Komentowana treść: Quake III dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0
Po 7 latach w koncu można pograć w moją ulubioną gre na Ami! Super! Szkoda tylko, że tejże Amigi brak na rynku... Czekam na port dla AROS-a.
[#2] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0
Quake III na AmigaOS 4.0 można było zobaczyć w działaniu na tegorocznej Amimajówce.


Było widać na filmiku z prezentacji OS4, tylko jestem ciekaw jeden rzeczy; to ten filmik miał tak mało FPS czy radeon 7000 nie wyrabiał? hm z doświadczeń wiem że QIII chodził podobnie lub troche lepiej na PIII500/128/TNT2-16MB...

I tu rodzi się moje kolejne pytanie; czy stery dla radeonów 7xx są już w pełni ukończone?
[#3] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@JaCoP, post #1

Obawiam się że na taki port przyjdzie jeszcze długo poczekać.
[#4] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #2

Nie, filmik nie miał mało fps, ten quake po prostu tak działał - w wersji pokazywanej na amimajówce był wyraźnie wolniejszy od swojego odpowiednika na pegazie. Ale możliwe że to kwestia niedopracowanych sterowników do radeona na płycie ma1.
[#5] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #4

Nie chce być wredną mofcą i brzydkim trollem, ale moim skromnym trollowym zdaniem, to winna może być boska karta w mA1, R7000 32 MB 64 bit, demonem prędkości nie jest :( , i niedopracowanie sterów pewnie też się dołożyło .
[#6] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #5

mofce! ;)

btw; TNT2 Vanta jest lepsza od R7000?
[#7] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #6

Nie wiem jak to z TNT2, ale wiem że starusienki GF 256 i radeon 256 SDR są znacznie szybsze od r7000, bo GF2 mx to już rakieta przy tym radku szok!

A wogóle to nie karmić trolla!
[#8] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #6

TNT2 i Vanta to dwie różne karty...
[#9] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #8

Jakbym miał ją jeszcze to bym Ci pokazał co miała wypisane karta; "TNT2 Vanta"... a jak powszechnie wiadomo: "sticker prawde Ci powie" ;)
[#10] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #8

Z tego co pamiętam - rodzaje TNT2: Pro, Ultra, M64, M64 Pro, Vanta, Vanta LT. Różnice ogólnie były w ilości, szybkości pamięci.
[#11] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #9

Shit z innoVision. Widziałem te karty. Jak jestes taki leniwy to prosze: http://www.nvidia.com/page/tnt2.html
http://www.nvidia.com/page/vanta.html Widzisz w drugim linku chociaż jedno TNT2? Co stickery robią z ludźmi...

Ostatnia edycja: 06.07.06 22:00:48
[#12] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #11

Ot mały link:

http://www.devhardware.com/forums/nvidia-video-card-6/riva-and-vanta-20770.html

na którym pięknie pisze, że Vanta i TNT to te same procesory, z zaznaczeniem że Vanta to pocięta wersja TNT

The Vanta and Vanta LT were low-end TNT2s.

Zresztą nawet w linkach które podaleś pisze tak:

O TNT - The Mainstream 128-bit TwiN Texel 3D Processor - główny procesor 3D
O Vanta- The Low-cost TwiN Texel 3D Graphics Processor - ekonomiczna werja procesora TNT

A żeby nie było niedomówień to TwiN Texel to TNT :)

W dzisiejszych czasach nazwali by pewnie taką karte TNT Se, a w tamtych napisali Vanta. Więc nazwa karty np. TNT2 Vanta, jest jak najbardziej poprawna :) Bo to przecież procesor TNT pocięty, czyli Vanta, a więc TNT Vanta :)
[#13] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #11

Fakt. Masz rację. Pewnie pomieszałem TNT z TNT2.
[#14] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #11

Za leniwy byłeś żeby przeczytać co się kryje za linkami które mi podajesz? :P ;)
[#15] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0
Przykro mi to pisać, ale wypuszczenie tego portu raczej oznacza tyle, że nie ma co się łudzić, że wersja finalna AmigaOS 4.0 pojawi się w miarę prędko. Jeszcze niedawno chyba pisało się, że ten właśnie tytuł pojawi się właśnie po premierze. Poza tym samo jego wydanie w tej samej wersji, która krążyła od powiedzmy kilku miesięcy w kręgach osób związanych z rozwojem systemu (bez żadnych szlifów przynajmniej od czasu Amimajówki), daje podstawy do tego, aby tak uważać. Frieden nie należy do ludzi, którzy kiszą na dysku soft i raptownie sobie o nim przypomina i go udostępnia, zwłaszcza, że Quake 3 jest jednym z "tych" tytułów, na który wiele osób czekało.
[#16] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@mailman, post #15

nie ma co się łudzić, że wersja finalna AmigaOS 4.0 pojawi się w miarę prędko.

Po raz kolejny przychodzą mi tu na myśl wieści rozpowszechniane na portalu AmigaWorld.net, jakoby Hyperion miał zamiar w nieskończoność przeciągać status "wiecznej bety", ponieważ wypuszczenie wersji finalnej oznacza konieczność zapłacenia opłat licencyjnych dla Amiga Inc. Pytanie tylko ile czasu Amiga Inc. da się tak w trąbę robić. Oczywiście moja opinia na temat tej firmy jest jednoznacznie negatywna, ale skoro celem ich działalności jest zarabianie na licencjach na nazwę Amiga, to działanie Hyperionu jest w tym momencie próbą ich wykołowania i jakiś kres to zapewne będzie miało.
[#17] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #12

Ale jednak producent nie nazwał tego TNT2SE tylko Vanta. Vanta - obcięty , TNT2 - pełny. Te TNT2 Vanta to jakieś chore oznaczenie niektórych producentów.
[#18] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #17

Nie sądzicie Panowie, że Wasza intensywna dyskusja o kartach graficznych nVidii odbiega nieco od tematu newsa?
[#19] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #18

"To już jest koniec i nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść" ;)
[#20] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #19

Nic już nie wspominaj Malin o nVidii bo to nie działa z pegazem... i jeszcze voice możesz stracić przez to :P ;)
[#21] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #20

tak, tak, dokładnie... jak tylko wspomnę o NVidii i fakcie że nie działa z MOSem, to piana mi leci z pyska, oczy wychodzą z orbit i zaczynam się tarzać na ziemi w drgawkach
a do wszystkich, którzy używają tej przeklętej nazwy zaczynającej się na "N", przyjedzie nasz mosowa bojówka złożona z Rycerzy którzy nie mówią "ni" ;)
[#22] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #16

jakoby Hyperion miał zamiar w nieskończoność przeciągać status "wiecznej bety", ponieważ wypuszczenie wersji finalnej oznacza konieczność zapłacenia opłat licencyjnych dla Amiga Inc

Czy aby na pewno? Bo to Hyperion (zdaje się) wykonuje pracę dla AInc na ich zlecenie.. więc raczej nie Hyperion a AInc może coś płacić...
[#23] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@wali7, post #21

Co to za czasy kiedy byle chłystek może powiedzieć "ni" do starszej kobiety?
[#24] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@MaaG^dA, post #22

Bo to Hyperion (zdaje się) wykonuje pracę dla AInc na ich zlecenie..

Ale opłatę licencyjną musi ponieść. Kilka razy na AW.net spotkałem się ze stwierdzeniem, że momentem tej opłaty będzie wydanie finalnej wersji AmigaOS 4. A poza tym - naprawdę wierzysz, że Amiga Inc. jest w stanie komukolwiek zapłacić jakieś pieniądze?
[#25] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Fazior, post #23

wytłumaczenie może być tylko jedno: mofce!
[#26] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #5

co do radeonow to bajki. ta gra smigala na macu G3 333 z jakims góvnianym matroxem, nawet tak badziewne na dzien dzisiejszy r7000 sa dwie epoki do przodu. kiepski port, kiepska 'amiga'.
[#27] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0
Na PC jest trochę gier działających na enginie Quake III. Jeśli będą dostepne źródła tych gier to jest szansa, że i one zostaną przeportowane na Ami I czy ten port Quake III coś w tym pomoże
[#28] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@smackme, post #26

Zgadza się, Quake III bezzacięcia szaleje na Mac-ac nawet z procesorami G3.
Na Amiga Eastern Meeting 2005 moża było zobaczyć na żywo jak śmiaga QIII na PowerMac-u G3 350@400 z ATI RAGE 128 (16VRAM)

Z tego co słyszałem to kolega z forum gra sieciowo na PowerBooku G3 233Mhz !
[#29] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0
Vanta, tak samo zresztą jak M64 to pocięta wersja TNT2 i nad czym się tu rozwodzić?
[#30] Re: Quake III dla AmigaOS 4.0

@Hugen, post #29

EOT... I nad czym się tu rozwodzić? ;)

Ostatnia edycja: 08.07.06 13:45:11
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem