Komentowana treść: ECX 1.5
[#1] Re: ECX 1.5
PPC Support? Chyba coś ostatnio przeoczyłem :)
[#2] Re: ECX 1.5
Stary dobry Amiga E,fajny i szybki jezyk programowania :)
[#3] Re: ECX 1.5

@Prince, post #1

@ Prince
@ AmiChris

Sam ECX też jest już właściwie dosyć stary. jeszcze w ACSach o nim czytalem.
PPC support już dawno jest. Przydałoby się unowocześnic sam język. Brak jest porządnej obsługi liczb zmiennoprzecinkowych, brak tablic wielowymiarowych, choc to da się dość łatwo ominąć, ale mimo wszystko. Zamiast E-stringów z jednej strony łatwych w użyciu, a z drugiej ograniczających swobodę, wolałbym żeby był to typ String taki jak w C++. I parę jescze innych rzeczy, o których pewnie nawet nie wiem.
Był kiedyś projekt PowerD (AmigaE w nowym wydaniu) MarK'a z TBS Software, ale utknął gdzies w miejscu. nawet gadałem z autorem o tym troszkę, w któryms miejscu musiał zarzucić projekt i zacząć wszystko od nowa, aby usunąć poważny błąd. Nie wiem jaki jest teraz status projektu. A co najciekawsze - PowerD jest pisane w AmigaE.
[#4] Re: ECX 1.5

@R-Tea, post #3

Tak, z tymi wykrzynikami przy liczbach zmiennoprzecinkowych oszaleć można. Ale przypominam że na PPA ktoś już dosyć zgrabnie wyjaśnił całą zagadkę używania wykrzykników, za co jestem bardzo wdzięczny. Szkoda tylko, że ten wyjaśniający post nie został doklejony do kursu AmigaE który również znajduje się na PPA.

(A mam projekt który intensywnie korzysta z liczb FP :( )
[#5] Re: ECX 1.5

@Prince, post #4

@ Prince
Szkoda tylko, że ten wyjaśniający post nie został doklejony do kursu AmigaE który również znajduje się na PPA.

Napisz do autora posta i/lub redakcji PPA i/lub autora kursu.

A kiedy pierwsza publiczna beta twojego projektu? I co to bedzie?

Ostatnia edycja: 01.06.06 21:06:49
[#6] Re: ECX 1.5

@R-Tea, post #3

Brak kontroli typów też.... Ale jakbyśmy tak dodali wszystko o czym
piszesz, uzyskalibysmy frepascala... Dodatkowo string w standardowej
bibliotece c++ jest bardzo ubogi... Jeśli mam wybór wolę używać
alternatyw np wxStringa.
[#7] Re: ECX 1.5

@Kaczus, post #6

Brak kontroli typów też...

To akurat uwazam za zalete - takze bylem nieprzekonany i uwazalem, ze wprowadza balagan, itp. Jednak ma swoja moc :)
[#8] Re: ECX 1.5

@Skotos, post #7

Ma moc, zwłaszcza w kreowaniu upierdliwych błędów które ciężko wykryć. ;)
[#9] Re: ECX 1.5

@Skotos, post #7

IMHO zadna moc... Kontrola typow pozwala wyeliminowac glupie bledy z programu. Wiele czasu sie spedza na tropieniu i pozbywaniu sie bledow z programu, przy bardziej skomplikowanych projektach jest to wiekszosc czasu deweloperki, dlatego mozliwosc wyeliminowania glupich bledow na starcie jest bardzo pomocna.
[#10] Re: ECX 1.5

@Kaczus, post #9

Na swa obrone mam to, ze dopoki nie nauczylem sie E bylo to dla mnie niejako naturalne, ale teraz gdy widze kilkanascie TWord_xx a kazdy jest "zwyklym wordem" to sie pytam: po co?
Choc masz Ty i MiniQ racje co do problemu przy glupich bledach..
[#11] Re: ECX 1.5

@R-Tea, post #5

A kiedy pierwsza publiczna beta twojego projektu? I co to bedzie?

Hmmm... Tak sobie grzebię i uczę się komend i ogólnie programowania, więc "publiczna beta wersja" to jak dla mnie hasło zbyt szumne i nie chcę aby było to coś oczekiwanego. Dla uspokojenia napiszę, że musiałbym oswoić się i jakoś okiełznać GUI w MUI :) pod AmigaE. A jak dla mnie to nie jest zbyt klarowne.
Chciałbym aby mój "projekt" korzystał z MUI. A cóż to będzie?
Program do symulowania charakterystyki częstotliwościowej kolumn głośnikowych wg parametrów TS.
W skrócie: jeżeli chcesz zrobić swoje własne kolumny głośnikowe to ten program byłby pomocny. Oczywiście trzeba wiedzieć co się robi, zatem takie coś jak "parametry TS" nie powinny być projektantowi obce.
W program wpisujesz dane głośnika, takie jak częstotliwość rezonansowa, objętość ekwiwalentna, rzeczywista objętość kolumny... wszystkie parametry zmieniane w realtime, a program rysuje wykres charakterystyki częstotliwościowej kolumny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem