Komentowana treść: RockBEAT 2.0.1
[#1] Re: RockBEAT 2.0.1
RockBEAT powinien być wtyczką dla jakiegoś edytora MIDI - może ktoś się pokusi o zaimplementowanie na AmigaOS technologii VST? Steinberg ponoć udziela licencji za darmo. ;)
[#2] Re: RockBEAT 2.0.1

@Ijon_Tichy, post #1

Ja się przyglądałem VST i w istocie przeniesienie go na MorphOS-a nie jest specjalnie trudne. Ale, jak zwykle, jest jakieś ale. Każdy plugin VST musiałby być przekompilowany dla MOS-a. W sytuacji gdy przygniatająca większość istniejących pluginów jest closed source, a te z otwartymi źródłami można policzyć na palcach jednej ręki i są mocno takie sobie - doszedłem do wniosku że nie za bardzo jest się po co wysilać.
[#3] Re: RockBEAT 2.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Wiadomo że masa softsynthów jest komercyjnych i te są najlepsze (np. taki Absynth pokłony ). Nawet nie chodziło mi o portowanie poszczególnych programów, zresztą w pierwszej kolejności potrzebny jest obsługujący je host i to byłby szlak do przetarcia. Rzecz oczywista, że programiści i tak nie rzuciliby się do kodowania wtyczek VST, no ale... popisać, pofantazjować i pobożne życzenia wyrazić zawsze można. :)
[#4] Re: RockBEAT 2.0.1

@Ijon_Tichy, post #3

Tak jak mówię - nie jest problemem przeportowanie VST na MOS-a w sensie powiedzmy skompilowania przykładowego hosta i pluginów z SDK ze Steinberga. Nie jest również problemem przekompilowanie dostępnych (czterech ) pluginów open source. Tylko co dalej?
[#5] Re: RockBEAT 2.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Jak nie skompilujesz to sie nie dowiesz OK
[#6] Re: RockBEAT 2.0.1

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Tylko co dalej?
Dalej już tylko ktoś musiałby podchwycić temat, napisać porządny sekwencer MIDI z obsługą systemu wtyczek VST, a następnie inni zajęliby się tworzeniem wirtualnych instrumentów. :)

A serio, zacytowane pytanie można zadać w przypadku wielu programów/rozwiązań które można stworzyć na amigowe systemy. Chociaż przyznać trzeba, że ogólnie programy muzyczne cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż, dajmy na to, oprogramowanie graficzne czy sieciowe.

Z drugiej strony, tytuł "amigowego ojca VST" czeka...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem