Komentowana treść: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
[#1] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
Używam tej pre8 od bodajże tygodnia, i rzeczywiście, sporo nie działających wcześniej filmików ruszyło. Warto zainstalować.
[#2] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
A nie wie ktoś może czy działają dobrze substreamy i wybór streamow audio/video?
[#3] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a

@wali7, post #1

Uzywasz pewnie innej bo widze ze autor 2 dni temu zupdatowal ten port :)
[#4] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
możliwość odczytu plików wideo w formacie WMV3

Czy aby przypadkiem najnowszą wersją WMV nie jest 10?
[#5] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a

@marcik, post #3

oooo, to tym lepiej ;) bo to znaczy, że ta nowa ma szanse być jeszcze lepsza :)
[#6] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a

@alpine, post #4

WMV3 (version 3) to alternatywna nazwa dla Windows Media Video 9. WMV1 (version 1) to Windows Media Video 7, a WMV2 (version 2) - Windows Media Video 8. Poza tym chyba nie ma jeszcze WMV10. Jest Windows Media Player 10 (a i nawet 11), ale kodek WMV chyba jeszcze nie doczekał tego numeru.
[#7] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
No fajnie - zapodałem sobie. Jednak tak ładnie jak 0.91 nie odtwarza żadna wersja. :( Już się z tym pogodziłem i używam 1.0pre8.
[#8] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
Nie wiem jak inni ale ja MEncodera nowego tam nie widzę

Ostatnia edycja: 22.07.06 16:46:16
[#9] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a

@deez, post #8

Wewnątrz archiwum z MPlayerem.
[#10] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a

@mailman, post #9

Faktycznie, masz rację. Zmyliło mnie to, że na stronie leży stara wersja MEncodera, poza tym, od kiedy pamietam zawsze był oddzielnie dawany.
[#11] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
Na stronie jest już kolejna wersja testowa (beta 2).
[#12] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a
I kolejna wersja jest. Tym razem pojawil sie w niej changelog. I mozna sie dowiedziec z niego ciekawych rzeczy. Np. wreszcie w overlay mozna miec fonty nakladane z kanalem alpha (trzeba dodac "-vo cgx_overlay::: PLANAR" (bez spacji przed PLANAR - ze spacja ppa wstawia mi emotke do lini polecen)). Mplayer coraz bardziej rulez, choc z czekam (pewnie nie tylko ja) na wersje ktora bedzie w 100% plynna (choc obecnie mam duzo filmikow ktore na 0.91 cos rwie (moze jakimis nowszymi kodekami zrobione) a na 1.0pre8 chodza o wiele lepiej). No ale po 1-2 minutach nie zwraca sie juz na to uwagi (a na niektorych plikach wogole nie wystepuje) wiec jakos idzie przezyc
[#13] Re: MPlayer i MEncoder 1.0pre8 dla MorphOS-a

@marcik, post #12

Wielkie dzięki za informację. Kanał alpha w cieniach napisów w overlayu rzeczywiście działa. Nareszcie! :) Już kilka razy miałem o to zapytać, a tu proszę - już nie muszę. Fajnie. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem