Komentowana treść: Shorten 3.6.0
[#1] Re: Shorten 3.6.0
A to sie Deezy i inne mini-audiofile ucieszą :)
[#2] Re: Shorten 3.6.0

@alpine, post #1

Nie pisałem tego w newsie, ale shorten 3.6.0 dla MOS-a jest dostępny od grubo ponad roku... cool
[#3] Re: Shorten 3.6.0

@alpine, post #1

only flac make it possible ;)
[#4] Re: Shorten 3.6.0
Żeby docenić jakość dźwięku bez stratnej kompresji, najpierw trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt - w pierwszej kolejności dobry wzmacniacz i takiż zestaw głośników. Zresztą słuchanie muzyki na szumiącym dyskami i wiatraczkami komputerze również nie jest specjalnie audiofilskim podejściem do sprawy i w takim wypadku mp3/192kbps w większości przypadków najzupełniej wystarczy (no chyba że wrzuci się słuchawki na uszy).

Ogólnie zaś grono koneserów dźwięku przydałoby się zawęzić ślepym testem. :)


Ostatnia edycja: 20.08.06 17:23:55
[#5] Re: Shorten 3.6.0

@Ijon_Tichy, post #4

Ja z kolegą zabawialiśmy się w robienie sobie ślepych testów dla różnych jakości MP3. Na moim highendowym sprzęcie OK (Pegasos 2 i jego AC 97, radiomagnetofon Sanyo MW-807LO jako wzmacniacz słuchawkowy, słuchawki ATA 1118, made in China oczywiście, swoją drogą całkiem niezłe, zamknięte, dwusystemowe) powyżej 128 kbits nie rozróżniam. Tzn wyłapuję jeszcze różnicę pomiędzy 128 i 160, ale wyżej już nie. I dobrze, bo przynajmniej nie czuję wewnętrznej potrzeby wydawania na sprzęt audio ;).
[#6] Re: Shorten 3.6.0

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Na takim sprzęcie nie wyczujesz. Na lepszym wyczułbyś. Ale to akurat jest różnica, którą słyszy się najpierw inwestując. ;) Nie słysząc różnic wcześniej nie czuje się potrzeby zmian. Ja niestety miałem tego pecha, że wcześniej posłuchałem lepszego sprzetu...
[#7] Re: Shorten 3.6.0

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Proponuję porównać MP3 z oryginalnym nagraniem CDAudio. Nawet puszczając to przez AC97 powinieneś usłyszeć dużą różnicę w jakości dźwięku.
MP3 to zło
[#8] Re: Shorten 3.6.0

@Prince, post #7

Po prostu sa to reczy do roznych zastosowan. Plyte CD slucham w domu, ale jak ide sobie do pracy i chce by cos czasem pomruczalo mi przy pracy - wole wrzocic na plytke kilka zrippowanych plyt, by losowo odtwarzacz mogl wybierac z wiekszej ilosci utworow. Dodatkowo uzywa sie tam zazwyczaj kiepskiej jakosci sluchawek, wiec co to za roznica...
[#9] Re: Shorten 3.6.0

@alpine, post #1

Średnio się ucieszyłem, chyba mało popularny format to jest, ale mogę się mylić. Jak dotąd nie miałem w tym formacie żadnej muzyki, ale wszystko przede mną. ;)
[#10] Re: Shorten 3.6.0

@MinisterQ, post #3

Coś w tym jest chyba. ;)
[#11] Re: Shorten 3.6.0

@MinisterQ, post #6

Cóż, true. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem