Komentowana treść: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł
[#1] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł
... nie ma to jak wesprzeć się konkurencją..

bez obrazy. Uważam że tak powinno być zawsze zamiast toczyć boje..
[#2] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł
Miło się czyta takie newsy zwłasza jeśli się odpala neta po bardzo długiej przerwie z braku informacji, aby sprawdzić co tam w światku amigowym i nie tylko się dzieje, a tu AmigaOS4 już 4 update systemu Ech jak ten czas szybko leci
[#3] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł
Fajne rzeczy tam opisują :D,



no i faktycznie miło czytać takie newsy :D

[#4] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł
widze, ze dbmpro w koncu dziala :) good
[#5] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł
niezły tekst. bardzo miło sie go czyta, mimo kilku błedów :) aż żal że coś takiego pojawia się tak rzadko. i miło że os4 już prawie dogonił mosa. przy obecnym tempie rozwoju do lata powinny się zrównać, o ile hyperion nie zrobi czegoś niespodziewanego i zrobi nagle release :)
[#6] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Valwit, post #5

i miło że os4 już prawie dogonił mosa.



Są kwestie w których OS4 nie tylko dogonił, ale i przegonił MOSa.

Zostały jedynie pierdoły, w rodzaju brakującego overlaya.

IMHO w przypadku MOSa 1.4.5 vs OS4 nie ma już za bardzo o czym mówić.
[#7] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@MinisterQ, post #6

Znakomicie, ale na czym to uruchamiać.
[#8] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Dlaczego się o to martwisz? Czyżbyś miał już AmigaOS4?
[#9] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Valwit, post #5

i miło że os4 już prawie dogonił mosa. przy obecnym tempie rozwoju do lata powinny się zrównać

Nie no, gdziez prawie? Jeszcze ze dwa lata i moze OS4 dogoni MOS-a przy obecnym rozwoju obu systemow.
[#10] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Cóż, ja nic na to nie poradzę. Ale to powyższych faktów nie zmienia.
[#11] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@kmilota, post #8

Nie mam AmigaOS4 między innymi dlatego, że można go kupić tylko i wyłącznie ze sprzętem, którego nie można kupić. Pomijam już chorą cenę za ten sprzęt (kiedy go jeszcze można było kupić).
[#12] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Nie masz i nie będziesz miał na czym tego uruchamiać. Skoro do tej pory Hyperion olewał użytkowników komputerów Pegasos to będzie w tym trwał nadal i tym gorzej dla nich. Ja to traktuje jako kpinę, takie stwierdzenia jak na konferencji na ircu, że PegasosII jest potencjalną platformą dla AmigaOS4.0 z tego co pamiętam. To jest kpina z użytkowników tego sprzętu, poniżenie tych, którzy chcieliby używać AmigaOS4.0 a nie mogą. Z całym szacunkiem do nich. Z resztą to nie jest żadna pretensja, nie ma to nie ma, używam tych systemów które bardzo dobrze działają. Jednak są tacy, a na pewno nie jest ich mało którzy kupiliby AmigaOS4.0 i wspierali ten system gdyby działał na PegasosieII. O Amy05 lepiej żeby nikt nie wspominał, dla mnie to jest po prostu śmiech na sali i kolejna kpina z użytkowników Amigi i nie tylko.

Jak na razie to MorphOS jest najlepszym systemem jakiego używałem (w ramach hobby a nie ilości oprogramowania czy konstrukcji systemu). Z resztą żeby ktoś nie zrozumiał źle, bo to nie jest żadna frustracja, po prostu wiem że prędzej umre niż będzie mi dane używać AmigaOS4.0. A czy chciałbym tego używać? Nie wiem, nie widziałem nawet systemu w działaniu. Szczerze mówiąc to nawet nie czytałem tego artykułu o którym jest powyższy news bo i po co.



I teraz po napisaniu tego komentarza wnioski poszczególnych osób mogą być takie, jeden stwierdzi że to "kolejne fustracje użytkownika mosa", drugi "a ten znowu narzeka", a jeszcze inny "bo amigowcy to frajerzy". Mimo wszystko fajnie się używa mosa, ale Hyperion jest dla mnie w równym stopniu ignorancki co np. MorphOS Team. Nawet jak kase im ktoś chciał dać za port to odmówili lub nie odpowiedzieli.
[#13] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@grxmrx, post #12

Zgadzam sie z twoja wypowiedzia :)

[#14] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł
na moja a1200 bedzie dostepny bez sprzetu, mosa juz mam, teraz sobie czekam na os4. do powaznej roboty os4 bedzie sie nadawal w tym samym stopniu co 3.9 czy mos wiec nie spieszy mi sie juz :)
[#15] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Jeszcze nie ma skończonego AmigaOS4, a ty chcesz go kupić? Może poczekaj aż będzie można kupić AmigaOS4 i wtedy narzekaj na brak sprzętu.
[#16] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@grxmrx, post #12

To ja Ci teraz to wszystko wytłumacze.

Jak już było nie raz powiedziane Hyperion nie moze robić z AOS4 co chce (więc na co chce) ponieważ wiążą go umowy licencyjne - proste?

BBRV wkurzał regularnie Amiga inc. więc nic dziwnego że Amiga inc. nie chce mu dać zarobić - proste?

Istnieje coś takiego jak piractwo i dlatego gdy AOS4 jest sprzedawany razem ze sprzętem to każdy kto ma używać AOS4 za niego zapłaci. Jeżeli AOS4 byłby na Pega to jakby na to nie patrzeć (między innymi z powodu podziału środowiska) część ludzi by nie zapłaciła za niego a go używała. Można powiedzieć ze co z tego ważne że ktokolwiek by zapłacił z użytkowników Pegaza. Nie do końca. Bo w takiej sytuacji nikt by nie kupił A1 i uA1 tylko wszyscy Pegaza i w efekcie zysk dla Hyperionu byłby mniejszy. Proste?

Z drógiej strony cała ta sytuacja jest przykra. Pegaz i MOS były na rynku wcześniej więc kupili go jak sądzę bardziej aktywni Amigowcy a teraz z tego powodu są w gorszej sytuacji. Fajnie by było jakby ten problem jakoś dało się rozwiązać - jakimś kluczem sprzętowym czy czymś. Jednak mimo wszystko nie mogę się zgodzić z tezą którą prezentujesz że Hyperion ma jakikolwiek obowiązek troszczenia się o użytkowników Pegaza - wolny rynek każdy prowadzi biznes jak uważa.









[#17] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@smith, post #16

Ich strata, a licencje to tylko wymówki. Chcieć to móc. Widocznie nie chcą. W przeciwnym razie przynajmniej by deklarowali chęć.

Klucz sprzętowy? Choćby adres MAC sieciówki. Piractwo? To ciekawe czy do każdej zakupionej gry Hyperionu będzie trzeba kupować osobny sprzęt dla produktu. Nie bądź śmieszny smith...
[#18] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@grxmrx, post #17

Ich strata, a licencje to tylko wymówki.




Icencja to licencja a nie wymówka.



W przeciwnym razie przynajmniej by deklarowali chęć.




Przecież zadeklarowali.



Choćby adres MAC sieciówki.




No nie rozśmieszaj mnie takie coś obejść to by nie był problem. To musi być bardziej skomplikowane. Ten klucz sprzętowy musi być aktywny a nie tylko sprawdzenie jakieś wartości.



To ciekawe czy do każdej zakupionej gry Hyperionu będzie trzeba kupować osobny sprzęt dla produktu




A co robi Sony albo Microsoft żeby gier nie piratować na PS czy XBoxa? Nic? Czy kombinują jak mogą/dają radę? więc sam nie bądź smieszny grxmrx. Piractwo już raz zniszczyło Amigę.

[#19] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@grxmrx, post #17

O ile teraz hyperion będzie miał czas na robienie gier :)
[#20] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@smith, post #18



No nie rozśmieszaj mnie takie coś obejść to by nie był problem. To musi być bardziej skomplikowane. Ten klucz sprzętowy musi być aktywny a nie tylko sprawdzenie jakieś wartości.




Obejść można wszystko - tylko kwestia czasu



A co robi Sony albo Microsoft żeby gier nie piratować na PS czy XBoxa? Nic? Czy kombinują jak mogą/dają radę? więc sam nie bądź smieszny grxmrx. Piractwo już raz zniszczyło Amigę.



Jakie Sony? Jaki Microsoft? Porównanie ze wszech miar chybione - inna grupa odbiorców, inne możliwości finansowe... To raz. Dwa - nie piractwo zniszczyło amigę tylko błędne posunięcia na górze. Trzy - grxmrx ma rację :P
[#21] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@smith, post #16

Bo w takiej sytuacji nikt by nie kupił A1 i uA1 tylko wszyscy Pegaza i w efekcie zysk dla Hyperionu byłby mniejszy. Proste? Hmmm a gdzie toto można kupić-nie proste, skomplikowane wielce raczej
[#22] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Fazior, post #21

Btw sprzedawcy/tworcy pega mogliby przeciez opychac sprzet (dla chcacych) razem z tym haraczem Os czworkowym. Proste umowa miedzy Hyperionem a Genesi= chcesz miec Aos4 na pegu kup pega z licencją na Aos4 :D
[#23] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Fazior, post #21

Zysk moze i "mniejszy" ale za to leprza promocjia i dostępność sprzetu dla OS4 ... :)

[#24] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@koodlaty, post #20

Obejść można wszystko - tylko kwestia czasu




Obejscie sprawdzania numeru jest trywialne więc nie należy w ogole tego roważać. Kwestia czasu, umiejętności i chęci - może czegoś zabraknie i nowe wersje/updaty wychodziłyby szybciej niż byłyby łamane.



Jakie Sony? Jaki Microsoft? Porównanie ze wszech miar chybione - inna grupa odbiorców




Jak to inna? Ja mam PS



inne możliwości finansowe




Co Ty pierdzielisz? Jak ktoś ma mniejszy budżet to może sobie pozwolić na większe straty?!?



Dwa - nie piractwo zniszczyło amigę tylko błędne posunięcia na górze.




Czy sądzisz że gdyby teraz czy nawet 10 lat temu IBM przestał istnieć to by to w jakikolwiek sposób zaszkodziło pecetom?



Trzy - grxmrx ma rację




Ani grxmrx ani Ty nie masz racji :P I poszedłbyś w końcu do fryzjera :P

[#25] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@Fazior, post #22

Problem jest w tym ze jest troche pegazów kupionych bez AOS4. Co do nowych to się zgadza ale pod warunkiem że wszystkie byłby sprzedawane z AOS4.
[#26] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@smith, post #24

Jak to inna? Ja mam PS : - )



A to wybacz - najwyraźniej tylko mi się zdawało, że rozmowa toczy się o AOS4 a nie o PS :P



Co Ty pierdzielisz? Jak ktoś ma mniejszy budżet to może sobie pozwolić na większe straty?!?



No brawo! Teraz jeszcze tylko powiązać kilka faktów i wyjdzie to co napisałem - sony czy m$ zarabiają na swoich produktach tyle, że mogą sobie pozwolić na większe straty związane z piractwem niż taki hyperion. Dlatego nie muszą się zamartwiać jak stworzyć zabezpieczenie, którego nikt nie obejdzie



Czy sądzisz że gdyby teraz czy nawet 10 lat temu IBM przestał istnieć to by to w jakikolwiek sposób zaszkodziło pecetom?



Zadajesz dziwne pytania... Wobec tego ja ciebie zapytam tak: czy piractwo jakie było i jest na PC w jakiś sposób spowodowało zmniejszenie popularności tej platformy?



Trzy - grxmrx ma rację



Nie
[#27] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@koodlaty, post #26

Ostatnie miało być:



Ani grxmrx ani Ty nie masz racji : P I poszedłbyś w końcu do fryzjera : P : t w i s t e d :



Nie
[#28] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@smith, post #25

W takim razie AmigaOS4.0 przegrał jeszcze bardziej niż MorphOS.

Smith, nie jesteś rzecznikiem Hyperionu, ale powielasz te same wymówki które mógłby ktokolwiek z tej firmy w każdej chwili sobie wymyślać. Zakładać, że będzie piractwo wśród użytkowników Pegasosa jest idiotyczne bo nawet jeśli będzie to nie zmienia to faktu, że chociaż byłoby można kupić ten system legalnie a po drugie mieć możliwość używania go na w miare dostępnym sprzęcie, który można jeszcze kupić. Czyli lepszy dla Hyperionu tak jak teraz system bez sprzętu? Przez środowisko związane z Amigą, ale też i Pegasosem przewinęło się sporo ludzi, nawet w przeciągu ostatnich dwóch lat. Oczywiście nie setki, ale powiedzmy dziesiątki. Zawiedzeni sytuacją np. z MorphOS-em niektórzy odeszli lub stracili zainteresowanie. Zniechęca też AmigaOS4.0, tych którzy chcieliby używać systemu ale nie mogą bo w pore nie kupili AmigiOne (czyli np. wtedy gdy jedynym systemem jaki na niej działał był Linux). A to o co mi chodzi to zachęcenie do dołączenia do tego środowiska nowych ludzi. By tego dokonać nie będzie miało znaczenia milion nostalgików a choćby kilku nowych użytkowników AmigaOS4.0. Wśród tych nowych mógłbym być i ja. Zakładasz złą wolę? To zakładaj piractwo i w ogóle zło. Jednak jeśli zakładałbyś dobrą wolę to nie zauważałbyś jakiegoś piractwa a szansę. Hyperion związany umowami licencyjnymi żadnej szansy nie daje by zainteresować ludzi, pozyskać nowych uzytkowników. Jedyne co może robić to pielęgnować tych, którzy wskoczyli na pokład. Z resztą zobaczymy jak będzie z AmigaOS4.0 na Amigi klasyczne, jak tam będzie kwitło piractwo.
[#29] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@koodlaty, post #26

A to wybacz - najwyraźniej tylko mi się zdawało, że rozmowa toczy się o AOS4 a nie o PS




O segmencie rynku jak pamiętam a widzę że Ty zapomniałeś.



No brawo! Teraz jeszcze tylko powiązać kilka faktów i wyjdzie to co napisałem - sony czy m$ zarabiają na swoich produktach tyle, że mogą sobie pozwolić na większe straty związane z piractwem niż taki hyperion. Dlatego nie muszą się zamartwiać jak stworzyć zabezpieczenie, którego nikt nie obejdzie




Oczywiście że muszą bo zarabiają na grach a nie na sprzęcie i gdyby te gry szlo piratować bez problemu to by nic nie zarobili a nawet stracili - sprzedaz sprzętu to dla nich strata. I tak samo Hyperion zarabia na sofcie i musi się zabezpieczyć.



Zadajesz dziwne pytania...


Gdyby było dużo dobrego softu to by było dużo uzytkowników a gdyby było dużo uzytkowników nie byłoby teraz problemów ze sprzętem bo byłby to zbyt duży rynek żeby go ignorować.



Ani grxmrx ani Ty nie masz racji : P I poszedłbyś w końcu do fryzjera : P : t w i s t e d :



Nie




Natychmiast!

[#30] Re: AmigaOS4.0 - update4 - artykuł

@grxmrx, post #28

Piractwo będzie i dobrze że Hyperion stara się je wyeliminować. To że dzieje się źle w sprawie sprzetu to fakt niezaprzeczalny. Jedyne wyjaśnienie dla mnie tego że jeszcze nie ma AOS4 na Pega to to ze nei mogą się dogadać żeby był dołączany do Pegów lub to że faktycznie lada chwila jakiś nowy sprzęt się pojawi. Naprawdę myślisz że Hyperion to idioci i biznesowi samobójcy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem