Komentowana treść: MUICON South Pole Edition RC2
[#1] Re: MUICON South Pole Edition RC2
Zamieszczać czy niezamieszczać takich nadesłanych newsów, hmmm. Zmienić treść by ludzie bardzo poważnie podchodzący do wszystkiego się nie oburzyli - też trudno, bo jak się zmieni to będzie, że cenzura. A jak się nie wstawi w ogóle newsa to może być tak, że to byłaby ignorancja. Tak czy siak trudno, news jest jaki został nadesłany ;)
Swoją drogą to ciekaw jestem dlaczego Jacek kryje się jako autor newsa jako jakiś aninomowy pingwin, mam nadzieję że na tym biegunie nie ukrywa się przed mafią albo mostem ;)
[#2] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@grxmrx, post #1

Prędzej przed użyszkodnikami się ukrywa...
[#3] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@grxmrx, post #1

na biegunie się ukrywa pod mostem przed mafią

pozatym zamieszczać można, nikt się nie oburzy, u nas sami niepoważni ;)
[#4] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@wali7, post #3

Zamieszczac! Moze z czasem w koncu bedziemy tak zabawni jak acep. zombie
;)
[#5] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@grxmrx, post #1

niestety nie jest juz anonimowy, bo wlasnie zdradziles jego tozsamosc
[#6] Re: MUICON South Pole Edition RC2
Każdy inteligentny człowiek zrozumie, że treść newsa jest napisan z humorem. Mi się podoba. W końcu każdu z nas lubi się uśmiechnąć.
[#7] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@Prince, post #6

Zawsze znajdzie się ktoś komu to nie przypasuje.

Ale wg mnie newsik fajny :)
[#8] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@alpine, post #7

np. mi... o czym mowa w niusie? Ech.. trochę za bardzo zakręcony. Ktoś usilnie się wysilił i mu nie wyszło.
Dobrze że o linku nie zapomniał. Dzięki temu wiem że MOS ma konsole jakieś...
[#9] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@TJindy, post #8

Dzięki temu wiem że MOS ma konsole jakieś...

A wyobrażasz sobie jakikolwiek system AmigaOSlubny bez konsoli? :) Przecież to niemożliwe. :)

Newsów na temat MUICON było już min. kilka w historii PPA. :) Chyba nie ma użytkownika MorphOSa, który nie używałby tej świetnej konsoli.
[#10] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@MDW, post #9

To MOS jest amigaOSlubny ?!?
[#11] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@TJindy, post #10

Przecież to wręcz bezczelnie dokładna kopia AmigaOS. :) Dla mnie to jest najbardziej amigowy system operacyjny jaki kiedykolwiek używałem. Mam wrażenie, że do momentu gdy usiadłem przed Pegasosem nie wiedziałem jak naprawdę może wyglądać Amiga.
[#12] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@MDW, post #11

Plagiat?!? ;)
[#13] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@TJindy, post #12

Tak udany plagiat,
a os4 to niudany plagiat
[#14] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@AmiChris, post #13

Plagiat to akurat dobre określenie dla MOSa a w żadnym wypadku nie dotyczy AOS4.
[#15] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@smith, post #14

Plagiat to akurat dobre określenie dla MOSa a w żadnym wypadku nie dotyczy AOS4.

AmigaOS 4 nie dotyczą też inne określenia, na przykład "system, który można kupić", albo "system dla którego produkowany jest jakiś sprzęt", "system nie będący wieczną betą" i tak dalej. cool
[#16] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@Grzegorz Kraszewski, post #15

Aby być ścisłym to MOSa też nie można kupić
Co do bycia betą, to wieczna beta zaczyna się dużo dalej. Poza tym AOS4 jest betą tylko z nazwy obecnie i jak zostało powiedziane premiera jest wstrzymywana wyłącznie przez brak sprzętu.
[#17] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@TJindy, post #12

Plagiat?!?

A dlaczego nie... Jak dla mnie to może być i plagiat byle tylko działał i się rozwijał. Mam w nosie status prawny (chociaż i tak jest chyba w porządku skoro AI się nie czepia) tego systemu. Jakoś bardziej zwracam uwagę na fakty, a nie sentymenty pomimo tego, że trochę sentymentalny jestem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o Amigę. :) Można sobie nazywac MOSa jak się chce - mnie to nie obraża. :)
[#18] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@smith, post #16

premiera jest wstrzymywana wyłącznie przez brak sprzętu

Czytałem na AW.net ciekawą teorię, że oprócz braku sprzętu wstrzymywanie finalnej wersji OS4 wynika z poważnych sum jakie w momencie wydania wersji final Hyperion będzie winny Amiga Inc. A że Hyperion tych poważnych sum nie ma, więc kolejne "odsłony pre-release" produkuje. Niemniej w obecnym momencie ta hipoteza, nawet jeśli prawdziwa, to i tak nie ma znaczenia wobec braku sprzętu.
[#19] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@Grzegorz Kraszewski, post #18

Ja mam sprzęt!
[#20] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@Grzegorz Kraszewski, post #18

A czy dopisek beta wpływa w przedstawionej przez Ciebie sytuacji na funkcjonalność? Nie
[#21] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@smith, post #14

Przeciez to nawet aPI nie ma z klasyka,rozwiazania konfiguracyjne itp zaczynaja smierdziec XP,wiec ktory jest bardziej podobny?
[#22] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@AmiChris, post #21

Przeciez to nawet aPI nie ma z klasyka


Bo się rozwija.
A jeśli chodzi Ci o interfejsy do biblotek to jest to bardzo dobre rozwiązanie i je MOST też powinien splagiatować.

rozwiazania konfiguracyjne itp zaczynaja smierdziec XP


Masz nos pżewrażliwiony.
XML rulez!
[#23] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@smith, post #22

Smiff, nie produkuj sie. I tak nie ukryjesz ze jestes mofce!

[#24] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@smith, post #22

Jak bede chcial czegos nowego w api to sobie linucha zapuszcze;)

xml,xml-em ale gui jakies takie siermiezne jak nie przymierzajac
inutition pod aos 1.3 ;P

@Marcik:
oczywiscie ze to splat LOL
[#25] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@MDW, post #11

@ MDW
Przecież to wręcz bezczelnie dokładna kopia AmigaOS. Dla mnie to jest najbardziej amigowy system operacyjny jaki kiedykolwiek używałem. Mam wrażenie, że do momentu gdy usiadłem przed Pegasosem nie wiedziałem jak naprawdę może wyglądać Amiga.

Dla mnie MOS nie będzie w pełni amigowy dopóki nie zobaczę na górnej belce ile mi zostało wolnego ramu, ile mam otwartych ekranów etc.
[#26] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@R-Tea, post #25

Dla mnie MOS nie będzie w pełni amigowy dopóki nie zobaczę na górnej belce ile mi zostało wolnego ramu, ile mam otwartych ekranów etc.

Hmm... a jak ja już w AOS 3.9 chowałem górną belke bo mnie drażniła, to taki AOS3.9 był systemem w pełni amigowym czy już nie był .
[#27] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@R-Tea, post #25

Ja schowałem górną belkę. Pokazuje się tylko gdy dotknę wskaźnikiem myszy górnej belki. Jeżeli menu otwiera się w dowolnym miejscu ekranu to belka nie jest potrzebna. Dla mnie to szkoda miejsca na ekranie. Ilość RAMu oczywiście cały czas znam, bo statline pokazuje mi zużycie procesora, ilość wolnej pamięci i uptime. Wolę takie rozwiązanie, bo zjada mniej miejsca na ekranie i nadal jest podobne do amigowego. No i jest w pełni konfigurowalne. Po belkę sięgam myszą tylko jak chcę sprawdzić datę. :)
[#28] Re: MUICON South Pole Edition RC2

@R-Tea, post #25

W takim razie mam w pełni amigowego MOS-a :D

http://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/programy/scalos/deficons.jpg
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem