Komentowana treść: AMP2 beta dla MorphOS-a
[#1] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a
Drobna pomyłka z tym JasPerem i dlatego informacja o nim została usunięta.
[#2] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a
Fajnie. W sytuacji gdy MPlayer zatrzymał się na wersji 0.91 (o 1.0preX szkoda nawet gadać), a Frogger nie będzie najprawdopodobniej rozwijany, jest to jakaś pociecha. Tym bardziej, że podobno łyka toto pliki VOB z DVD. :)

Prawdę mówiąc nie udało mi się zmusić do działania mosowego AMPa. Jakikolwiek filmik mu dam to zawsze mam komunikat:

"Failed to get video plugin
Failed to get audio plugin"

Pluginy oczywiście są w katalogu "Plugin" znajdującym się tak gdzie autor przewidział.
[#3] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@MDW, post #2

ja uzywam MPlayera w wersji 1.opre7 mam tez wersje 1.0pre8

i działa oki :)
[#4] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #3

Oczywiście. Mi też działa, nie wiesza się, łyka dużo więcej rodzajów animacji niż 0.91. Jednak jest jeden szczegół, który go dyskwalifikuje jako odtwarzacz video w XXI wieku. Odpal sobie animacje w której jest jakiś płynny przesuw czegoś. Na przykład na początku filmu "Fallen Art" kamera "wspina się" po wieży. Na Mplayerze 1.0pre ruch ten nie jest płynny - szarpie znacząco. Na wersji 0.91 jest idealnie. I żeby nie było nieporozumień - procesora nie brakuje, bo zajętość jest 15-30%. Ja nie toleruję zgubienia choćby jednej klatki na takiej maszynie jak G4/1000. Mamy XXI wiek. MPlayer 0.91 zjada trochę więcej procesora, a ruch jest płynny. Oczywiście tego tak bardzo nie widać jak nie ma płynnych ruchów ale ja to i tak widzę. Ktoś gdzies kiedyś mówił, że jest to spowodowane jakąś "lepszą" synchronizacją dzwięku z obrazem. To ja poproszę starą metodą synchronizacji. :) Co ciekawe - wersja windowsowa 1.0pre odtwarza wszystko płynnie. Po prostu wersja mosowa została pewnie skopana jakoś i nie ma komu tego poprawić. Ja jednak na coś takiego patrzeć nie mogę. To nie Amiga - tu ma być płynnie. No i jest płynnie na Froggerze i MPlayerze 0.91. Szkoda, że nie na 1.0pre, bo jednak jest on dużo lepszy. :(
[#5] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@MDW, post #2

1.0pre8 dziala nawet ok. I ma eksperymentalna obsluge wmv9 :). No ale i tak - swietym gralem bylby ciscowy 0.91, korzystajacy z nowych kodekow.
[#6] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@MDW, post #4

Nie tylko mosowa 1.0pre sie tak zachowuje. Na linuxie jest idetycznie (przynajmniej u mnie tak bylo jak testowalem).
[#7] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@marcik, post #5

1.0pre8 dziala nawet ok.

Ja sprawdzałem 1.0pre7. Nie wiedziałem o istnieniu wersji 1.0pre8 i nawet teraz jak wiem nie mogę znaleźć na sieci wersji dla MorphOS. :( Chętnie bym poddał ją testowi "Fallen Art". :)
[#8] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@MDW, post #7

Jest to wersja testowa jak narazie - autor podal na ircu linka i chyba nie bedzie mial nic przeciwko http://fabportnawak.free.fr/mplayer/mplayer1.0pre8-test.lha :)
[#9] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@marcik, post #8

Szkoda, ze padl mi czytnik dvd... pewnie po wakacjach kupie nowy,
teraz nie mam czasu ani ochoty na ogladanie, wiec nie brakuje, ale po
za 0.91 (tym starym) wszystkie pozostale nie radza sobie z
odtwarzaniem plyt... rozjazd dzwieku i obrazu to standard
[#10] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@marcik, post #8

Ja na pewno nie mam nic przeciwko. :) Dzięki wielkie za linka!

Sprawdziłem i muszę powiedzieć, że 0.91 nadal jest lepsza. :) Ruch kamery jest idalny, a w 1.0pre8 to nie jest takie idealne. Jednak jest to na tyle niezauważalne, że chyba zostawię sobie domyślnie tego 1.0pre8. Jest na pewno dużo lepszy.

Mam jednak małą uwagę. Jeżeli do katalogu "conf/font" wrzucę nowe fonty osd ("osd-mplayer-a.raw" i "osd-mplayer-b.raw"), które mają 17952 bajty każdy to osd jest pokwaszone zupełnie. Jak wróce do starych (12032 bajty) to wszystko jest ok. Ciekawe - nowa wersja działa poprawnie ze starymi fontami, a z tymi dołączonymi do archiwum nie. :)
[#11] Re: AMP2 beta dla MorphOS-a

@MDW, post #10

Fonty już są ok. Trzeba było trochę pogrzebać w pliku "font.desc". Zostawiłem sobie ten plik stary, bo tam miałem skonfigurowane kodowanie CP1250 napisów. Już wszystko jest ok. :) Powoli przyzwyczajam się do nowej "płynności". Jak się zapomni o tym jak jest w 0.91 to nawet da się na to patrzeć. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem