Komentowana treść: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł
[#1] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł
gdzieś wyczytalem ze ten nowy system pamięci ma umożliwić zrobienie natywnego sheepshavera odwołującego się do natywnego procka, jeśli to prawda to os4 będzie mieć niezły atut
[#2] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@rzookol, post #1

Już teraz ma. Organizacja dystrybutora pamięci w amigaosach zawsze była kulawa. To co jest opisywane w tym artykule, to całkiem duży krok naprzód pod tym względem.
[#3] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@rzookol, post #1

Do zrobienia takiego emulatora jest chyba potrzebny dostep do MMU (tak mi cos sie kojarzy z czasow rozmow pewnych osob na temat portu MOLa) wiec raczej z tym systemem pamieci nie ma nic wspolnego (bo w sumie to sposb alokacji pamieci przez system raczej niewiele interesuje taki emulator). A api do MMU chyba jest dostepne w OS4, wiec tylko czekac na port ;)
[#4] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł
Hehe,tak sobie czytam i bardzo podobna idee wymyslilem w moim apoolerze,tak sobie czytam,niektore rzeczy sa pisane na wyrost.
chocby te wirtualne alokacje ale trzea przyznac ze cos przynajmniej sie dzieje w skostnialym alokatorze pamieci ktory znamy z os 3.x ;)
[#5] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł
VIVA LA AmigaOS 4.0 :D

Ostatnia edycja: 14.07.06 22:27:36

Ostatnia edycja: 14.07.06 22:27:59
[#6] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł
A ja mam wrazenie ze ten artykul ma za zadanie po raz kolejny nakarmic malejaca cierpliwosc Amigowcow...
[#7] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@uran, post #6

Cierpliwość amigowców chyba się już kończy...
[#8] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@uran, post #6

zgadazam się, niestety..... :(
[#9] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Tja, to ja proponuje ankiete: "When will we see MOS 1.5?"

Nie ma co sie oszukiwać jeśli pokaże się w miarę dobry sprzęt dla OS4 to powiem adios MOS...

A może MOST czeka z "premiera" 1.5 do czasu wydania HW dla OS4?

Tak czy inaczej przesrane.
[#10] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@alpine, post #9

brak mi wiary i w MOS 1.5 i w AOS4.0... :( :( :(

Ostatnia edycja: 15.07.06 14:20:16
[#11] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@alpine, post #9

Nie ma co sie oszukiwać jeśli pokaże się w miarę dobry sprzęt dla OS4 to powiem adios MOS..


No ale jak już jest! A Pegasos II to co ?
Dla mnie to idealny sprzęt pod OS 4.0, tylko port na Pegasosa sporo by kosztował pewną firmę

Ostatnia edycja: 15.07.06 16:36:37
[#12] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@alpine, post #9

Nie ma co sie oszukiwać jeśli pokaże się w miarę dobry sprzęt dla OS4 to powiem adios MOS...

Na pewnie nie w obecnej postaci w jakiej jest AmigaOS4. Jakby OS4 nieco dorósł (np. 3D na poziomie TinyGL, overlay, działający Magellan albo Workbench dorownujacy dzisiejszemu Ambientowi, ShowGirls i kilka innych rzeczy) to mozna byloby sie zastanowic. Tylko nie wiem po co na to czekac skoro mam to juz w domu od dawna i w dodatku na G4/1000 po stosunkowo niskiej cenie.
[#13] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@MDW, post #12

Poza tym Amiga to nie tylko komputer. To takze srodowisko, a tamto w wydaniu polskim nie podoba mi sie. Zbyt duzo skojarzen z pewnym radiem i pewna partia, ktora obecnie jest w parlamencie, a nie powinna byc, bo dzisiaj nawet progu by nie przekroczyla. Ja rozumiem rulezowac ale bez przesady. Nie z taka powaga i zloscia w oczach...
[#14] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@MDW, post #12

Na pewnie nie w obecnej postaci w jakiej jest AmigaOS4

Prace nad OS4 posuwają się do przodu więc wszystko jeszcze możliwe :)

Tylko nie wiem po co na to czekac skoro mam to juz w domu od dawna i w dodatku na G4/1000 po stosunkowo niskiej cenie.

I na tym MOS... Tu nie chodzi o to że ja mam coś do MorphOSa (stickery, filozfia sys. itp.) Mi wyłącznie chodzi o system który jest rozwijany... JAWNIE rozwijany bo to ważne.
[#15] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@MDW, post #13

Nie można oceniać całego systemu pod względem paru ludzi którzy go "promują".
[#16] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@alpine, post #14

no nie wiem jak rozumiesz system: bo jeśli chodzi o sam kernel to jawnie rozwijany nie jest, natomiast jesli chodzi o pozostale elementy to przecież są rozwijane
[#17] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@alpine, post #14

Niby się nie rozwija, a jak sobie porównam to co zainstalowałem na swoim pierwszym Pegasosie, a to co mam teraz to uffff... To dwa różne światy chociaż zarówno tamto jak i to teraz nazywa się MorphOS 1.4. Spokojnie obecna wersja mogłaby się nazywać 1.6. :) Trzeba było tylko odpowiednio dawkować i nazywać kolejne uaktualnienia, a nie rozpuścić team i sprawić, że system się trochę rozlazł. MOSTeam na pewno nie ma zdolności "marketingowych". :) Mi to co jest teraz odpowiada, a AmigaOS4 jak dogoni MOSa to będziemy się zastanawiali. Narazie jadąc MorphOSem spoglądam w lusterko i zerkając na dalekie światła AmigaOS4 mrugam porozumiewawczo światłami awaryjnymi. ;)
[#18] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@MDW, post #17

:) :) :)

Ostatnia edycja: 16.07.06 21:28:13
[#19] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@MDW, post #17

Narazie jadąc MorphOSem spoglądam w lusterko i zerkając na dalekie światła AmigaOS4 mrugam porozumiewawczo światłami awaryjnymi.
A nie zauwazyles ze jedziesz w przeciwnym kierunku?
[#20] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@reactor, post #19

A nie zauwazyles ze jedziesz w przeciwnym kierunku?

Jeżeli ja jadę w przeciwnym kierunku i widzę w lusterku AmigaOS4 to znaczy, że oba autka jadą w nieodpowiednim kierunku. :) A tak na serio to nie myślę żebym się cofał. Nigdy wcześniej nie miałem tak satysfakcjonującej mnie Amigi i systemu. Wszystko na pewno jedzie w dobrym kierunku ale niestety jedzie baaardzo wolno. :( No ale dla mnie to i tak dużo, bo przywykłem do stania na parkingu/złomie (AmigaOS3) przez długie lata. :)
Ja z jakimkolwiek amigwoym systemem nie wiążę już wielkich nadziei. To zawsze będzie świetna zabawka. Jeżeli robi się coś innego to i tak obok zawsze musi stać jakiś dopasiony pecet (dopasiony, bo innego raczej używać się nie da, hehe). Na szczęście dopasione pecety dzisiej kosztują grosze. No a jako zabawka to zarówno AmigaOS4 jak i MorphOS sprawdzają się świetnie. Żeby tylko mieć tyle czasu na nią ile by się chciało... Nie wiem jak w przypadku AmigaOS4 ale w przypadku MorphOSa przez ostatnie 2 lata powstało tyyyyyle możliwości (narzędzi), że naprawdę jest się czym bawić. To spore pole do popisu. Niestety nie ma zbyt wielu chętnych do popisywania się. :(
[#21] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@reactor, post #19

Przemilczę fakt, że coś takiego jak "przeciwny kierunek" jest pojęciem
nieistniejącym :)) Ale skoro coś jest z tyłu i swiatła zwrócone są w
tą samą stronę, to znaczy, że albo jedzie w tą samą stronę, albo
jedzie na wstecznym :)
[#22] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@Kaczus, post #21

Przemilczę fakt, że coś takiego jak "przeciwny kierunek" jest pojęciem
nieistniejącym

Pojezdzij troche wiecej samochodem to poznasz i takie pojecie ;)

Ale skoro coś jest z tyłu i swiatła zwrócone są w
tą samą stronę, to znaczy, że albo jedzie w tą samą stronę, albo
jedzie na wstecznym


Nie uwzgledniles chyba faktu, ze samochod ma rowniez swiatla z tylu, ktore to mozna widziec w lusterku wstecznym (innego auta of koz) ;)
[#23] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@Kaczus, post #21

Przemilczę fakt, że coś takiego jak "przeciwny kierunek" jest pojęciem nieistniejącym

Bardzo słuszna uwaga. Kierunek to przecież linia po której się porusza autko. Kierunek nie określa w którą stronę się porusza. To określa zwrot. W takim razie poprawiam się - myślę, że wektor prędkości mojego niebieskiego autka ma odpowiedni kierunek i zwrot. :)


Ale skoro coś jest z tyłu i swiatła zwrócone są w
tą samą stronę, to znaczy, że albo jedzie w tą samą stronę, albo
jedzie na wstecznym


Hehehe - faktycznie. O wstecznym nie pomyślałem. :)
[#24] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@reactor, post #22

Nie uwzgledniles chyba faktu, ze samochod ma rowniez swiatla z tylu, ktore to mozna widziec w lusterku wstecznym (innego auta of koz)

No ale tylne światła są czerwone, a przednie zbliżone do białych. Tylko w demie Mawi samochody jadące po moście tym jak kamera się odwróciła miały nieodpowiednie światła - te poruszające się do przodu miały czerwone, a te do tyłu białe. :)
[#25] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@reactor, post #22

Ale wtedy widzisz inne swiatla :)))
[#26] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@MDW, post #23

Czyli systemy wg tej teorii właściwie jadą w tym samym kierunku jeśli chodzi o rozwój, tyle że jest inny zwrot ;)
[#27] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@MDW, post #23

Kierunek to przecież linia po której się porusza autko. Kierunek nie określa w którą stronę się porusza. To określa zwrot.
Sprobuj kiedys porozmawiac w ten sposob z drogowka ;)
[#28] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@reactor, post #27

Ehh, czlowiek wchodzi na ppa i widzi tyle komentarzy w temacie ktory moze bardzo latwo przerodzic sie w wojne, w miedzy czasie juz dzowni po popcorn, a tu co? O samochodach znowu gadaja? Sio na autoswiat, a tutaj dawac trolle i krew!
[#29] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@marcik, post #28

Echm młodzież.. ;) Nic tylko by na gotowe przychodziła. :P Samemu sie postarać!
[#30] Re: AmigaOS 4.0 i nowy system pamięci - artykuł

@marcik, post #28

Wojna? Ja nawet bym miał coś na wojnę...
Na eXecu dzisiaj mi się pokazał cytat mówiący, że "w momencie gdy w literaturze pojawiają sie elementy nacjonalistyczne to przestaje to już być literaturą". No i zastanawiam się czy dotyczy to także stron www albo portali. W końcu to też jest słowo pisane. Nie żebym coś sugerował... ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem