Komentowana treść: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga
[#1] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga
Ciekawe jak w Amayi wygląda strona PPA...
[#2] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@Grzegorz Kraszewski, post #1



Ciekawe jak w Amayi wygląda strona PPA...

Trzeba zapytać na eXecu :D
[#3] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga
ja bym zapytał ale zawiesili mi konto za słowo pegasos
[#4] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga
Mimo tego, ze Amaya nie ma wsparcia dla JS, mimo tego, ze nie ma wsparcia dla ramek (jescze spotykanych) i mimo tego ze nie ma korekcji bledow (hehe, moze teraz webmasterzy Amigowi beda pisali bezbledne strony w doctype strict?)... mimo tego wszystkiego: ciesze sie z tego newsa niesamowicie. I gdybym mogl, poskakalbym z radosci (a nie moge, bo mam noge w gipsie ;))...

Ha! Mamy xhtml, css2, a nawet svg (btw wiecie ze w tym sie juz ikonki robi? ;))

A PPA powinno wygladac na Amayi ok, w koncu przechodzi walidacje w doctype transitional (przynajmniej strona glowna)...

[#5] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@Sir_Lucas, post #2

Właśnie o to poprosiłem.. allegro wygląda już nieźle.
[#6] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga
Przy tak podzielonej i skłóconej społeczności... Kogo tak naprawdę cieszą jakieś (czy czyjeś) sukcesy w amigowym świecie?
[#7] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@Adam Kulesza, post #6

Spory muszą być byśmy się nie udusili we własnych utwardzonych, zagęszczonych poglądach i rozumieli świat lepiej. Jestem przekonany o tym, że sukcesy Amigi (choć zapewne nie Amigi Inc. na polu tworzenia nowych gierek na komórki...) wszystkich obchodzą i cieszą, wszystkich tych, ktorych Amiga interesuje (inaczej by tutaj nie zaglądało tak dużo osób), inna sprawa jest taka - czy każdy kto się cieszy ma za zadanie (jak to często bywa na Amigaworld.net) przypieczętować taką radość komentarzem, który nic nie wnosi bo zawiera jedynie tańczącego banana w treści?
[#8] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@uran, post #4

Ok, pospieszylem sie z ta ocena. Instalnalem wlasnie z ciekawosci Amaye na moim blaszaku (na XP, chociaz na linuchy tez jest) i wiekszosc stron wyglada w sposob rozwalony. PPA, niestety, tez. I to bardzo. Poza tym ta Amaya jest przestraszliwie wolna. Fakt ze bardzo ladnie renderuje czcionki (ma chyba jakis swoj silnik) :), ale do pelnoprawnej przegladarki WWW duzo jej jeszcze brakuje...
[#9] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga
Amaya to przede wszystkim edytor stron www... Do pełni funkcjonalności przeglądarki sporo jej brakuje, w końcu nie o to w tym programie chodzi... Mimo wszystko dobrze, że coś tam nowego wychodzi... OK :D
[#10] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga
Tutaj zamieścili szota ze strony os4.ppa.pl/sprzęt twierdząc że jest to główna strona portalu.
Delikatnie mówiąc niezbyt ciekawie to wygląda.



Ostatnia edycja: 23.06.06 10:05:02
[#11] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@uran, post #8

Fakt ze bardzo ladnie renderuje czcionki (ma chyba jakis swoj silnik)

FreeType2 - jest w źródłach nawet.
[#12] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@piter144, post #10

Nie wiedziałem, że to jest główna strona PPA, ale teraz już wiem pomysł.
[#13] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@piter144, post #10

Prawdziwa strona glowna PPA az tak sie nie rozsypuje.
[#14] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@piter144, post #10

Ja bym im wojnę wypowiedział :D... I Kanadzie też, tak na wszelki wypadek. A w ogóle czepiasz się, i to tylko dlatego, że się [Ustawa z dn. 29. VIII 1997 r. o ochronie danych osobowych] nieco popierdzieliło. Zresztą nie od dzisiaj wiadomo, że [autocenzura]
[#15] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@grxmrx, post #12

Człowiek uczy się całe życie, czyż nie? :)
[#16] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@piter144, post #10

Heheh, fajny ten komentarz Szamana, widać jego profesjonalizm i rzetelność... a później się tacy dziwią, że się o nich różne cuda pisze, rch... Pewnie długo szukał jakiejś strony u nas, żeby była maksymalnie rozwalona... No ale jak lubią takie zabawy, ich wola.
[#17] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@LeMan, post #14

A gdzie Ty widzisz czepianie się kogogolwiek w moim komentarzu?Podałem linka do szota wraz z opisem jak tam był.Wszystko.
[#18] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@SirLEO, post #16

To nie jest wina strony, lecz brak obsługi dynamicznego rozszerzania się grafiki w kolumnie w stosunku do innych kolumn o innych wymiarach w tym samym rzędzie. Ciężko jest to opisać, ale Ci co dłubią w tym trochę wiedzą o co chodzi.
[#19] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@piter144, post #10

O kur... kurcze. Masakra.
[#20] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@mailman, post #18

Hmmm.. być może z tym że inne strony wyświetlają się w miarę poprawnie w stosunku do tej z PPA. Np, allegro - mimo że kontener strony oparty o CSS, to już wewnątrz mamy proste tabeleczki itp.
A mimo to się nie rozjeżdża.
Ale zgodze się z Tobą że faktycznie po macoszemu potraktowali prostego HTMLa.Stronki oparte w większości o CSS wyglądają porządniej.
[#21] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@TJindy, post #20

Ale wiesz jak to bywa na PPA, zbierze się kilku zagorzałych trolli, którzy nawet nie są w temacie tylko najeżdżają na wszystko co jest związane ze stroną www.Exec.pl, nową Amigą lub Systemem AmigaOS4. Zobaczy taki jeden z drugim pojedyńczy rozjechany screenshot i już jest przeciez jazda prawda? Na pewno ktoś mnie zaraz wesprze w wojnie anty Execo-Amigowej... A jeżeli ktoś zauważy że inne strony pokazywane są w o wiele kulturalniejszy sposób, to tego nikt nie zauważy/pochwali...

Ale co tam, trolujcie sobie dalej, ja wyrazilem swoje zdanie. Nie zamierzam uczestniczyć w tego typu idiotycznych najazdach/wojenkach itp...

(Post nie jest skierowany do redaktorów PPA. Słowa Grxmrx w poście [7] bardzo cieszą.)
[#22] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0 - odsłona druga

@piter144, post #17

Otóż właśnie. Teraz też się czepiasz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem