetlają).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem