Komentowana treść: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
[#31] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Torn, post #19

No chyba że czegoś nie rozumiem

Moze wystarczy sam kompatybilny procesor i AmigaOS? W koncu WB3.x, bez problemu postawisz na MOSie ;)
[#32] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

"a nad udawaniem/emulowaniem AGAty pracuja"

taaaa, ciekawe gdzie to wyczytales?
[#33] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Ma wbudowane ale zeby z nich skorzystac trzeba bedzie dokupic specjalna karte rozszerzen na ktorych beda wyprowadzone usb i eth z procka. I bedzie ona raczej duzo drozsza niz lacznie karta usb i eth na pci. Poza tym w krakowie dzialanie usb bylo pokazywane z uzyciem karty na pci.

Ostatnia edycja: 17.11.06 11:47:48
[#34] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje
Pierwsza gra skompilowana pod procesor Coldfire. Działa też pod AmigaOS 4.0.
[#35] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@amigafan, post #16

@ amigafan...
Kurde popieram Cię całkowicie! Jeśli będzie Amigowy laptop produkcji seryjnej na której odpalę OSa 3.1 i 3.9 (i jakieś starocie jeszcze) a będzie miał jakieś nowości sprzętowe to sprzedaje 060, jedną płytę główną A1200 i co tylko jeszcze będę miał i wchodzę... Ojjjj... Jak ja bym chciał mieć AmiLapka z taką matrycką np.15" albo mniejszą (żeby całe pudło było mniejsze)... Moje próby zbudowania laptopa Amigowego jak na razie leżą...
[#36] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

tak, obsluge zapewnia juz procesor coldfire i dzieki temu transfer teoretycznie jest szybszy niz zwykle.

Albo ewentualnie te "dma" bedzie powodowac zwiechy systemu ^^

Dragon z tych informacji to poprostu samodzielna plyta glowna wyposazona w interfejs do podlaczenia ukladow specjalizowanych i romu z Amigi 1200 (poprzez jej plyte glowna), w takiej sytuacji moze dzialac bez modulu procesorowego jako busboard (czyli cos w stylu mediatora), ale jak bedzie wygladac obciazenie CPU podczas transferu na PCI to sam nie wiem, niby DMA i busmastering, ale i tak mi sie to zbytnio nie podoba.

Obsluga DDR 266, fakt, dziala z pelna predkoscia procka, czyli odwolania do pamieci zewnetrznej w programie powinny sie wykonywac DUZO szybciej niz w XXX1260 z EDO/FPM, ale tak czy inaczej w wielu przypadkach taki transfer bedzie poprostu niewykorzystywany.
No i te smieszne w dzisiejszych czasach 410MIPS na natywnym kodzie CF...hmm...ze o ograniczeniu sterow do PCI nie wspomne :)
[#37] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@amigafan, post #16

W obecnej wersji na bazie Dragona nie da się zrobić laptopa, ponieważ karta procesorowa włożona jest w niego pod kątem prostym. Chyba żeby umieścić kartę pocesorową równolegle, albo nawet zintegrować z resztą Dragona.
Obecnie laptopy można składać podobnie jak stacjonarne pecety, więc gdyby przygotować takiego Dragona w formacie płyty laptopowej, całą resztę można by złożyć z np. jakiejś starszej Toshiby :)
[#38] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@abcdef, post #36

sterowniki zapewne zostaną napisane od nowa, w końcu Dragon daje sporo więcej możliwości sprzętowych niż Mediator
dlaczego miałyby być problemy z DMA i transferami do PCI? przecież ColdFire zapewnia całą obsługę tego.... to nie jest produkcja "Made in Garaż", to Freescale :)
[#39] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@mailman, post #34

sprawdzilem ta wersje i dziala tez pod AmigaOS 3.x na 040 oraz MorphOS

Ostatnia edycja: 18.11.06 17:13:22
[#40] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@abcdef, post #36

[...] w takiej sytuacji moze dzialac bez modulu procesorowego jako busboard (czyli cos w stylu mediatora [...]
Dragon nie może działać bez modułu procesorowego bo ColdFire jest chipem typu embedded i to on zapewnia obsługę PCI, pamieci DDR i etc.

No i te smieszne w dzisiejszych czasach 410MIPS na natywnym kodzie CF
Procek 266 MHz z masą zaimplementowanych dodatkowych ficzerów, bez jakiegokolwiek chłodzenia ... hmm Intel Pentium III 866 MHz ma 864 MIPSów (wg tego samego testu czli D2.1), a taki MC68040/25 MHz ma 19 MIPSów ... chyba nie jest tak źle, nawet w dzisiejszych czasach?

[...]...ze o ograniczeniu sterow do PCI nie wspomne
A jakie masz na myśli ograniczenia?
[#41] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Rafael/ARMO, post #40

hmm Intel Pentium III 866 MHz ma 864 MIPSów

Mam głupie pytanie, gdzie można zassać Dhrystone 2.1 , szukałem jakiegoś exe, benchmarka, źródeł, cokolwiek w wersji dla windowsa i nigdzie tego nie znalazłem. To jakiś tajny benchmark czy co ;)
[#42] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Olo, post #41

slabo szukales opis jest nawet na wiki, wpisz w gogle ;)
[#43] Re: Dragon 1200 - szczegółowe informacje

@Rafael/ARMO, post #40

A jakie masz na myśli ograniczenia?

Ano takie jak zwykle...czyli ograniczenie w ilosci obslugiwanego sprzetu...czyli sterowniki wylacznie dla danych chipsetow stosowanych w:
1. kartach grafiki-3dfx, ati, s3
2. kartach dzwiekowych-sam nie wiem co obecnie dzieki elboxowi jest dostepne :)
3. kontrolerach ATA
4. kontrolerach USB
etc. etc.
A co do reszty, faktycznie, zle przeczytalem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem