Komentowana treść: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a
[#1] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a
[h]ello
powiedzialam, ze Morgoth bedzie mial czas i mozliwosc wykonania teog do niedzieli wieczor i jest. :)

Pozdrawiam oprzybylych na Amizaduszki
[#2] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Cali, post #1

No tak, kobieta pozwoliła... ;)
[#3] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Cali, post #1

Czesc Cali :D
[#4] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a
Czy można generalnie, w skrócie uznać, że binarki generowane przez GCC 4.x są szybsze od tych z GCC 3.x?
Jakie są zasadnicze, najważniejsze różnice między tymi wersjami?
[#5] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Mario, post #4

Najwazniejsza roznica jest to ze GCC4 czesciej niz GCC3 generuje bledny kod
[#6] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@marcik, post #5

Najwazniejsza roznica jest to ze GCC4 czesciej niz GCC3 generuje bledny kod

Jeszcze częściej? Rety... Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego wobec tego cały świat używający GCC używa wersji 3.x i 4.x? Czy ten błędny kod ujawnia się tylko na platformach PowerPC? No kurcze, przecież świat już dawno zapomniał o 2.x. Może by tak uświadomić reszcie świata, że dostają błedny kod kompilując swoje dzieła wersjami 3.x i 4.x? Jak to jest, może mnie ktoś oświecić?
[#7] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Mario, post #4

Nowe nie zawsze równa się szybsze...
[#8] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@MDW, post #6

Ja robiłem podejście GCC 4 do Reggae. Jeżeli chodzi o kod skalarny (nie wykorzystujący AltiVec-a) to jest w porządku, samo przekompilowanie GCC 4 daje zysk prędkościowy około 10%, ale za cenę wydłużenia kodu o 20% (zapewne bardziej agresywne rozwijanie pętli i inne tego rodzaju optymalizacje). Natomiast niestety GCC 4 i AltiVec to pomyłka. Prosta funkcja (naprawdę prosta, GCC 2.95 robi z niej 520 bajtów kodu) skompilowana GCC4 zrobiła się 3 razy dłuższa (1512 bajtów) i niestety o połowę wolniejsza (tak, też mi się to w głowie nie mieści). Jak oglądałem kod wynikowy (a co nieco assembler PPC znam...) to nie rozumiałem jak można tak rozpieprzyć tak oczywisty wydawałoby się kod. Jest on co prawda poprawny, ale zupełnie nieoptymalny.
[#9] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Grzegorz Kraszewski, post #8

No to faktycznie nieciekawie. :( Dziwne... A może to jest sprawa konfiguracji środowiska (nie bij jeżeli walnąłem głupotę)? :)
[#10] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@MDW, post #9

Właśnie, może sprawa przełączników kompilatora? Wyłączenia wodotryskowytch wręcz optymalizacji w jakiś sposób? ;)
A jak działo się z GCC 2.x?
[#11] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Mario, post #10

Swojego czasu jak przegladalem rozne informacje o gcc 4 to widzialem
informacje ze mial bledy przy generowaniu kodu dla altiveca. Teraz nie
wiem, czemu tak a nie inaczej rozwija kod. Ogolnie roznica jest taka,
ze nowsze gcc 1) lepiej optymalizuja kod 2) maja nowy standard
zaimplementowany, co pozwala mniej pisac oczywistych rzeczy, bo te
zapewniaja biblioteki kompilatora. Teoretycznie powinien miec tez
testowe rzeczy, ktore maja wejsc do standardu w 2009/2010 roku do
standardu. Sciagnalem to co morgoth wystawil... ale tego jest jakos
malo... hmmm zastanawiam sie czy zainstalowac na istniejacym gcc czy
nie i jakie beda ew konsekwencje zainstalowania na istniejacym juz
gcc...
[#12] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Kaczus, post #11

Ja polecam zrobienie sobie tego w oparciu o srodowisko gg z goldeda. Dodac jako osobny kompilator coby miec pewnosc ze nic wzajemnie nie bedzie sie pieprzyc. Ja mam tak zrobione i jest bezproblemow. Kompilacja Sputnika - przelaczam sie na GCC4. Kompilacja czegokolowiek innego - pstryk i mam GCC2.
[#13] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@marcik, post #12

No wlasnie tak zrobilem teraz, ale widze, ze wielu rzeczy mu
brakuje.... nie potrafi skompilowac nawet helloword.... a dokladniej
zlinkowac, bo na linkowaniu sie wywala... :( Nie chce mi sie dokladac
co chwila nowej biblioteki zastanawiac skad i gdzie ja wrzucic...
przydala by sie informacja jak najlepiej zainstalowac ta wersje
kompilatora....
[#14] Re: GCC 4.0.3 dla MorphOS-a

@Kaczus, post #13

Skopiuj sobie stare sdk (badz zainstaluj od zera) do tego katalogu z gcc4 a potem rozpakuj tam gcc4. Bo to jest sam kompilator, np. libm czy libc juz tutaj nie ma dolaczonego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem