Komentowana treść: Nowa wersja beta RDesktop dla AmigaOS 4.0 za opłatą
[#1] Re: Nowa wersja beta RDesktop dla AmigaOS 4.0 za opłatą
genialne, prawda? amiga to jedyny sprzet gdzie pojawia sie komercyjny soft na praktycznie nieistniejacy OS :)
[#2] Re: Nowa wersja beta RDesktop dla AmigaOS 4.0 za opłatą

@Valwit, post #1

Masz za zle autorowi, ze chce aby wspomoc jego prace nad oprogramowaniem?
[#3] Re: Nowa wersja beta RDesktop dla AmigaOS 4.0 za opłatą

@XaVeR, post #2

nie. nie mam tego autorowi za zle. smieszy mnie tylko sytuacja. nie mam nic do autora ani jego softu.
[#4] Re: Nowa wersja beta RDesktop dla AmigaOS 4.0 za opłatą

@Valwit, post #3

OK. Faktycznie sytuacja jest troche dziwna, ale jesli takie wspomaganie autora zmotywowaloby go do dalszej pracy nad programem (lub innymi programami) to nalezy chyba sie z tego bardziej cieszyc niz smucic taka sytuacja. Szkoda tylko ze system nie jest w pelni dostepny.
[#5] Re: Nowa wersja beta RDesktop dla AmigaOS 4.0 za opłatą

@XaVeR, post #4

Według mnie każdy program, za który autor zakłada jakieś wsparcie dla siebie powinien być shareware i mieć ograniczenie w użytkowaniu. Opłata powinna być symboliczna (5 dolarów/euro). W ten sposób autor zapewnia sobie fizycznie wsparcie i wie, kto programu używa. Z takich drobnych rejestracji na pewno uzbiera więcej niż z jakichś dotacji PayPal. Inna sprawa, że ludzie program by kradli, ale to już trzeba niszczyć w inny sposób. Niemniej, podejście, zapłać a dostaniesz nową wersję nie jest dobrym rozwiązaniem i z całą pewnością nie służy rozwojowi programu. Założę się, że za jakiś czas pojawi się nowa wersja, dostępna na normalnych warunkach.
[#6] Re: Nowa wersja beta RDesktop dla AmigaOS 4.0 za opłatą

@mailman, post #5

Patrzymy to z punktu widzenia swiata bez paypala (ok ok no mozna se konto zalozyc, tylko po co, przy warunkach jakie sa oferowane?) To ile sobie zyczy autor jest jego pomyslem na to... Jesli ma prawa do kodu, to niech zarabia, jak zaczna ludzie zarabiac to moze w koncu zacznie wiecej osob pisac programy na amisystemy... Problem jest jednak z samymi systemami i sprzetem obecnie najwiekszy i tym powinnismy sie bardziej martwic, niz faktem, ze ktos chce oplaty za swoj program.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem