Komentowana treść: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie
[#1] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie
Fajny artek. Z przyjemnością go przeczytałem.
[#2] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie
Artykulik tresciwy i pomyslowy, aczkolwiek te eksperymentatorskie walki naznaczyly pietnem jeden kondzior(http://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/sprzet/g4/4pusty.jpg)czy
pecetowy wiatrak tak sie "wgryzl" ;)?
[#3] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@RadziN, post #2

Wgryzł się, nawet nie sam wentylator, co Poxipol którym go wcześniej przykleiłem. Nawet myślałem czyby nowego kondensatora nie wlutować.... ale wiem że karty CPU w Pegazie są solidne, w razie jak wybuchnie, to wtedy założę nowy ;)
[#4] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@RadziN, post #2

Nie wiem czy dobrze widzę, ale chyba przegryzło sam plastik okalający kondensator? Jeśli tak, to nie bój się o niego, gdyż plastik na świecie zwykle mało daje, a w tym wypadku tylko wygląda- co nie znaczy że ładnie;)
[#5] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie
Od kiedy mam 030/50 myślałem że może on służyć jako żelazko. W twoim artykule zostało to potwierdzone. Jeszcze troche a mama wreszcie zacznie "używać komputera" (do prasowania )
[#6] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Malin, post #5

OT:
Malin, napisz jakiś artek w stylu: "101 zastosowań komputera wg. Malina". pomysł
Czesanie się radiatorem mógłbys opatentować, w arytkule mógłbyś napisać jakie to musiałyby być radiatory, bo pewnie nie wszystkie się nadają?

OK
[#7] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie
OT: Wali czy miałes na swoim 030/50 jakiekolwiek chłodzenie?

Ostatnia edycja: 01.07.06 23:54:28
[#8] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Malin, post #7

nigdy, ale jak miałem jeszcze tę kartę w dekstopie, to klapka była otwarta, karta unieruchomiona, a Amiga stała na ciut podwyższonych nóżkach
[#9] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie
Właśnie świeżo zakupiony Zelman leży na biurku i czeka na zamontowanie. Jednak w przeciwieństwie do Piotra malutki wentylator przy sugestii sprzedającego zamontować zamierzam na bocznej jego powierzchi..
btw. podobno przy odpowiednim przepływie powietrza (duża obudowa ?) ten typ radiatora odprowaca do 30W... bez dodatowego wspomagania...
[#10] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@MaaG^dA, post #9

Piotr wcale nie jest taki wielki, a że udało ci się kuoić mniejszy
wentylator to nie powód, by komuś wypominać jego posturę
[#11] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Kaczus, post #10

jakby nie patrzył, to wentylator w moim pegazie też jest sporo mniejszy ode mnie
za to się zastanawiam teraz, czy by nie kupić jeszcze większego wentylatora (czyżbym miał jakieś ukryte kompleksy? ;) ), bo pewnie będzie jeszcze ciszej, a powinien się spokojnie zmieścić.
o montażu na ściance bocznej radiatora myślałem, ale znowu miałbym sporą masę na karcie CPU... chodził mi też po głowie peltier, ale to niebezpieczna zabawa, bo można zaliczyć kondensację wody na karcie i załatwić kompletnie cały komputer, a pozatym cały komputer generowałby sporo więcej ciepła niż bez peltiera.
[#12] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@wali7, post #8

Mam oczywiście otwartą klapkę i amiga stoi na podstawkach zbudowanych z 4 dyskietek kazda :)
[#13] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@wali7, post #11

Problemy z kartami CPU są najwyraźniej takie same jak "kanapki" w klasyku.
[#14] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Malin, post #12

Czyli standardowy poduszkowiec - tez tak mialem :P
[#15] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Prince, post #13

Tzn?
Na razie mam standardowy wentylator na G4 i jedynie maly radiator na
G3... Czasem sie zdaza, ze jak wszystko wentylator sie psuje i trzeba
go wymienic i o tym jest mowa.
[#16] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Prince, post #13

Pochwal się swoim kompletem nowych wiatraczków :)
[#17] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Kaczus, post #15

Miałem na myśli mocowanie karty w slocie. Jest luźne, podobnie jak złącze procesorowe w A1200.
[#18] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@Prince, post #17

poprzedni posiadacz Pegasosa nie przekazał mi (albo nie posiadał) klipsów do przypięcia karty na sztywno do w/w sanek. W efekcie cała karta luźno latała w złączu (podobno w Pegasosach z oryginalnym coolerem nie trzeba tych sanek)

Po prostu brakowało 'klipsów'.
[#19] Re: Moje boje z chłodzeniem G4 w Pegasosie

@alpine, post #16

Większość komponentów w swoim klasyku mam przetaktowane. Na to na co mogłem to dawałem chłodziarkę :) Ostatnio kilka wymieniłem bo przez ich wubracje wpadałem w jakiś trans. Teraz jest cichutko.

Wiatrak w zasilaczy ma również założony termoregulator identyczny jak opisywany w artykule. Sprawuje się super! Widzę to zwłaszcza teraz w upalne dni. Dodatkowo wyprowadziłem również prosty układ pokazujący na diodach LED napięcie na zaciskach tego wiatraka. (5 tranzystorów w UL1111)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem