Komentowana treść: Amithlon kernel 3.10
[#1] Re: Amithlon kernel 3.10
Spuźniłem się w newsem. :)
Kilka nieścisłości:
"Pełną listę" - nie zupełnie pełną, ponieważ wymieniono tam tylko najpopularniejsze płyty główne, w pełni przetestowane. Będzie działać także na wielu innych.
Wsparcie jest też dla wielu kart ATI.
Warto też wspomnieć, że z tym kernelem zgodny jest jedynie zaktulizowany pakiet linuksowych sterowników (który także jest tam na stronie) - można je wykorzystać po instalacji AmithlonUpdate.
Aby skorzystać z kernela powinno się także usunąć z startup-sequence linijkę
Setconfig >NIL: p96_accell ileśtam
[#2] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #1

Zmodyfikowałem wiadomość zgodnie z sugestiami.
[#3] Re: Amithlon kernel 3.10
O... dzięki. :)
A co do nowego kernela, to cóż... boing ball skacze u mnie po ekranie (odpalanie systemu) teraz przez jedyne 2,5 sekundy! Robi wrażenie...
Użytkownicy Soundblastera 128 PCI niech się nie przestraszą jeśli linuksowy ster się nie załaduje - wystarczy go "odkomentować" w pliku s:pci_modules
Sterownik dźwięku AC97 jest wyraźnie udoskonalony. Nie występuje już nigdzie u mnie cichy trzask przy initializacji trybu AHI.
[#4] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #1

Szkoda, VIA PT 880 Pro jest niestety nieobsługiwana, tak samo jak GF6600 PCIe ;( , szkoda, nici z Amithlona na moim sprzęcie..może kiedyś się doczekam :)
[#5] Re: Amithlon kernel 3.10

@Olo, post #4

Co do dźwięku, to zawsze możesz znaleźć jakiś SB128 PCI za 10zł i dorzucić do kompa. ;)
[#6] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #3

Za to na MOSie jest coś podobnego jeśli chodzi o AHI, może nie trzask ale takie pyknięcie (szczególnie słyszalne gdy się ma trochę potencjometr siły głosu "odkręcony").
[#7] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #5

W pece siedzi SB Audigy4 więc może zaskoczy, tylko co mi po dżwięku jak grafa i mostek jest nieobsługiwane ;) szkoda
[#8] Re: Amithlon kernel 3.10

@Olo, post #4

Zrezygnowałeś z pegaza a teraz chcesz "wskoczyć" na amithlona? ;)
[#9] Re: Amithlon kernel 3.10
Jak ja nie cierpię zwrotu "posiada wsparcie". Jest to tzw. kalka z angielskiego, dosłowne (w tym kontekście błędne) tłumaczenie słowa "supports" jako "wspiera" i jeszcze w dodatku to "posiadanie" nie wiadomo po co. Nie bardziej po polsku jest "kernel obsługuje karty"?
[#10] Re: Amithlon kernel 3.10
A jest sterownik do neostrady usb? (pytanie retoryczne)
[#11] Re: Amithlon kernel 3.10

@Malin, post #10

Oczywiście. Instalujesz ArakAttack, Poseidona, MiamiDX, konfigurujesz i jedziesz. :P

A co do kart graficznych, to mało która nie jest obsługiwana wogóle. Niektóre po prostu działają tylko w niskich rozdzielczościach albo tylko w nieakcelerowanym trybie VESA.
[#12] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #11

Albo to ściema, albo Poseidon dla OS3 nie jest darmowy . Jeśli to prawda to proszę o dokładniejsze informacje na priv ;).

Ostatnia edycja: 05.09.06 23:32:39
[#13] Re: Amithlon kernel 3.10

@Malin, post #12

Nie jest darmowy. I co tu więcej wyjaśniać na priv? :P
[#14] Re: Amithlon kernel 3.10

@Malin, post #12

Poseidon dla OS3 nie jest darmowy, darmowy był dla Pegasosa, obecnie na wszystkie platformy płatny.
[#15] Re: Amithlon kernel 3.10

@wali7, post #14

Dla Pegaza nadal jest darmowy. Znaczy sie klucz otrzymasz za darmo trzeba tylko przeslac formularz, ale jesli chcesz mozesz uiscic symboliczna oplate.
[#16] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #13

A jakie są ograniczenia tego Poseidona?
[#17] Re: Amithlon kernel 3.10

@Cali, post #15

Hmmm, wydawało mie się, że trzeba było przesłać opłatę (dowolną), nie wiedziałem że jest nadal za darmo (z kluczem). Tak czy inaczej opłatę przesłałem, chociaż była symboliczna ;)
[#18] Re: Amithlon kernel 3.10

@Malin, post #16

Chyba szybkość jest USB1.1 i jest ograniczenie ilości przesłanych danych i (być może) ograniczony czas działania. Poszukaj w manualu.
Pod Pegazem w najnowszej wersji autor zachęcał do rejestracji poprzez system denerwujących requesterów. ;)
[#19] Re: Amithlon kernel 3.10

@Malin, post #16

No tak, kto to widzial zeby za soft trzeba bylo placic. Skandal.
[#20] Re: Amithlon kernel 3.10

@smith, post #19

Radze kupic pożądne okulary - spytałem JAKIE SĄ OGRANICZENIA POSEIDONA, a nie czemu nie jest darmowy. No ale do mnie zawsze trzeba sie doczepić, zwłaszcza jak samemu nie posiada się umiejętności logicznego myślenia, a tym bardziej czytania ze zrozumieniem. Zresztą co ja gadam o logicznym myśleniu, czy ty w ogóle myślisz? Pozatym sprawdziłem i nie działa (to było do przewidzenia). Mam kupić coś co nie działa z moim sprzętem? No tak, to w twoim stylu.



Ostatnia edycja: 07.09.06 15:54:06
[#21] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #1


W archiwum nie ma nic nt. usuwania "Setconfig >NIL: p96_accell"
[#22] Re: Amithlon kernel 3.10

@smith, post #19

No tak, kto to widzial zeby za soft trzeba bylo placic. Skandal.

Po co płacić skoro można mieć za darmo? A przy okazji; zapewne zgodzisz się ze mną, że GPL to strzał w dziesiątkę

Ostatnia edycja: 07.09.06 23:41:41
[#23] Re: Amithlon kernel 3.10

@koodlaty, post #22

Zeby utrudnic zycie tym, ktozy chcieliby rozwijac w inny sposob, albo uzyc by uzyszkodnicy ich programu mieli wiekszy wybor to tak, jesli chodzi o to czylicencja jest dobra - nie.
[#24] Re: Amithlon kernel 3.10

@Malin, post #20

Albo to ściema, albo Poseidon dla OS3 nie jest darmowy


I inne wypowiedzi takze z irca. Poza tym czy na twoim pececie jest chociaz Windows legalny?
O moje umiejetnosci w szczegolnosci dotyczace logicznego myslenia i czytania ze zrozumieniem sie nie mart lecz zatroszcz o swoje gdyz jak wszyscy chyba widza troche bardziej abstrakcyjny post a obydwie zawodza co prowadzi do tego ze sie gubisz.
[#25] Re: Amithlon kernel 3.10

@mr.Dark, post #21

Autor wpomniał o tym na zagranicznym forum mailowym.
Ta linijka jest zbędna, bo takie błędy jak np. nieodświeżanie linii skośnych w programach typu PerfectPaint przy akceleracji zostały wyeliminowane.
Po usunięciu tej linijki akcelka będzie domyślnie na wszystkie elementy włączona. Albo będzie działać w całości albo nie (nieobsługiwana karta graficzna), więc używanie tej linijki ograniczającej akcelerację tylko zakłóca pracę.
[#26] Re: Amithlon kernel 3.10

@smith, post #24

Skoro z tobą wszystko ok, to zapewne zauważyłeś, iż STWIERDZIŁEM że Poseidon dla OS3 nie jest darmowy. Czy gdzies tu jest napisane że jestem oburzony tym faktem? Jednak nie wszystko z tobą w porządku.
Pozatym mogę pisać z linuxa jeśli ci coś nie pasuje. Mam też legalnego Windowsa ME jeśli chcesz robić mi rewizję.


Ostatnia edycja: 08.09.06 14:43:51
[#27] Re: Amithlon kernel 3.10

@Malin, post #26

wysłany z ---.neoplus.adsl.tpnet.pl Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7


Mam też legalnego Windowsa ME jeśli chcesz robić mi rewizję.


A korzystasz z Windows XP.
[#28] Re: Amithlon kernel 3.10

@Mario, post #25

Gdyby jeszcze obsługiwał myszki USB jak zwykłe PS/2...

Może Mario podpowiesz autorowi kernela


Ostatnia edycja: 08.09.06 17:19:34
[#29] Re: Amithlon kernel 3.10

@smith, post #27

Malin i Smith, przenieście te swoje dywagacje na priv. Nie chcę już czytać dalej Waszego sporu i nie wnikam kto ma rację, a kto zaczął.
[#30] Re: Amithlon kernel 3.10

@smith, post #27

korzystam z xp bo na me/98 nie mogłem znaleść drivera do karty tv , EOT

Ostatnia edycja: 08.09.06 18:17:59
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem