Komentowana treść: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta
[#1] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta
Podobno wersja dla OS4 wchodzi na chaty z wp i wyświetla strony prv.pl ;)
[#2] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta
Każda wersja AWeba na moim MorphOS-ie źle wyświetla polskie znaki, obojćtnie jaką czcionkć ustawić i kodowanie znaków w ustawieniach programu to są krzaczki.



Poza tym beznadzieja... Nadal AWeb wiesza sić np. na przyciskach BBCode w formularzach (np. na stronie PPA). Co prawda po minucie zapćtlony skrypt można zastopować...

Jako ewentualny interfejs (GUI) na port khtml (o ile autorzy AWeba czają sić na marcikowy port) to też nie za bardzo pasuje. Program nadal ma skostniałe, archaiczne GUI (i nie o to chodzi, że jest to ClassAct/ReAction, raczej o możliwości ustawień, dodawania przycisków, przemieszczania ich, wpisywania adresów, rozkład ustawień i inne). Lepsze byłoby cokolwiek napisane od nowa w tym zakresie.

[#3] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@grxmrx, post #2

Uff, do tego dochodzi jeszcze zła interpretacja nagłówków http, np. chciałem dokonać edycji komentarza, dokonałem jej, ale AWeb zamiast powrócić na poprzednią stronę (jak to powinien zrobić) zapętlił się w tym przekierowaniu w efekcie czego nie przekierował na nic (ale pozostał w pętli...).
[#4] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@grxmrx, post #2

Każda wersja AWeba na moim MorphOS-ie źle wyświetla polskie znaki, obojćtnie jaką czcionkć ustawić i kodowanie znaków w ustawieniach programu to są krzaczki.



Prawdopodobnie rozwiązaniem będzie wykasowanie zawartości katalogu Charsets.



Nadal AWeb wiesza sić np. na przyciskach BBCode w formularzach (np. na stronie PPA).



Które konkretnie przyciski to są? Tzn. w którym miejscu na PPA można je znaleźć? Pytam, bo ostatnio trochę używam AWeba i na PPA nie miałem z nim żadnych problemów. Z chęcią zobaczyłbym co jest nie tak.



Jako ewentualny interfejs (GUI) na port khtml [...] to też nie za bardzo pasuje.



Racja. Jestem zdania, że szkoda byłoby marnować takiego silnika, opakowując go w GUI AWeba. MUI i zakładki rządzą. :)

Poza tym odnoszę wrażenie, że AWeb znacznie bardziej fragmentuje pamięć niż np. IBrowse.



Jedyne, co mi się w AWebie podoba, to jego cena oraz fakt, że chociaż powoli, to jednak się rozwija. Np. swego czasu pod AWebem nie było możliwe zalogowanie się do mBanku. Od dłuższego czasu problem ten nie występuje.
[#5] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@Kamul, post #4

Które konkretnie przyciski to są? Tzn. w którym miejscu na PPA można je znaleźć? Pytam, bo ostatnio trochę używam AWeba i na PPA nie miałem z nim żadnych problemów. Z chęcią zobaczyłbym co jest nie tak.



Przycicki Quote, Img i URL, są one nad formularzem do wpisywania komentarza.
[#6] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@Kamul, post #4

IBrowse też się rozwija. Kolega nie posiada 22 numeru Total Amiga?
[#7] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@Malin, post #1

Podobno wersja dla OS4 wchodzi na chaty



to tylko Chuck Norris używa AWeba do chatownia :D
[#8] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@grxmrx, post #2

Hmm, aweb + moj khtml jakos srednio do siebie pasuja. No chyba ze ktos wymyslil jakies magiczne pacze do uzywania muiowych konrolek w programie classactowym.
[#9] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@marcik, post #8

KHTML już za dwa tygodnie
[#10] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@Malin, post #1

No pewnie i nawet Java jest ;)
[#11] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@Kamul, post #4

Z dużym samozaparciem w sumie można uznać to za rozwój...
[#12] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta
Mnie interesuje jedno i jest to pytanie raczej do stałych użytkowników AWeb-a, którzy już zainstalowali tą wersję:

Czy ta wersja jest stabilniejsza/tak samo stabilna jak poprzednia beta?

Jeśli jest mniej, to nie zupdatuje...
[#13] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@grxmrx, post #2



, raczej o możliwości ustawień, dodawania przycisków, przemieszczania ich, wpisywania adresów, rozkład ustawień i inne




w pelni konfigurowywalne od wersji 3.2 chyba. mozesz sobie ustawić co chcesz. tylko trzeba to zrobic. ale oczywiście lepiej marudzić.
[#14] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@Mario, post #12

ibrowse to jest program na ktorym testuje sie mechanizmy zazadzania pamiecia. to jest prograqm tak zle napisany ze az glowa boli:) pozdro i nara:)
[#15] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@kiero, post #14

Zachęcam zatem do przystąpienia do prac nad firefoxem dla systemów amigowych :D
[#16] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@koodlaty, post #15

A co to jest?
[#17] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@koodlaty, post #15

Po co Ci FFox? przecie Ty masz juz Firefox`a na swojej 'ami' :P
[#18] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@alpine, post #17

Nie tylko - mam Operę. Ale chciałbym by inne ofce poznały przyjemność korzystania z nowoczesnej przeglądarki
[#19] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@alpine, post #17

po polsku nazwa "Firefox" odmienia się "Firefoksa"
[#20] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@Valwit, post #19

Padre, nie czas żałować róż gdy płoną lasy
[#21] Re: AWeb APL Lite 3.5.08 Beta

@koodlaty, post #20

trzeba siać, siać, siać...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem