Komentowana treść: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem
[#1] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem
nie mogę się powstrzymać...



Statler: "The question is - Who is Jogeir Liljedahl?"

Waldorf: "The question is - Who cares?"

obaj: "Haaaa, ha ha ha haaaa"



[#2] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem
Moim zdaniem najlepsze jego kawałki to GuitarSlinger, OroIncenso, LoveMain, AttribHorror, SneakinOut, SlideMusic, Zoolook, Ubarbert, Underwater, 00NoName, OutOfSilence oraz TheWandererII. Na stronie wszystko jest w rar be, go Aminet.
[#3] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

IMO najlepszy jest Dreamscape, no i "kultowy" Banana Boat :)
[#4] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Heh co ja napisałem Underwater to smutny jingiel, jeszcze 00Enjoy git i jak mogłem zapomnieć o Gcomp.
[#5] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem
ciekawe, czy procz grzyba ma jeszcze amige ;] a banana boat... to jest jeden z "tych" kawalkow, po pzesluchaniu ktorego chociaz raz - tytulu nie zapomina sie nigdy
[#6] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem
Jogeir robił też niezłe covery SIDów - mnie podoba się np. "The Alibi" czy "Rainbow", będący przeróbką "Think Twice III" z C-64. Nie zapominajmy też o "Nearly There" - kultowym motywie z endpartu Full Moon, śpiewanym chóralnie niekiedy na parties. ;)



Jak ja dawno nie słuchałem modułów... Dzisiaj mam wolne więc sobie posiedzę i powspominam, ajjj.



Nie korzystam z IRCa - będzie na PPA zapis rozmowy?





[#7] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@Ijon_Tichy, post #6

Nie korzystam z IRCa - będzie na PPA zapis rozmowy?


Jeżeli zostanie udostępniony zapis w wersji angielskiej, to można przygotować tłumaczenie. Mnie jednak na IRC-u tego dnia nie będzie.
[#8] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@mailman, post #7

Mnie osobiście wystarczy wersja angielska. :)
[#9] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@Ijon_Tichy, post #8

Wazne, zeby byla. Uwazam go za taki "posag" dobrych czasow Amigi, wiec fajnie ze sie pokazal.

[#10] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem
Lubię utwory Jogeira (szczególnie "Guitar slinger"), chociaż swego czasu czytałem gdzieś zarzuty, że niektóre jego utwory miały "pożyczoną" melodię i to bez wspomnienia o autorze pierwowzoru.

[#11] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@Skotos, post #9

Tak, zdecydowanie brakuje nam takich IRC-sesji. Znalazłoby się jeszcze kilka nie mniej posągowych postaci... Marek Pampuch, Petro Tystschenko...
[#12] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@recedent, post #11

...Piotr Bendyk ;]
[#13] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@cactoos, post #12

tak jeszcze byl pan Patryk G. i pan mUffLeR potrzebny do kolekcji. I jeszcze na dokladke historia 4ch wedlug yolk'a i legenda :).
[#14] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem
O, właśnie, skąd zassać muzykę Yolka & Legenda ?
[#15] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@deez, post #14

O, właśnie, skąd zassać muzykę Yolka & Legenda ?



Na przykład stąd i stąd.









[#16] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@Ijon_Tichy, post #15

Dzięki.
[#17] Re: Rozmowa na IRC-u z Jogeirem Liljedahlem

@Ijon_Tichy, post #8

Zapis rozmowy w wersji angielskiej można pobrać stąd. Jeżeli będzie zapotrzebowanie na wersję polską, proszę pisać, a podejmę się tłumaczenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem