Komentowana treść: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja
[#1] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja
MDW i jak to dziala?
[#2] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@quaint, post #1

MDW - jedyny użytkownik tego programu w polsce? ;)
[#3] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MinisterQ, post #2

jedyny i jak zwykle wsciekly na autora . ale czekamy na opinie.
[#4] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@quaint, post #1

Wróciłem ze szkółki, zerkam na PPA, a tutaj taaaaki news. :) Od razu ściągnąłem, zrobiłem backup poprzedniej wersji, wrzuciłem nową, wpisałem kod rejestracyjny i odpaliłem. Rewelacji się nie spodziewałem, bo ten program zawiódł mnie już wiele razy. :) Na początku przywitał mnie komunikat, że biblioteka do fontów nadal nie jest dostępna więc w tej wersji nadal nie można nic robić na tekstach (grrrr). Zmienił się domyślny GUI - bardziej mi spasował i go nawet zostawiłem sobie. :)
Nie wiem czy coś się zmieniło w Pixel czy to może zasługa nowego SDL (niedawno wyszedł dla MOSa) ale cały GUI i wszystko działa tak jakoś szybciej, sprawniej i pewniej. Nie boję się już przesuwać okien :) i wszystko ładnie reaguje i się przerysowuje. Wczytałem jakiegoś PNG i pobawiłem się różnymi opcjami. Kurcze, poprzednia wersja już by się dawno powiesiła. W tej zupełnie sie na to nie zanosi. Program naprawdę działa i jak na moje oko jest dużo więcej opcji niż w poprzedniej pełnej wersji. Bardzo mi się spodobał Effect Explorer - można szybko zapoznać się ze wszystkimi filtrami, których jest już całkiem sporo.
Takie typowe operacje na warstwach, kanałach alpha, opcje rysunkowe... To naprawdę działa i to całkiem sprawnie. Nie wiem co się stało. Jak tak dalej pójdzie to będę musiał Pixela przeprosić. :) Chyba autor go naprawdę mocno "wyczyścił".

Jakby tylko autor uruchomił obsługę fontów w wersji dla MOSa to byłby naprawdę najlepszy program graficzny jaki powstał dla tej platformy. Kiedyś autor obiecał mi, że weźmie się za "transform layer" żeby było tak funkcjonalne jak w Photoshopie. Jak jeszcze zrobi kilka drobiazgów jak np. przesuwanie punktu 0,0 w dowolne miejsce to całkiem poważnie zastanowię się nad zastąpieniem nim średnio legalnego Photoshopa na moim pececie. Co prawda do CS2 Pixelowi daleko ale jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy.

Jestem naprawdę BAAARDZO mile zaskoczony. Ten program naprawdę działa. Mówię to na podstawie kilku minut zabawy więc proszę się za bardzo nie sugerować. No ale jednak poprzednia wersja po kilku minutach zniechęciła mnie bardzo co było chyba widać w komentarzach. :)

Jeszcze się trochę pobawię (wersją dla MOSa). Jak się zacznie krzaczyć to oczywiście zaraz Wam nakabluję. :)

Ostatnia edycja: 09.11.06 22:47:15
[#5] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MinisterQ, post #2

MDW - jedyny użytkownik tego programu w polsce?

Z tego co wiem to jest jeszcze przynajmniej jeden - Kamul. Pewnie się ucieszy jak zobaczy newsa, bo chyba też był odrobinę zawiedziony tym zakupem. :)
[#6] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MinisterQ, post #2

i jeszcze ja:)
[#7] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@stefkos, post #6

Stefkos jak ty jestes teraz w PL to mi kaktus na ręce wyrośnie ;)
[#8] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MDW, post #5

newsa nadesłał: Kamul
[#9] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja
Pierwszy zwis zaliczyłem jak próbowałem renderować warstwę w której nie było nic do wyrenderowania (nie była to warstwa tekstowa i nie miała "riltajmowych" efektów). Drugiego zwisu jeszcze nie zaliczyłem. :)

Trochę przesadziłem z tym Photoshopem. :) Jednak temu programowi dużo brakuje. Ma naprawdę spore braki pod niektórymi względami. On tylko wygląda tak bogato i jest tylko z zewnątrz tak bardzo podobny do Photoshopa. No ale na warunki amigowe to i tak rewelacja. :)

Jednak na tym testy kończę, bo znalazłem taką "malutką" usterkę. Program nie potrafi zapisać obrazka w jakimkolwiek formacie. :D Wywala komunikat, że prawdopodobnie dysk jest pełny. Próbowałem zapisać do RamDisk i myślałem, że dla programu o nieamigowym rodowodzie RamDisk może być zawsze w 100% zajęty. Jednak spróbowałem zapisać na inne partycje i efekt był taki sam. Autor na pewno tego programu nie używał pod MorphOSem. :)
[#10] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

SKOLMAN_MWS:

Hehehe, nie zauważyłem. :) W taim razie jak wejdzie to się nie ucieszy tylko uśmieje. :D


stefkos:

Też masz pełnego Pixela? Oj to muszę przestać publicznie mówić, że się sfrajerzyłem, bo niechcący sporo porządnych ludzi obrażam. :)
[#11] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MDW, post #5

Hehe, tak jak Skolman zauważył, o Pixelu wiedziałem już od kilku dni, tylko news na PPA z jakichś powodów pojawił się z pewnym opóźnieniem. :)

Na programach graficznych znam się w bardzo ograniczonym stopniu. To co rzuciło mi się w oczy to fakt, że Pixel pracuje rzeczywiście stabilniej. Choć raz udało mu się wyłożyć właśnie na Effect Explorerze.

Przy okazji prosty wniosek: trzeba od czasu do czasu dać znać na forum Pixela o tym, że istniejemy (jako użytkownicy Morphosa). Nowa wersja nie wychodziła chyba od roku. Jednak wystarczyło odrobinkę ponarzekać, żeby w ciągu dwóch tygodni coś się wyprodukowało. ;)
[#12] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MDW, post #9

U mnie demo Pixela zapisuje tylko na partycji ext3, na sfs i ffs już mu się nie chce, wywala komunikat Error writing to file, disk may be full.


Ostatnia edycja: 09.11.06 23:42:38
[#13] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@jimiche, post #7

czyli kaktus ci nie rosnie.
on sie pewnie gdzies szlaja jak zwykle
21 grudnia wracam, potem nie wiem..
[#14] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MDW, post #10

nie wiem jakim fuksem ale autor sam mnie zagadal i jakos sie zalatwilo.
w sumie narazie nie odpowiada autor ale jak bedzie mozna to postaram sie mu jakos pomoc (mam nadzieje ze sobie z paintem tez pomoge:) )

ee nie obrazasz nikogo, pisz co jest fajne co nie, ludziom nalezy sie jakis opis , wtedy beda wiedziec czy warto kupic.
[#15] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@stefkos, post #14

zapomnialem dodac ze udalo mi sie wywalic i wersje windowsowa i morphosowa. podeslalem juz jeden bug raport, jak autor przyjmie bede wysylal nastepne o ile nie przepadne w pisaniu swojego programu.
[#16] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@Kamul, post #11

Jak pojawiło się nowe demo dla MorphOSa to zapytałem na forum kiedy będzie pełna wersja ale autor tam chyba nie zagląda. A już na pewno nie do części poświęconej wersji dla MorphOS. :) Ciekawe jak szybko zareaguje na problem z zapisywaniem obrazków. Przecież to jest byk jak stąd do Chicago. :D Mam nadzieję, że nie będzie trzeba czekać rok... Tego typu problem powinien zostać rozwiązany poza kolejnością, bo przecież z czymś takim programu się nie da używać. :)

Przed chwilą zgłosiłem ten problem w tym jego bug-trackerze. Nie wiem czy autor tam zagląda...

Fajnie, że sprawa z Pixelem się ruszyła. Jeżeli to Ty popchnąłeś to chwała Ci za to. Rób tak dalej, a będziemy mieć w miarę sensowny program graficzny na MorphOS. :)

Ciekawe kiedy zostanie włączona obsługa czcionek. Bez tego też troche kiepsko jest. :(
[#17] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MDW, post #16

Jeżeli to Ty popchnąłeś to chwała Ci za to. Rób tak dalej, a będziemy mieć w miarę sensowny program graficzny na MorphOS.

Obawiam się, że zbyt wiele w tym mojej zasługi nie ma. :) Kiedyś trochę pomailowałem z autorem, ale od tego czasu już chwila upłynęła. No i ostatnio ze dwa posty wrzuciłem na forum, obok mnie kilku innych użytkowników Pixela i chyba odniosło skutek. Niewykluczone, że ktoś go prywatnie bardziej natarczywie nękał. ;)

Trzeba od czasu do czasu się upomnieć, bo jeżeli dobrze pamietam, gdzieś ostatnio trafiłem na tekst, w którym Pavel pisze, że wersja Morphosowa cieszy się bardzo małym zainteresowaniem. Tyle tylko, że nie wziął pod uwagę, że główną przyczyną jest prawie zerowa użyteczność tego programu w wesji dla Morphosa (wiechliwość, liczne braki...).
[#18] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@MDW, post #4

Z tego co wiem to nie jakies wielkie przerobki w pixelu sa powodem poprawy stabilnosci, ale znalezenie i ubicie brzydkiego buga z powersdla
[#19] Re: Pixel 1.0 (build 566) - dostępna pełna wersja

@stefkos, post #15

@ stefkos
zapomnialem dodac ze udalo mi sie wywalic i wersje windowsowa i morphosowa. podeslalem juz jeden bug raport, jak autor przyjmie bede wysylal nastepne o ile nie przepadne w pisaniu swojego programu.

osobiście wolałbym tą drugą opcję, a bugreportami z testów Pixela niech zwykli zjadacze chleba się zajmują :)


Ostatnia edycja: 10.11.06 20:04:07
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem