Komentowana treść: Emulacja IA-32 na Amidze
[#1] Re: Emulacja IA-32 na Amidze
Wewnątrz pliku .conf.AmigaOS4 znajduje się znienawidzone słowo MORPHOS!
[#2] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@MinisterQ, post #1

Zdrada panowie, zdrada! Ktos podstepnie chcial skazic jedyne, prawdziwe amigi!! Glowy beda musialy za to poleciec!!
[#3] Re: Emulacja IA-32 na Amidze
tytuł newsa jest bardzo mylący, przypadkowy czytelnik, który ostatnio co kupił rozszerzoną amigę np na allegro może zrozumieć ze istnieje możliwość uruchomienia bosha na takiej amidze. niestety nie jest to prawdą gdyż system oparty o źródła systemów amigowych czyli os4 nie istnieje w wersji amigowej. bliższe prawdy było by opisanie wersji bosha dla systemu morphos przez tytuł "Emulacja IA-32 na Amidze" gdyż ten system można oficjalnie uruchomić na amigach a z nim także i ww. bosha
[#4] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@rzookol, post #3

Wiadomość jest w odpowiedniej kategorii (podpowiedź: ikonka w lewym górnym rogu) ok, racja. A tytuły newsów czasami muszą prowokować, ale tylko odrobine, by zaciekawić czytelnika.
Poza tym jest informacja w treści dla jakiego systemu jest to port, liczę na to, że ludzie czytają też treść.
[#5] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@grxmrx, post #4

To jest temat nadający się do jedynie słusznego amigowego forum DEMENTI...
[#6] Re: Emulacja IA-32 na Amidze
A z jaką prędkością działa takie coś (obojetnie czy na A1 czy Pegazie)? Da sie używać takiego Windowsa do np. Excela?
[#7] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Davka, post #6

Cos mi sie kojarzy ze jaca w dawnych czasach uzywal i podobno win95 + stary office od biedy idzie uzywac.
[#8] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Davka, post #6

Bochs jest nieco wolniejszy niż np. qemu (sprawdzane na Linuksie PPC) w emulacji pod względem Windowsa (a wersja 2000 chodzi nieco szybciej niż 9x). Jednak to i tak wszystko jest żółwiaste ;)
[#9] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@marcik, post #7

tylko po co? openoffice na pingwinku bedzie bardziej kompatybilny z nowszymi plikami z msoffice niz tak stary msoffice ze na w98 pojdzie. pomijam juz kwestie predkosci.
[#10] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Valwit, post #9

No chociażby po to, żeby nie trzeba było przeładowywać maszyny tylko po to, by uruchomić linuksa, i nań jakiegoś OO. Zadając takie pytanie równie dobrze można pójść dalej, i zapytać - po co w ogóle uzywać amisystemów skoro de facto wszystko można zrobić na linuksie...
[#11] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Valwit, post #9

Office 97 jest wystarczająco kompatybilny i w skomplikowanych dokumentach jest lepszy niż OO.
[#12] Re: Emulacja IA-32 na Amidze
dobże by było gdyby autor kompilacji skupił sie pod kątem działania gier na tym emulatorku bo tego narazie nam brakuje.
Albo wogule napisać emulator który np kopiował by sobie najpotrzebniejsze pliki z win xp i odpalał tylko gierki :)
....pomażyć można..........a tak na dobrą sprawę to jest Amiga a na niej niema żeczy niemożliwych!!!!!!
Gdybym tylko potrafił programować...
[#13] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@ma3x, post #12

jezli chodzi o gry to chyba dosbox musi wystarczyc
[#14] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Valwit, post #9

ja mam na pegazie pod bochsem win95 i office 2000
[#15] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@ma3x, post #12

... ortografia poraża ...
[#16] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@TJindy, post #15

Aż włosy stają dęba? ;)
[#17] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@alpine, post #16

i opadają gacie
[#18] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@rzookol, post #3

niestety nie jest to prawdą gdyż system oparty o źródła systemów amigowych czyli os4 nie istnieje w wersji amigowej

System Amigowy OS4 nie istnieje w wersji Amigowej....hmmm... No tak ja zawsze wiedziałem, że AMIGAONE to nie amiga i AmigaOS4 to nie system Amigowy ;) Zastanów się co piszesz. Bosh powstał dla AmigaOS4 i AmigaONE (bądź teron and stiker Korporejszyn;) ) nikt nie mówi że ma zadziałać na klasyku. To tak jakbys chciał odpalić winxp na 386 i na tym emulator PPC :)

Jak dla mnie to Twoje zdanie jest zdaniem stulecia, napisz tak na amigowym blogu exec, na pewno chłopaki się ucieszą z Twojej wypowiedzi

A wogóle to ja jestem w szpitalu i juz kończe bredzić :)
[#19] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Olo, post #18

Czego się czepiasz szczegułów? Każdy może Dwikozy przedawkować!
[#20] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Olo, post #18

To ta fuzja AMD i ATI sprawiła że aż trafiłeś do szpitala? zapewne szok ;)
[#21] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@Olo, post #18

no chyba mam prawo uważać, że amiga1 to nie amiga

zauważ:
dwa newsy - jeden o boshu na os4 drugi o boshu na mos, zastanów się jaką wersję może sobie uruchomić większość, a jaka wersja bedzie jeszcze dlugo czekać na uruchomienie na amigach (oczywiscie mówimy o Polsce)
jeśli potrafisz uruchomić tą wersję na amidze to proszę bardzo, ja jednak nie potrafię, mosową natomiast potrafię i dlatego zwrócilem uwagę na mylący tytuł
[#22] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@rzookol, post #21

Czyli newsy powinny byc pisane wedlug Twoich mozliwosci ;)
[#23] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@reactor, post #22

a Ty masz jakieś inne możliwości ??, uruchomisz na swojej amidze tego Bosha
[#24] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@rzookol, post #21

zauważ:
dwa newsy - jeden o boshu na os4 drugi o boshu na mos,


Tak, tylko że akurat rozmawiamy o tym niusie, gdzie napisali że jest to wersja dla OS4, do pobrania z OS4Depot, nie ma ani słowa o tym że jest też wersja MOS-owa. Ty natomiast wyskakujesz pisząc zdanie :
(..)niestety nie jest to prawdą gdyż system oparty o źródła systemów amigowych czyli os4 nie istnieje w wersji amigowej(..)
Więc ja się pytam, jakim cudem Amigowy OS4 nie istnieje w wersji na Amige, skoro istnieje, ba, sam się nim bawiłem kilka razy więc raczej mogę być opewny że istnieje, no chyba że to tylko były majaczenia spowodowane prochami jakimi faszerują mnie w szpitalu

Teraz w niusie opisują nam port BOSHA-a dla AmigaONE pod system AmigaOS4, więc naprawde nie wiem o co Tobie chodzi z tym nieamigowym systemem :) .

A wogóle to nie karmić trolla! ,i ide się dalej leczyć.
Ze szpitala pozdrawia mofce!
[#25] Re: Emulacja IA-32 na Amidze

@rzookol, post #23

Na swojej amidzie nie uruchomie Bosha tak samo jak na 386 nienuruchomie WinXP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem